Stránka 2 z 12
Napsal: 21 bře 2007 15:44
od patas
Tak OPRAVENO.
Bylo to rozsypane jehlickove lozisko za kloubem na kratke hrideli.Loziska kola bylo OK.Kdyz sme chytili za kratko hridel tak to litalo radialne. Lozisko jsme dali o rozmerech 37x30x16. Oznaceni NTN 180412 HK3016LL cena smesnych 107 Kc. V oplu to meni cely kloub.Uvidime jak dlouho to vydrzi.Lozisko nema vnitrni krouzek ale jen plastovou klec a jehlicky chodi po osazeni na hrideli.Nikdo asi nezaruci dlouhou zivotnost ale uvidime jak se to osvedci.Cela oprava stala 1500,- Kc coz si myslim neni tak zly.Muselo se to sundat ze 3 kloubu odmontovat cidlo ABS a cele to schodit.Hridel sme nechali na miste akorat se ocistila smirkem.Zrejme se tam dostal nejakej bordel kolem gufera a lozisko se kouslo a rozsypalo.
Napsal: 24 bře 2007 18:01
od patas
no a je to v prdelce.Tak lozisko vydrzelo asi 800 km a slo sra... neboli jemne receno bylo odejito do kytek

Takze me ceka vymena celeho kloubu to uz ani raci nechci vedet kolik tahle sranda u opla stoji. Je pravda ze kdyz sme to tam davili tak to osazeni po kterem beha to jehlickove lozisko bylo uz ojety a byla tam jemna drazka.No co se da delat. jinak diagnostika vadneho jehlickoveho loziska je vcelku jednoducha.Staci dat plnej rejd a chytit za tu kratkou hridel mezi kloubama.Pokud tam chodi nahoru a dolu a doboku tak je lozisko v haji.No dam vedet co to bude stat
Článek
Napsal: 10 dub 2007 18:13
od Nimrod
Re: Článek
Napsal: 11 dub 2007 09:35
od Rosta
... tomu rikam solidni zpracovani dokumentace opravy.
Děkujem.
Napsal: 12 dub 2007 16:55
od patas
tak koukam ze uz je navod na webu :-) nimrode ty bejku tak si me tam moh napsat :-) ale sem rad ze to rosta ocenil :-)
Napsal: 12 dub 2007 21:23
od Nimrod
patas píše:tak koukam ze uz je navod na webu :-) nimrode ty bejku tak si me tam moh napsat :-) ale sem rad ze to rosta ocenil :-)
O velká omluva. Opraveno. Ják jsem to přesipával zůstal mi tam jinej podpis. Už je opraveno.
Napsal: 13 dub 2007 08:20
od patas
v poho nic se nedeje ja sem si jen rejpl :-) Hlavne jestli to nekomu pomuze :-)
Napsal: 31 srp 2007 10:48
od patas
tak sem tam dal clanek vymeny jehlickoveho loziska.Cela pricina tech nechutnejch zvuku byl homokynetak a vymydlene lozisko.
Re: Rany pri 4x4 nekde od napravy
Napsal: 10 lis 2007 23:12
od Vojta
Já jsem to byl projet dneska na Klínovec , kde bylo půl metru sněhu. Vyjížděl jsem kopec při 4x4 a jak to přišlo do tahu, v hlubokém sněhu, tak to taky začalo bouchat....mám automaty....už se mi to jednou stalo zhruba v srpnu, když jsem zapadl v bahně.....Jenže mě to dělá ( z pohledu řidiče) pravý kolo. Vyměnil jsem spodní čepy, čepy řízení, ty malý jehličkový ložiska. Vše jsem to důkladně promázl a je to k ničemu, bouchá to zas

.....už taky nevím co s tím, těšil jsem se na zimu na sníh, jak to protáhnu po kopcích a místo toho to budu, už asi po desáté, rozebírat........

