Jak vyřadit 4x4 (náhon předku) u Frontery A

Přední a zadní náprava, volnoběžné náboje a ostatní součásti, všechny modifikace Frontera
Uživatelský avatar
Nimrod
Site Admin
Příspěvky: 1354
Registrován: 23 dub 2005 22:26
Skype: davidek_74
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka a 4x4

Příspěvek od Nimrod »

Slaava píše:
kaktus79 píše:Chcem sa este vo finale opytat : Ma spojka vplyv na redukcnu prevodovku? Mozne je to smiesne, ale kedze som "greenhorn" v offroade, tak mam narok na takuto otazku :) , treba mat pri radeni 4x4 a redukcie zoslapnutu spojku? Predtym - pred Fronterou,som mal Pajero automat,ale len kratko.
Ako je to v pripade, ak ma auto 4x4 a automat?
Sám nevím, ze zvyku vždycky když šahám na šaltrpáku (malou nebo velkou) tak sešlápnu spojku. Pokud máš ale na hlavní páce neutrál, tak by ozubení redukce mělo bejt v klidu, protože (pokud se nepletu) tato je až za hlavní pětikvaltovou částí převodovky.

S automatem nevím.
pokud jde o automat tam spojka není a pokud jde o přiřazování 4x4 není nutné mačkat spojku a ani u redukce. U frontery A je potřeba aby auto stálo v klidu. U Frontery B lze 4x4 řadit za jízdy tlačítkem, ovšem redukce se musí přiřazovat na stojícím vozidle.
kaktus79

Příspěvek od kaktus79 »

Ja vzdy priradzujem, ked auto stoji , hlavna paka je v neutrali, plus som zoslapol spojku. Teraz naposledy som to skusil zaradit 4x4 bez spojky a islo to :D
kaktus79

Příspěvek od kaktus79 »

Mam sa este co ucit :D
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

V poho

Příspěvek od Slaava »

V pohodě, Frontera skýtá spoustu překvapení :wink:
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6690
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Spojka a 4x4

Příspěvek od Janeš Petr »

Nimrod píše:pokud jde o automat tam spojka není a pokud jde o přiřazování 4x4 není nutné mačkat spojku a ani u redukce. U frontery A je potřeba aby auto stálo v klidu. U Frontery B lze 4x4 řadit za jízdy tlačítkem, ovšem redukce se musí přiřazovat na stojícím vozidle.
u frontery A s manuálama řadím předek normálně za jízdy bez spojky.podmínkou je,že musí být rychlost přední a zadní nápravy stejná(nezatáčím,nehrabu se),a totéž s redukcí
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Spojka a 4x4

Příspěvek od Slaava »

Janeš Petr píše:
Nimrod píše:pokud jde o automat tam spojka není a pokud jde o přiřazování 4x4 není nutné mačkat spojku a ani u redukce. U frontery A je potřeba aby auto stálo v klidu. U Frontery B lze 4x4 řadit za jízdy tlačítkem, ovšem redukce se musí přiřazovat na stojícím vozidle.
u frontery A s manuálama řadím předek normálně za jízdy bez spojky.podmínkou je,že musí být rychlost přední a zadní nápravy stejná(nezatáčím,nehrabu se),a totéž s redukcí
To jo, manuální volnoběžky maj v tomhle výhodu - ještě doplním, že při přiřazování přední nápravy za jízdy musí bejt manuální volnoběžky zapnutý aby si to někdo špatně nevyložil. Redukce ale podle mě za jízdy zařadit nejde (!?)
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6690
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Jak vyřadit 4x4 (náhon předku) u Frontery A

Příspěvek od Janeš Petr »

jde,je normálně sinchronizovaná. ale trošku to chce cit. to víš,že když tam dáš při rozjeté čtyrce redukci,tak asi něco poletí :grin: normálně z terenu vyjedu na 4 redukovanou, vyhodím kvalt,dám silniční a pokračuju dvojkou dál a zrovna tak to jde obráceně. Slavo,mám rozházenou tu dvačtyřku benzin. moc toho zaměnit nepujde,dokonce je to vrtaný do bloku.můžu něco nafotit ale nevím jestli by to k něčemu bylo,co?
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Jak vyřadit 4x4 (náhon předku) u Frontery A

Příspěvek od Slaava »

Janeš Petr píše:Slavo,mám rozházenou tu dvačtyřku benzin. moc toho zaměnit nepujde,dokonce je to vrtaný do bloku.můžu něco nafotit ale nevím jestli by to k něčemu bylo,co?
Hmm..., tak na to kašli. Sorry, že jsem tě dezinformoval. :?
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6690
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Jak vyřadit 4x4 (náhon předku) u Frontery A

Příspěvek od Janeš Petr »

ještě mně tak napadlo,jestli ta suchá vložka nemá zvenku průměr jako 2,4 vrtání..... to by byla ale brutalita hodná Mladé Boleslavi
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Jak vyřadit 4x4 (náhon předku) u Frontery A

Příspěvek od Slaava »

Janeš Petr píše:ještě mně tak napadlo,jestli ta suchá vložka nemá zvenku průměr jako 2,4 vrtání..... to by byla ale brutalita hodná Mladé Boleslavi
Asi to tak bude.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Odpovědět

Zpět na „NÁPRAVY“