Stránka 2 z 12

Napsal: 21 bře 2007 15:44
od patas
Tak OPRAVENO.
Bylo to rozsypane jehlickove lozisko za kloubem na kratke hrideli.Loziska kola bylo OK.Kdyz sme chytili za kratko hridel tak to litalo radialne. Lozisko jsme dali o rozmerech 37x30x16. Oznaceni NTN 180412 HK3016LL cena smesnych 107 Kc. V oplu to meni cely kloub.Uvidime jak dlouho to vydrzi.Lozisko nema vnitrni krouzek ale jen plastovou klec a jehlicky chodi po osazeni na hrideli.Nikdo asi nezaruci dlouhou zivotnost ale uvidime jak se to osvedci.Cela oprava stala 1500,- Kc coz si myslim neni tak zly.Muselo se to sundat ze 3 kloubu odmontovat cidlo ABS a cele to schodit.Hridel sme nechali na miste akorat se ocistila smirkem.Zrejme se tam dostal nejakej bordel kolem gufera a lozisko se kouslo a rozsypalo.

Napsal: 24 bře 2007 18:01
od patas
no a je to v prdelce.Tak lozisko vydrzelo asi 800 km a slo sra... neboli jemne receno bylo odejito do kytek :twisted: Takze me ceka vymena celeho kloubu to uz ani raci nechci vedet kolik tahle sranda u opla stoji. Je pravda ze kdyz sme to tam davili tak to osazeni po kterem beha to jehlickove lozisko bylo uz ojety a byla tam jemna drazka.No co se da delat. jinak diagnostika vadneho jehlickoveho loziska je vcelku jednoducha.Staci dat plnej rejd a chytit za tu kratkou hridel mezi kloubama.Pokud tam chodi nahoru a dolu a doboku tak je lozisko v haji.No dam vedet co to bude stat

Článek

Napsal: 10 dub 2007 18:13
od Nimrod

Re: Článek

Napsal: 11 dub 2007 09:35
od Rosta
... tomu rikam solidni zpracovani dokumentace opravy.

Děkujem.

Napsal: 12 dub 2007 16:55
od patas
tak koukam ze uz je navod na webu :-) nimrode ty bejku tak si me tam moh napsat :-) ale sem rad ze to rosta ocenil :-)

Napsal: 12 dub 2007 21:23
od Nimrod
patas píše:tak koukam ze uz je navod na webu :-) nimrode ty bejku tak si me tam moh napsat :-) ale sem rad ze to rosta ocenil :-)
O velká omluva. Opraveno. Ják jsem to přesipával zůstal mi tam jinej podpis. Už je opraveno.

Napsal: 13 dub 2007 08:20
od patas
v poho nic se nedeje ja sem si jen rejpl :-) Hlavne jestli to nekomu pomuze :-)

Napsal: 31 srp 2007 10:48
od patas
tak sem tam dal clanek vymeny jehlickoveho loziska.Cela pricina tech nechutnejch zvuku byl homokynetak a vymydlene lozisko.

Re: Rany pri 4x4 nekde od napravy

Napsal: 10 lis 2007 23:12
od Vojta
Já jsem to byl projet dneska na Klínovec , kde bylo půl metru sněhu. Vyjížděl jsem kopec při 4x4 a jak to přišlo do tahu, v hlubokém sněhu, tak to taky začalo bouchat....mám automaty....už se mi to jednou stalo zhruba v srpnu, když jsem zapadl v bahně.....Jenže mě to dělá ( z pohledu řidiče) pravý kolo. Vyměnil jsem spodní čepy, čepy řízení, ty malý jehličkový ložiska. Vše jsem to důkladně promázl a je to k ničemu, bouchá to zas :? .....už taky nevím co s tím, těšil jsem se na zimu na sníh, jak to protáhnu po kopcích a místo toho to budu, už asi po desáté, rozebírat........ :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Re: Rany pri 4x4 nekde od napravy

