Jak vyřadit 4x4 (náhon předku) u Frontery A
- Nimrod
- Site Admin
- Příspěvky: 1354
- Registrován: 23 dub 2005 22:26
- Skype: davidek_74
- Kontaktovat uživatele:
Re: Spojka a 4x4
pokud jde o automat tam spojka není a pokud jde o přiřazování 4x4 není nutné mačkat spojku a ani u redukce. U frontery A je potřeba aby auto stálo v klidu. U Frontery B lze 4x4 řadit za jízdy tlačítkem, ovšem redukce se musí přiřazovat na stojícím vozidle.Slaava píše:Sám nevím, ze zvyku vždycky když šahám na šaltrpáku (malou nebo velkou) tak sešlápnu spojku. Pokud máš ale na hlavní páce neutrál, tak by ozubení redukce mělo bejt v klidu, protože (pokud se nepletu) tato je až za hlavní pětikvaltovou částí převodovky.kaktus79 píše:Chcem sa este vo finale opytat : Ma spojka vplyv na redukcnu prevodovku? Mozne je to smiesne, ale kedze som "greenhorn" v offroade, tak mam narok na takuto otazku, treba mat pri radeni 4x4 a redukcie zoslapnutu spojku? Predtym - pred Fronterou,som mal Pajero automat,ale len kratko.
Ako je to v pripade, ak ma auto 4x4 a automat?
S automatem nevím.
-
kaktus79
- Janeš Petr
- Moderátor
- Příspěvky: 6690
- Registrován: 07 říj 2007 18:29
- Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93
Re: Spojka a 4x4
u frontery A s manuálama řadím předek normálně za jízdy bez spojky.podmínkou je,že musí být rychlost přední a zadní nápravy stejná(nezatáčím,nehrabu se),a totéž s redukcíNimrod píše:pokud jde o automat tam spojka není a pokud jde o přiřazování 4x4 není nutné mačkat spojku a ani u redukce. U frontery A je potřeba aby auto stálo v klidu. U Frontery B lze 4x4 řadit za jízdy tlačítkem, ovšem redukce se musí přiřazovat na stojícím vozidle.
603 75 12 87 http://www.stabilnimotory.estranky.cz/
- Slaava
- Moderátor
- Příspěvky: 8385
- Registrován: 09 kvě 2005 21:39
- Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD
Re: Spojka a 4x4
To jo, manuální volnoběžky maj v tomhle výhodu - ještě doplním, že při přiřazování přední nápravy za jízdy musí bejt manuální volnoběžky zapnutý aby si to někdo špatně nevyložil. Redukce ale podle mě za jízdy zařadit nejde (!?)Janeš Petr píše:u frontery A s manuálama řadím předek normálně za jízdy bez spojky.podmínkou je,že musí být rychlost přední a zadní nápravy stejná(nezatáčím,nehrabu se),a totéž s redukcíNimrod píše:pokud jde o automat tam spojka není a pokud jde o přiřazování 4x4 není nutné mačkat spojku a ani u redukce. U frontery A je potřeba aby auto stálo v klidu. U Frontery B lze 4x4 řadit za jízdy tlačítkem, ovšem redukce se musí přiřazovat na stojícím vozidle.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
- Janeš Petr
- Moderátor
- Příspěvky: 6690
- Registrován: 07 říj 2007 18:29
- Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93
Re: Jak vyřadit 4x4 (náhon předku) u Frontery A
jde,je normálně sinchronizovaná. ale trošku to chce cit. to víš,že když tam dáš při rozjeté čtyrce redukci,tak asi něco poletí
normálně z terenu vyjedu na 4 redukovanou, vyhodím kvalt,dám silniční a pokračuju dvojkou dál a zrovna tak to jde obráceně. Slavo,mám rozházenou tu dvačtyřku benzin. moc toho zaměnit nepujde,dokonce je to vrtaný do bloku.můžu něco nafotit ale nevím jestli by to k něčemu bylo,co?
603 75 12 87 http://www.stabilnimotory.estranky.cz/
- Slaava
- Moderátor
- Příspěvky: 8385
- Registrován: 09 kvě 2005 21:39
- Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD
Re: Jak vyřadit 4x4 (náhon předku) u Frontery A
Hmm..., tak na to kašli. Sorry, že jsem tě dezinformoval.Janeš Petr píše:Slavo,mám rozházenou tu dvačtyřku benzin. moc toho zaměnit nepujde,dokonce je to vrtaný do bloku.můžu něco nafotit ale nevím jestli by to k něčemu bylo,co?
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
- Janeš Petr
- Moderátor
- Příspěvky: 6690
- Registrován: 07 říj 2007 18:29
- Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93
Re: Jak vyřadit 4x4 (náhon předku) u Frontery A
ještě mně tak napadlo,jestli ta suchá vložka nemá zvenku průměr jako 2,4 vrtání..... to by byla ale brutalita hodná Mladé Boleslavi
603 75 12 87 http://www.stabilnimotory.estranky.cz/
- Slaava
- Moderátor
- Příspěvky: 8385
- Registrován: 09 kvě 2005 21:39
- Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD
Re: Jak vyřadit 4x4 (náhon předku) u Frontery A
Asi to tak bude.Janeš Petr píše:ještě mně tak napadlo,jestli ta suchá vložka nemá zvenku průměr jako 2,4 vrtání..... to by byla ale brutalita hodná Mladé Boleslavi
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra