Rány při 4x4 někde od přední nápravy

Přední a zadní náprava, volnoběžné náboje a ostatní součásti, všechny modifikace Frontera
Odpovědět
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Pomooooooc

Příspěvek od farmář »

kardan dif samosvor.Kardanem zamel jestli není vymlácenej, samosvor zezadu kope furt bo je mu jedno jestli jede 4x4 a přední dif....to chce asi nezávislého pozorovatele. :wink:
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6690
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Pomooooooc

Příspěvek od Janeš Petr »

je to tak. píšeš tu asi o dvou nezávislejch závadách. něco bouchá v zadku a něco v předku ale určitě se ti to nestěhuje pod autem sem tam. jedině , že by to byl zas ten potvora Plivník :lol: jak psal farmář, kříže a volnoběžky. tím bych začal ( opět tu nebudem asi řešit vývuk, kterej tam někde visí na poslední gumě a mlátí do všeho kolem a pod. )
radik999
Příspěvky: 12
Registrován: 07 bře 2009 17:55

Re: Pomooooooc

Příspěvek od radik999 »

výfuk neee, len ked je zapnuté 4x4 a idem do svahu tak 2-3x buchne vpredu, prejdem nejaké 2 metre potom zase vzadu, a naopak vpredu....ked to buchne az cukne s autom, hlavne pri vytocených kolesách /nie nadoraz/, ked vypnem 4x4 ziadne buchanie, cukanie, nic.
radik999
Příspěvky: 12
Registrován: 07 bře 2009 17:55

Re: Pomooooooc

Příspěvek od radik999 »

ako keby prešmykovali ozubené kolesá, no ked idem bez náhonu, ide to v pohode :x
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6690
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Pomooooooc

Příspěvek od Janeš Petr »

radik999 píše:ako keby prešmykovali ozubené kolesá....
tak to bude vadnej šponovák :lol:
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Pomooooooc

Příspěvek od farmář »

no právě,když ne kardan tak soukolí difu...
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
radik999
Příspěvky: 12
Registrován: 07 bře 2009 17:55

Re: Pomooooooc

Příspěvek od radik999 »

poradte mi co mám robit, ist ju reklamovat alebo ju dat opravit? nemám potuchy o cene opravy, co tam môže byt dodrbané, alebo je to v pohode, po asfalte ide v pohode, ziadne buchanie nic, ked nema zapnute 4x4. Neviem co dalej.
Uživatelský avatar
václav
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: 12 srp 2007 20:28
Bydliště: okolo Hradce Králové

Re: Pomooooooc

Příspěvek od václav »

Píšeš že na asvaltu při 4x4 to jede v pohodě ale v terénu to škube nebo jen mlátí ?
Frontera B 2.2 DTI pneu BF Goodrich ALL Terain T/A CB Alamat 295
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6690
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Pomooooooc

Příspěvek od Janeš Petr »

musíš vlézt pod auto. takle na dálku se to nedá blíže specifikovat
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Pomooooooc

Příspěvek od farmář »

no jestli myslíš, že ti takhle na dálku někdo řekne, že máš očesaný to malý kolečko vedle velkýho protože jsi ustřelil ten zajišťovací kolíček kterej je dole v oleji tak se mejlíš.
Znáš to jak se potkaj dva jasnovidci?
Tak tohle není ten příklad hele.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
václav
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: 12 srp 2007 20:28
Bydliště: okolo Hradce Králové

Re: Pomooooooc

Příspěvek od václav »

Vyheverovat, podložit, vlíst pod auto a hejbat, cukat ,klepat, podívat se do diferáku na olej , prošátrat magnetem zacloumat s nápravou omrknout dorazy, tlumiče a vyhledat někoho kdo má také fronteru a nějaké zkušenosti s ní a skonzultovat to, nebo ji dej zpátky a skuz štěstí jinde.
Frontera B 2.2 DTI pneu BF Goodrich ALL Terain T/A CB Alamat 295
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Pomooooooc

Příspěvek od Žanek »

A nebo jak tu už někdo řešil vyměněnej diferák za jinej s jiným poměrem.
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Pomooooooc

Příspěvek od farmář »

a to by měl dobrou pakárnu!!!!!! jj i to je možný,ale to má jinej spíš zadní.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
radik999
Příspěvky: 12
Registrován: 07 bře 2009 17:55

Re: Pomooooooc

Příspěvek od radik999 »

Myslím, že zadný by mal byt v pohode, ked vypnem náhon a idem po asfaltke, všetko je v pohode aj 200 km, nič necuká, nebuchá. Jak mile zapnem náhon a dám ho trocha do otáčok, trepe s celým autom, sú to rány jak kráva.
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Pomooooooc

Příspěvek od Slaava »

radik999 píše:Myslím, že zadný by mal byt v pohode, ked vypnem náhon a idem po asfaltke, všetko je v pohode aj 200 km, nič necuká, nebuchá. Jak mile zapnem náhon a dám ho trocha do otáčok, trepe s celým autom, sú to rány jak kráva.
Ne, asi si to špatně pochopil. Jde o to, že auto nemá mezinápravovej diferák a nedávno se tu vyskytl jeden nešťastník, kterej zjistil, že jeho nápravový diferáky nemaj stejnej převodovej poměr. Takže vono oba diferáky jsou samostatně dobrý ale když se připojí dohromady na výstup z převodovky, tak si nerozumí.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Odpovědět

Zpět na „NÁPRAVY“