Rány při 4x4 někde od přední nápravy
- patas
- Pokročilý diskutér
- Příspěvky: 581
- Registrován: 01 dub 2006 17:08
- Bydliště: Žďár nad Sázavou Frontera A 2,5 TDS rok 1998
- Kontaktovat uživatele:
Tak OPRAVENO.
Bylo to rozsypane jehlickove lozisko za kloubem na kratke hrideli.Loziska kola bylo OK.Kdyz sme chytili za kratko hridel tak to litalo radialne. Lozisko jsme dali o rozmerech 37x30x16. Oznaceni NTN 180412 HK3016LL cena smesnych 107 Kc. V oplu to meni cely kloub.Uvidime jak dlouho to vydrzi.Lozisko nema vnitrni krouzek ale jen plastovou klec a jehlicky chodi po osazeni na hrideli.Nikdo asi nezaruci dlouhou zivotnost ale uvidime jak se to osvedci.Cela oprava stala 1500,- Kc coz si myslim neni tak zly.Muselo se to sundat ze 3 kloubu odmontovat cidlo ABS a cele to schodit.Hridel sme nechali na miste akorat se ocistila smirkem.Zrejme se tam dostal nejakej bordel kolem gufera a lozisko se kouslo a rozsypalo.
Bylo to rozsypane jehlickove lozisko za kloubem na kratke hrideli.Loziska kola bylo OK.Kdyz sme chytili za kratko hridel tak to litalo radialne. Lozisko jsme dali o rozmerech 37x30x16. Oznaceni NTN 180412 HK3016LL cena smesnych 107 Kc. V oplu to meni cely kloub.Uvidime jak dlouho to vydrzi.Lozisko nema vnitrni krouzek ale jen plastovou klec a jehlicky chodi po osazeni na hrideli.Nikdo asi nezaruci dlouhou zivotnost ale uvidime jak se to osvedci.Cela oprava stala 1500,- Kc coz si myslim neni tak zly.Muselo se to sundat ze 3 kloubu odmontovat cidlo ABS a cele to schodit.Hridel sme nechali na miste akorat se ocistila smirkem.Zrejme se tam dostal nejakej bordel kolem gufera a lozisko se kouslo a rozsypalo.
- patas
- Pokročilý diskutér
- Příspěvky: 581
- Registrován: 01 dub 2006 17:08
- Bydliště: Žďár nad Sázavou Frontera A 2,5 TDS rok 1998
- Kontaktovat uživatele:
no a je to v prdelce.Tak lozisko vydrzelo asi 800 km a slo sra... neboli jemne receno bylo odejito do kytek
Takze me ceka vymena celeho kloubu to uz ani raci nechci vedet kolik tahle sranda u opla stoji. Je pravda ze kdyz sme to tam davili tak to osazeni po kterem beha to jehlickove lozisko bylo uz ojety a byla tam jemna drazka.No co se da delat. jinak diagnostika vadneho jehlickoveho loziska je vcelku jednoducha.Staci dat plnej rejd a chytit za tu kratkou hridel mezi kloubama.Pokud tam chodi nahoru a dolu a doboku tak je lozisko v haji.No dam vedet co to bude stat
- Nimrod
- Site Admin
- Příspěvky: 1354
- Registrován: 23 dub 2005 22:26
- Skype: davidek_74
- Kontaktovat uživatele:
-
Rosta
Re: Článek
... tomu rikam solidni zpracovani dokumentace opravy.
Děkujem.
- patas
- Pokročilý diskutér
- Příspěvky: 581
- Registrován: 01 dub 2006 17:08
- Bydliště: Žďár nad Sázavou Frontera A 2,5 TDS rok 1998
- Kontaktovat uživatele:
- Nimrod
- Site Admin
- Příspěvky: 1354
- Registrován: 23 dub 2005 22:26
- Skype: davidek_74
- Kontaktovat uživatele:
- patas
- Pokročilý diskutér
- Příspěvky: 581
- Registrován: 01 dub 2006 17:08
- Bydliště: Žďár nad Sázavou Frontera A 2,5 TDS rok 1998
- Kontaktovat uživatele:
- patas
- Pokročilý diskutér
- Příspěvky: 581
- Registrován: 01 dub 2006 17:08
- Bydliště: Žďár nad Sázavou Frontera A 2,5 TDS rok 1998
- Kontaktovat uživatele:
-
Vojta
- Diskuzní Nováček
- Příspěvky: 48
- Registrován: 24 čer 2007 07:33
- Bydliště: Kadaň , Kralovice
- Kontaktovat uživatele:
Re: Rany pri 4x4 nekde od napravy
Já jsem to byl projet dneska na Klínovec , kde bylo půl metru sněhu. Vyjížděl jsem kopec při 4x4 a jak to přišlo do tahu, v hlubokém sněhu, tak to taky začalo bouchat....mám automaty....už se mi to jednou stalo zhruba v srpnu, když jsem zapadl v bahně.....Jenže mě to dělá ( z pohledu řidiče) pravý kolo. Vyměnil jsem spodní čepy, čepy řízení, ty malý jehličkový ložiska. Vše jsem to důkladně promázl a je to k ničemu, bouchá to zas
.....už taky nevím co s tím, těšil jsem se na zimu na sníh, jak to protáhnu po kopcích a místo toho to budu, už asi po desáté, rozebírat........

