Rány při 4x4 někde od přední nápravy
- farmář
- Moderátor
- Příspěvky: 4982
- Registrován: 07 kvě 2006 07:40
- Bydliště: Mutyněves
Re: Pomooooooc
a pokud někomu něco odejde, je to nejčastěji zadní dif....lamely ale mění celý za jinej jetej, protože se mu to zdá snadnější.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
- RAV9
- Začínající diskutér
- Příspěvky: 416
- Registrován: 15 čer 2008 14:21
- Bydliště: Malacky, SVK
Re: Pomooooooc
Slaava tim myslel ze sa tocia predne kolesa pomalsie alebo rychlejsie ako zadneSlaava píše:Ne, asi si to špatně pochopil. Jde o to, že auto nemá mezinápravovej diferák a nedávno se tu vyskytl jeden nešťastník, kterej zjistil, že jeho nápravový diferáky nemaj stejnej převodovej poměr. Takže vono oba diferáky jsou samostatně dobrý ale když se připojí dohromady na výstup z převodovky, tak si nerozumí.radik999 píše:Myslím, že zadný by mal byt v pohode, ked vypnem náhon a idem po asfaltke, všetko je v pohode aj 200 km, nič necuká, nebuchá. Jak mile zapnem náhon a dám ho trocha do otáčok, trepe s celým autom, sú to rány jak kráva.
besides, byt tebou by som uz radsej neskusal s tim jazdit (4x4), nakolko takto mozes este dokurvit dalsie nepotrebne veci, ako diferaky samo o sebe, kardany prevodovku a neviem co este
Land Rover Discovery 2
- václav
- Pokročilý diskutér
- Příspěvky: 861
- Registrován: 12 srp 2007 20:28
- Bydliště: okolo Hradce Králové
Re: Pomooooooc
Jestli máš každej dif jinej, zkus to nenastartované auto se zapnutým předkem popotlačit. Jestli je každej dif s jiným poměrem, tak to po pár metrech nepůjde ani kdyby si se po... . Jinak si myslím že máš právo na reklamaci, ale to ti přeju pevné nervy. 
Frontera B 2.2 DTI pneu BF Goodrich ALL Terain T/A CB Alamat 295
-
radik999
- Příspěvky: 12
- Registrován: 07 bře 2009 17:55
Re: Pomooooooc
Neviete mi poradit cim sa to mohlo stat? Ved obidva su originál od výroby, alebo su uz tak dokurvené nezodpovedným predchádzajúcim majiteľom?
- Janeš Petr
- Moderátor
- Příspěvky: 6690
- Registrován: 07 říj 2007 18:29
- Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93
Re: Pomooooooc
v téhle diskuzi nemá cenu pokračovat, dokud nelehneš pod auto a nenapíšeš sem, že kříže na kardance jsou dobré a že není přesazenej na drážkách pevnej unašeč kardanu vůči druhé straně ( stejnoběžnost kloubů ), že není povolenej unašeč předního diferenciálů, že když odemkneš volnoběžky a dáš 4x4 se to neozejvá,prostě, že je všechno ostatní jak má bejt . fakt nemá cenu tu řešit diferáky, když nejsou zkontrolované základní věciradik999 píše:Neviete mi poradit cim sa to mohlo stat? Ved obidva su originál od výroby, alebo su uz tak dokurvené nezodpovedným predchádzajúcim majiteľom?
603 75 12 87 http://www.stabilnimotory.estranky.cz/
-
radik999
- Příspěvky: 12
- Registrován: 07 bře 2009 17:55
Re: Pomooooooc
ok, dam to pozriet a ozvem sa, dik za nazory a rady chlapi. Drzte sa a šetrite svoje tátoše.
- farmář
- Moderátor
- Příspěvky: 4982
- Registrován: 07 kvě 2006 07:40
- Bydliště: Mutyněves
Re: Pomooooooc
každej motor (skoro)má svůj podvozek!!! takže dify nejdou jen tak zaměnit.A fakt dokud nezkoukneš zkontrolovatelné, nemá smysl to rozvíjet. 
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
- Nimrod
- Site Admin
- Příspěvky: 1354
- Registrován: 23 dub 2005 22:26
- Skype: davidek_74
- Kontaktovat uživatele:
Re: Pomooooooc
Problém bude na přední nápravě. automatické zámky nebo uložení poloos.
-
radik999
- Příspěvky: 12
- Registrován: 07 bře 2009 17:55
Re: Pomooooooc
Zdravím Vás, problém sú určite automaty na prednej náprave, už mi to potvrdil mechanik, dúfam, že nič viac. Nevie niekto, čo to stojí v opli?
- farmář
- Moderátor
- Příspěvky: 4982
- Registrován: 07 kvě 2006 07:40
- Bydliště: Mutyněves
Re: Pomooooooc
ty jsi mi rozhaza. Za prvé zlaté manuály(Nimrod má na skladě) a za druhé koukni zde do sekce prodej.Petr jich ještě pár zdravejch sad má myslím.Nimrod asi taky.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
- Slaava
- Moderátor
- Příspěvky: 8385
- Registrován: 09 kvě 2005 21:39
- Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD
Re: Pomooooooc
Opel za ně chce asi pade. Co ti to pak bouchá v zadní nápravě?radik999 píše:Zdravím Vás, problém sú určite automaty na prednej náprave, už mi to potvrdil mechanik, dúfam, že nič viac. Nevie niekto, čo to stojí v opli?
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
-
radik999
- Příspěvky: 12
- Registrován: 07 bře 2009 17:55
Re: Pomooooooc
Ved to práve neviem, zatial som riesil len predok, ked vymenim automaty za manuály vpredu, uvidím, čo to bude robiť vzadu, ked to budem menit, dodám určite nejaké foto z montáže a ozvem sa ako to dopadlo. Zatím dik za rady. Rado
- Slaava
- Moderátor
- Příspěvky: 8385
- Registrován: 09 kvě 2005 21:39
- Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD
Re: Pomooooooc
To vypadá, že to byly jenom ty volnoběžky a kravál se nes celým autem. Když to utichlo a problém se vyřešil, tak jako obvykle plamenná a vlastně zbytečná diskuze ustala a řešení sem nikdo nenapsal, co Radíku999?radik999 píše:Ved to práve neviem, zatial som riesil len predok, ked vymenim automaty za manuály vpredu, uvidím, čo to bude robiť vzadu, ked to budem menit, dodám určite nejaké foto z montáže a ozvem sa ako to dopadlo. Zatím dik za rady. Rado
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
- farmář
- Moderátor
- Příspěvky: 4982
- Registrován: 07 kvě 2006 07:40
- Bydliště: Mutyněves
Re: Rány při 4x4 někde od přední nápravy
Slaavo,tys překvapen? 
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
- Slaava
- Moderátor
- Příspěvky: 8385
- Registrován: 09 kvě 2005 21:39
- Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD
Re: Rány při 4x4 někde od přední nápravy
Vůbec. Jenom sem to chtěl nějak uzavřít aby se tu zase nezačalo za měsíc v sekci "VEJFUK" v tématu "POMOC, POMOC" po sedmsetpadesátéosmé řešit rachtání volnoběžek.... jenže to se stejně začně s příchodem dalšího zbrklýho nováčka, pro kterýho bude snazší se tu zaregistrovat a zmateně se ptát místo toho aby pod to vlez a kouknul se na to nebo si alespoň pročet co je tu napsaný.farmář píše:Slaavo,tys překvapen?
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra