Stránka 15 z 17
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 10 čer 2015 19:04
od Janeš Petr
vlado007 píše:Je to každého vec ale nejako nechapem stale načo dávať na B volnobezky.
Vlado, minimálně jsou dobré na používání redukovaných rychlostí v běžném provozu. ono když cukáš někde v koloně, nebo máš natlačit v rejdu někam pozpátku do kopce 2,5 tuny na káře bez redukce, spojka tě bude milovat

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 11 čer 2015 06:52
od vlado007
Jasne ale to sa dá vyriešiť prave na tom B aj bez volnobeziek. Šikovný elektrikar to ma spravene za pol hodku. A ovladanie z pohodlia kabiny.
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 11 čer 2015 07:27
od Hellborn
Ale když mám ty volnoběžky doma, kam jinam bych je dal :-D
Poradí mi někdo, jak je tam napasovat?
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 11 čer 2015 15:15
od Janeš Petr
vlado007 píše:Jasne ale to sa dá vyriešiť prave na tom B aj bez volnobeziek. Šikovný elektrikar to ma spravene za pol hodku. A ovladanie z pohodlia kabiny.
to je jasný, střihneš drát k servu a výsledek stejnej, pořád ale točíš zbytečně polosy i diferák. prostě já mít béčko, manuály tam určitě dám, ale mně béčko nesmí přes poráh garáže, takže je to jen taková teorie

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 11 čer 2015 15:21
od palo frontera
Montaz volnobeziek na B-čko nebude asi moc odlisnejsia od A-čka. Uz si mal demontovany ten unasac s konca naboja co spojuje poloos s nabojom kolesa? Skus sa do toho chytit a uvidis

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 01 črc 2015 07:43
od lampaczcz
Zdravim,
podarilo se mi pri plnem levem rejdu odepsat (asi) pravou volnobezku. Pri zapnuti 4x4 na volnobezce a zarazeni 4h, a pri zatezi nebo kdyz prokluzuji zadni kola (na krasne ujezdene trave) to zacna jakoby preskakovat. Zatim jsem to nerozebiral, protoze nevim co me ceka a auto potrebuji ;(
Kdyby kupoval nove volnobezky - samozrejme si nepamatuji typ - ale to se da zjistit, kdyz spocitam drazky na poloose nebo na stare volnobezce ze ?
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 31 led 2016 19:14
od Jožin z Bažin
Kluci prosím Vás jakej je rozdíl mezi "normálníma" volnoběžkama a "zesílenýma" ?
Je jasný, že ty druhý budou asi pevnější...chci je nahodit na béčko V6 a tak nevím, jestli mám vzít obyč a nebo ty zesílený...
díky.
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 31 led 2016 19:36
od vlado007
Pokial tam mas standartne kola tak uplne stacia obycajne. A aj keby nie tak je vzdy lepsie ked ti povoli volnobezka ako napr. klb alebo diferak.
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 01 úno 2016 20:00
od farmář
Nejlepší volnoběžky má GMC....žádný. To neurveš
teď vážně. Asi by to mělo zvládnout přenos větší síly. Pokud to není marketingovej tah, rozuměj spíš reklamní, bo marketing je v podstatě něco trošku jiného, tak by ty zuby měly být hrubší kalený atd...prostě by to mělo unést více. Otázka dne zní ...je to kvalitní značka? (pokračuj pokud ano) Jsou na ně reference? (pokračuj jestli ano) potřebuješ to? (ta samá otázka, se nějak opakuju).
Otázka závěrečná - je v nich velkej cenovej rozdíl?

pokud ne ale konstrukční ano, tak si je kup.
Měl jsem vždy origo Aisin...byly super a přežily auto. Pokud to jde, asi bych volil origo, ty byly kovový, vydržely a stačily občas rozebrat, vyčistit a promazat.
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 02 úno 2016 12:13
od Goauld_cz
Chytám tě za slovo farmáři, že nejlepší volnoběžky sou žádny. Frontera B totiž volnoběžky nemá, nepotřebuje je.
Proto nechápu proč to vlastně Jožine řešíš, když je to i funkčně nesmysl, k čemu ti to vypínání u kol bude ?
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 02 úno 2016 13:44
od Jožin z Bažin
No, jsou ty AVM. :-)
Naskytla se možnost výměny za věci, co mám doma a nepotřebuji...Mohu mít jak klasický, tak ty zesílený, ale v tom, se nevyznám. :D
Dělám si menší servis Frontery a dával jsem nový ložiska na předku, všechny čepy, hadičky, brzdový obložení atd....no a když zatočím pravým předním kolem, tak se točí poloosa, dif atd. a když vyhodím tu zubovou přírubu z drážek zakončení poloosy v kole a vymontuju těch šest imbus šroubů, tak se točí čistě jen samotný kolo na ložisku a jde to nádherně lehce...Tak že jsem si říkal, že to krásně odlehčí valivýmu odporu, když při jízdě se to nebude všechno motat a taky se nebudou nuceně hnaný věci toliko namáhat... :-)
Edit: Jinak výhody jsou sepsány jinde, abych nedostal na budku, že tady rozepisuji něco, co už je řešeno jinde...
viewtopic.php?t=3181
http://www.offroad-frontera.com/html/testy/avm/avm.html
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 02 úno 2016 16:36
od Janeš Petr
Jožin z Bažin píše:...Jinak výhody jsou sepsány jinde, abych nedostal na budku, že tady rozepisuji něco, co už je řešeno jinde...

máš pochvalu

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 02 úno 2016 17:12
od vlado007
To ze sa ti tocilo vsetko a z odporom je tym ze si to skusal pri vypnutom motore. Skus nastartovat a uvidis ze to pojde lahsie.
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 02 úno 2016 18:52
od Janeš Petr
vlado, ty jsi něco požil, viď ?

co má společného nastartovaný motor s odporem diferenciálu a rozvodovky ? já vím, že ty jsi odpurce volnoběžek na béčku...
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 02 úno 2016 19:00
od Žanek
No jestli se nepletu, tak má Béčková Frontera při vypnutým motoru připojenej předek.