Re: Rany pri 4x4 nekde od napravy
Napsal: 11 lis 2007 11:43
od farmář
jj není nad manuály!!!

Re: Rany pri 4x4 nekde od napravy
Napsal: 11 lis 2007 11:48
od Slaava
Vojta píše:Já jsem to byl projet dneska na Klínovec , kde bylo půl metru sněhu. Vyjížděl jsem kopec při 4x4 a jak to přišlo do tahu, v hlubokém sněhu, tak to taky začalo bouchat....mám automaty....už se mi to jednou stalo zhruba v srpnu, když jsem zapadl v bahně.....Jenže mě to dělá ( z pohledu řidiče) pravý kolo. Vyměnil jsem spodní čepy, čepy řízení, ty malý jehličkový ložiska. Vše jsem to důkladně promázl a je to k ničemu, bouchá to zas

.....už taky nevím co s tím, těšil jsem se na zimu na sníh, jak to protáhnu po kopcích a místo toho to budu, už asi po desáté, rozebírat........

Kup si manuály a nic nerozebírej. Že by si měl v prdeli homokineťák je málo pravděpodobný.
Re: Rány při 4x4 někde od přední nápravy
Napsal: 11 lis 2007 21:44
od Nimrod
Je potřeba dosadit zámky nábojů. Tedy tak aby pod zajišťovací ségrovkou byla vymezovací podložka a polosas nehýbala.
Re: Rány při 4x4 někde od přední nápravy
Napsal: 12 lis 2007 09:07
od Vojta
Chci do nich jít....po novým roce je tam šoupnu.Ale sere mi to. Přece ta volnoběžka musí jít nějkak renovovat, nebo seřídit, když jsou zuby v pořádku. Neříkám , že je to nový, ale podle toho co mi říkal Merlin, tak byl v terénu (kde potřeboval čtyřkolku), stejně jako já , sváteční jezdec. Od tý doby , co jí mám, jsem najezdil 4tis. kilometrů a z toho zhruba 30km při 4x4. Neříkám, že mám něco proti manuálům, ale mám rád, když vše funguje tak jak má.

Re: Rány při 4x4 někde od přední nápravy
Napsal: 12 lis 2007 09:34
od Slaava
Vojta píše:Chci do nich jít....po novým roce je tam šoupnu.Ale sere mi to. Přece ta volnoběžka musí jít nějkak renovovat, nebo seřídit, když jsou zuby v pořádku. Neříkám , že je to nový, ale podle toho co mi říkal Merlin, tak byl v terénu (kde potřeboval čtyřkolku), stejně jako já , sváteční jezdec. Od tý doby , co jí mám, jsem najezdil 4tis. kilometrů a z toho zhruba 30km při 4x4. Neříkám, že mám něco proti manuálům, ale mám rád, když vše funguje tak jak má.

Ale jo, de to. Jsou tam takový tři stavicí tyčinky, kterejma se dá poladit vejška tý pohyblivý kravárny. Ale i když automatický volnoběžky fungujou jak maj, je třeba si na ně dávat majzla.
Re: Rány při 4x4 někde od přední nápravy
Napsal: 12 lis 2007 15:59
od farmář
když mrkneš tady na web a ne diskuzi,je tam jak je opravit, Nimrodovi dík,ale automaty jsou nahovno, jak někde uvízneš, jseš z 80% tam, nebo sevyrveš,ale zámky jsou nasračku.Manuál je méně pohodlí,ale umožní ti při potřebě větší síly na suchu dát redukovanou,což s automatama nedělej!!! jen na prokluzovém podkladu.Nemít manuály, jsem na tom tady mnohem hůře.Jo musím vylézt je zapojit, pak je i odpojuji jak se dostanu na sucho,abych neměl kola spojená s poloosama,ale toti potvrdí leckdo kdo tady přešel na manuály,že to je oběť pohodlí co stojí za to! Dnes jsem koukal na kola,zapojoval jsem, origo jsou AISIN, myslím...