Napsal: 11 lis 2007 11:43
od farmář
jj není nad manuály!!! :mrgreen:

Re: Rany pri 4x4 nekde od napravy

Napsal: 11 lis 2007 11:48
od Slaava
Vojta píše:Já jsem to byl projet dneska na Klínovec , kde bylo půl metru sněhu. Vyjížděl jsem kopec při 4x4 a jak to přišlo do tahu, v hlubokém sněhu, tak to taky začalo bouchat....mám automaty....už se mi to jednou stalo zhruba v srpnu, když jsem zapadl v bahně.....Jenže mě to dělá ( z pohledu řidiče) pravý kolo. Vyměnil jsem spodní čepy, čepy řízení, ty malý jehličkový ložiska. Vše jsem to důkladně promázl a je to k ničemu, bouchá to zas :? .....už taky nevím co s tím, těšil jsem se na zimu na sníh, jak to protáhnu po kopcích a místo toho to budu, už asi po desáté, rozebírat........ :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Kup si manuály a nic nerozebírej. Že by si měl v prdeli homokineťák je málo pravděpodobný.

Re: Rány při 4x4 někde od přední nápravy

Napsal: 11 lis 2007 21:44
od Nimrod
Je potřeba dosadit zámky nábojů. Tedy tak aby pod zajišťovací ségrovkou byla vymezovací podložka a polosas nehýbala.

Re: Rány při 4x4 někde od přední nápravy

Napsal: 12 lis 2007 09:07
od Vojta
Chci do nich jít....po novým roce je tam šoupnu.Ale sere mi to. Přece ta volnoběžka musí jít nějkak renovovat, nebo seřídit, když jsou zuby v pořádku. Neříkám , že je to nový, ale podle toho co mi říkal Merlin, tak byl v terénu (kde potřeboval čtyřkolku), stejně jako já , sváteční jezdec. Od tý doby , co jí mám, jsem najezdil 4tis. kilometrů a z toho zhruba 30km při 4x4. Neříkám, že mám něco proti manuálům, ale mám rád, když vše funguje tak jak má. :cry: :cry: :cry: :cry:

Re: Rány při 4x4 někde od přední nápravy

Napsal: 12 lis 2007 09:34
od Slaava
Vojta píše:Chci do nich jít....po novým roce je tam šoupnu.Ale sere mi to. Přece ta volnoběžka musí jít nějkak renovovat, nebo seřídit, když jsou zuby v pořádku. Neříkám , že je to nový, ale podle toho co mi říkal Merlin, tak byl v terénu (kde potřeboval čtyřkolku), stejně jako já , sváteční jezdec. Od tý doby , co jí mám, jsem najezdil 4tis. kilometrů a z toho zhruba 30km při 4x4. Neříkám, že mám něco proti manuálům, ale mám rád, když vše funguje tak jak má. :cry: :cry: :cry: :cry:
Ale jo, de to. Jsou tam takový tři stavicí tyčinky, kterejma se dá poladit vejška tý pohyblivý kravárny. Ale i když automatický volnoběžky fungujou jak maj, je třeba si na ně dávat majzla.

Re: Rány při 4x4 někde od přední nápravy

Napsal: 12 lis 2007 15:59
od farmář
když mrkneš tady na web a ne diskuzi,je tam jak je opravit, Nimrodovi dík,ale automaty jsou nahovno, jak někde uvízneš, jseš z 80% tam, nebo sevyrveš,ale zámky jsou nasračku.Manuál je méně pohodlí,ale umožní ti při potřebě větší síly na suchu dát redukovanou,což s automatama nedělej!!! jen na prokluzovém podkladu.Nemít manuály, jsem na tom tady mnohem hůře.Jo musím vylézt je zapojit, pak je i odpojuji jak se dostanu na sucho,abych neměl kola spojená s poloosama,ale toti potvrdí leckdo kdo tady přešel na manuály,že to je oběť pohodlí co stojí za to! Dnes jsem koukal na kola,zapojoval jsem, origo jsou AISIN, myslím...