- farmář
- Moderátor
- Příspěvky: 4982
- Registrován: 07 kvě 2006 07:40
- Bydliště: Mutyněves
Re: Rany pri 4x4 nekde od napravy
jj není nad manuály!!! 
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
- Slaava
- Moderátor
- Příspěvky: 8385
- Registrován: 09 kvě 2005 21:39
- Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD
Re: Rany pri 4x4 nekde od napravy
Kup si manuály a nic nerozebírej. Že by si měl v prdeli homokineťák je málo pravděpodobný.Vojta píše:Já jsem to byl projet dneska na Klínovec , kde bylo půl metru sněhu. Vyjížděl jsem kopec při 4x4 a jak to přišlo do tahu, v hlubokém sněhu, tak to taky začalo bouchat....mám automaty....už se mi to jednou stalo zhruba v srpnu, když jsem zapadl v bahně.....Jenže mě to dělá ( z pohledu řidiče) pravý kolo. Vyměnil jsem spodní čepy, čepy řízení, ty malý jehličkový ložiska. Vše jsem to důkladně promázl a je to k ničemu, bouchá to zas.....už taky nevím co s tím, těšil jsem se na zimu na sníh, jak to protáhnu po kopcích a místo toho to budu, už asi po desáté, rozebírat........
![]()
![]()
![]()
![]()
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
- Nimrod
- Site Admin
- Příspěvky: 1354
- Registrován: 23 dub 2005 22:26
- Skype: davidek_74
- Kontaktovat uživatele:
Re: Rány při 4x4 někde od přední nápravy
Je potřeba dosadit zámky nábojů. Tedy tak aby pod zajišťovací ségrovkou byla vymezovací podložka a polosas nehýbala.
-
Vojta
- Diskuzní Nováček
- Příspěvky: 48
- Registrován: 24 čer 2007 07:33
- Bydliště: Kadaň , Kralovice
- Kontaktovat uživatele:
Re: Rány při 4x4 někde od přední nápravy
Chci do nich jít....po novým roce je tam šoupnu.Ale sere mi to. Přece ta volnoběžka musí jít nějkak renovovat, nebo seřídit, když jsou zuby v pořádku. Neříkám , že je to nový, ale podle toho co mi říkal Merlin, tak byl v terénu (kde potřeboval čtyřkolku), stejně jako já , sváteční jezdec. Od tý doby , co jí mám, jsem najezdil 4tis. kilometrů a z toho zhruba 30km při 4x4. Neříkám, že mám něco proti manuálům, ale mám rád, když vše funguje tak jak má.

- Slaava
- Moderátor
- Příspěvky: 8385
- Registrován: 09 kvě 2005 21:39
- Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD
Re: Rány při 4x4 někde od přední nápravy
Ale jo, de to. Jsou tam takový tři stavicí tyčinky, kterejma se dá poladit vejška tý pohyblivý kravárny. Ale i když automatický volnoběžky fungujou jak maj, je třeba si na ně dávat majzla.Vojta píše:Chci do nich jít....po novým roce je tam šoupnu.Ale sere mi to. Přece ta volnoběžka musí jít nějkak renovovat, nebo seřídit, když jsou zuby v pořádku. Neříkám , že je to nový, ale podle toho co mi říkal Merlin, tak byl v terénu (kde potřeboval čtyřkolku), stejně jako já , sváteční jezdec. Od tý doby , co jí mám, jsem najezdil 4tis. kilometrů a z toho zhruba 30km při 4x4. Neříkám, že mám něco proti manuálům, ale mám rád, když vše funguje tak jak má.![]()
![]()
![]()
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
- farmář
- Moderátor
- Příspěvky: 4982
- Registrován: 07 kvě 2006 07:40
- Bydliště: Mutyněves
Re: Rány při 4x4 někde od přední nápravy
když mrkneš tady na web a ne diskuzi,je tam jak je opravit, Nimrodovi dík,ale automaty jsou nahovno, jak někde uvízneš, jseš z 80% tam, nebo sevyrveš,ale zámky jsou nasračku.Manuál je méně pohodlí,ale umožní ti při potřebě větší síly na suchu dát redukovanou,což s automatama nedělej!!! jen na prokluzovém podkladu.Nemít manuály, jsem na tom tady mnohem hůře.Jo musím vylézt je zapojit, pak je i odpojuji jak se dostanu na sucho,abych neměl kola spojená s poloosama,ale toti potvrdí leckdo kdo tady přešel na manuály,že to je oběť pohodlí co stojí za to! Dnes jsem koukal na kola,zapojoval jsem, origo jsou AISIN, myslím...
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra