Rány při 4x4 někde od přední nápravy

Přední a zadní náprava, volnoběžné náboje a ostatní součásti, všechny modifikace Frontera
Odpovědět
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Pomooooooc

Příspěvek od farmář »

a pokud někomu něco odejde, je to nejčastěji zadní dif....lamely ale mění celý za jinej jetej, protože se mu to zdá snadnější.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
RAV9
Začínající diskutér
Příspěvky: 416
Registrován: 15 čer 2008 14:21
Bydliště: Malacky, SVK

Re: Pomooooooc

Příspěvek od RAV9 »

Slaava píše:
radik999 píše:Myslím, že zadný by mal byt v pohode, ked vypnem náhon a idem po asfaltke, všetko je v pohode aj 200 km, nič necuká, nebuchá. Jak mile zapnem náhon a dám ho trocha do otáčok, trepe s celým autom, sú to rány jak kráva.
Ne, asi si to špatně pochopil. Jde o to, že auto nemá mezinápravovej diferák a nedávno se tu vyskytl jeden nešťastník, kterej zjistil, že jeho nápravový diferáky nemaj stejnej převodovej poměr. Takže vono oba diferáky jsou samostatně dobrý ale když se připojí dohromady na výstup z převodovky, tak si nerozumí.
Slaava tim myslel ze sa tocia predne kolesa pomalsie alebo rychlejsie ako zadne :lol:
besides, byt tebou by som uz radsej neskusal s tim jazdit (4x4), nakolko takto mozes este dokurvit dalsie nepotrebne veci, ako diferaky samo o sebe, kardany prevodovku a neviem co este :?
Land Rover Discovery 2
Uživatelský avatar
václav
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: 12 srp 2007 20:28
Bydliště: okolo Hradce Králové

Re: Pomooooooc

Příspěvek od václav »

Jestli máš každej dif jinej, zkus to nenastartované auto se zapnutým předkem popotlačit. Jestli je každej dif s jiným poměrem, tak to po pár metrech nepůjde ani kdyby si se po... . Jinak si myslím že máš právo na reklamaci, ale to ti přeju pevné nervy. :wink:
Frontera B 2.2 DTI pneu BF Goodrich ALL Terain T/A CB Alamat 295
radik999
Příspěvky: 12
Registrován: 07 bře 2009 17:55

Re: Pomooooooc

Příspěvek od radik999 »

Neviete mi poradit cim sa to mohlo stat? Ved obidva su originál od výroby, alebo su uz tak dokurvené nezodpovedným predchádzajúcim majiteľom?
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6690
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Pomooooooc

Příspěvek od Janeš Petr »

radik999 píše:Neviete mi poradit cim sa to mohlo stat? Ved obidva su originál od výroby, alebo su uz tak dokurvené nezodpovedným predchádzajúcim majiteľom?
v téhle diskuzi nemá cenu pokračovat, dokud nelehneš pod auto a nenapíšeš sem, že kříže na kardance jsou dobré a že není přesazenej na drážkách pevnej unašeč kardanu vůči druhé straně ( stejnoběžnost kloubů ), že není povolenej unašeč předního diferenciálů, že když odemkneš volnoběžky a dáš 4x4 se to neozejvá,prostě, že je všechno ostatní jak má bejt . fakt nemá cenu tu řešit diferáky, když nejsou zkontrolované základní věci :!: :!: :!: :!: :!: :!:
radik999
Příspěvky: 12
Registrován: 07 bře 2009 17:55

Re: Pomooooooc

Příspěvek od radik999 »

ok, dam to pozriet a ozvem sa, dik za nazory a rady chlapi. Drzte sa a šetrite svoje tátoše.
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Pomooooooc

Příspěvek od farmář »

každej motor (skoro)má svůj podvozek!!! takže dify nejdou jen tak zaměnit.A fakt dokud nezkoukneš zkontrolovatelné, nemá smysl to rozvíjet. :wink:
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Nimrod
Site Admin
Příspěvky: 1354
Registrován: 23 dub 2005 22:26
Skype: davidek_74
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomooooooc

Příspěvek od Nimrod »

Problém bude na přední nápravě. automatické zámky nebo uložení poloos.
Za tým OFFROAD-FRONTERA
Nimrod
Revize LPG: servis@offroad-frontera.com
radik999
Příspěvky: 12
Registrován: 07 bře 2009 17:55

Re: Pomooooooc

Příspěvek od radik999 »

Zdravím Vás, problém sú určite automaty na prednej náprave, už mi to potvrdil mechanik, dúfam, že nič viac. Nevie niekto, čo to stojí v opli?
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Pomooooooc

Příspěvek od farmář »

ty jsi mi rozhaza. Za prvé zlaté manuály(Nimrod má na skladě) a za druhé koukni zde do sekce prodej.Petr jich ještě pár zdravejch sad má myslím.Nimrod asi taky.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Pomooooooc

Příspěvek od Slaava »

radik999 píše:Zdravím Vás, problém sú určite automaty na prednej náprave, už mi to potvrdil mechanik, dúfam, že nič viac. Nevie niekto, čo to stojí v opli?
Opel za ně chce asi pade. Co ti to pak bouchá v zadní nápravě?
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
radik999
Příspěvky: 12
Registrován: 07 bře 2009 17:55

Re: Pomooooooc

Příspěvek od radik999 »

Ved to práve neviem, zatial som riesil len predok, ked vymenim automaty za manuály vpredu, uvidím, čo to bude robiť vzadu, ked to budem menit, dodám určite nejaké foto z montáže a ozvem sa ako to dopadlo. Zatím dik za rady. Rado
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Pomooooooc

Příspěvek od Slaava »

radik999 píše:Ved to práve neviem, zatial som riesil len predok, ked vymenim automaty za manuály vpredu, uvidím, čo to bude robiť vzadu, ked to budem menit, dodám určite nejaké foto z montáže a ozvem sa ako to dopadlo. Zatím dik za rady. Rado
To vypadá, že to byly jenom ty volnoběžky a kravál se nes celým autem. Když to utichlo a problém se vyřešil, tak jako obvykle plamenná a vlastně zbytečná diskuze ustala a řešení sem nikdo nenapsal, co Radíku999?
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Rány při 4x4 někde od přední nápravy

Příspěvek od farmář »

Slaavo,tys překvapen? :shock:
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Rány při 4x4 někde od přední nápravy

Příspěvek od Slaava »

farmář píše:Slaavo,tys překvapen? :shock:
Vůbec. Jenom sem to chtěl nějak uzavřít aby se tu zase nezačalo za měsíc v sekci "VEJFUK" v tématu "POMOC, POMOC" po sedmsetpadesátéosmé řešit rachtání volnoběžek.... jenže to se stejně začně s příchodem dalšího zbrklýho nováčka, pro kterýho bude snazší se tu zaregistrovat a zmateně se ptát místo toho aby pod to vlez a kouknul se na to nebo si alespoň pročet co je tu napsaný.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Odpovědět

Zpět na „NÁPRAVY“