Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
- farmář
- Moderátor
- Příspěvky: 4982
- Registrován: 07 kvě 2006 07:40
- Bydliště: Mutyněves
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
nikdy
to si radši někde sundám manuály z Isuzu!
kde jsou ty časy, kdy nebyly.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
-
lampaczcz
- Diskuzní Nováček
- Příspěvky: 61
- Registrován: 22 črc 2011 11:29
- Bydliště: Záhoříčko
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Tak ano obrazek ukazoval pravdu, na te poloose jsou opravdu 2 zarezy na segrovky. Takze jdu rozebrat tu prvni volnobezku a dat segr 26.
Jinak jsem mi podarilo ulomit hvezdickovy bit v jednom z sesti sroubu, co drzi kryt volnobezky - takze bud vypadne anebo pri dalsim rozdelavani ho budu muset odvrtat
Ale muzu rict ze rozhybavat brzdy v tehle zime neni vubec nic prijemneho
Jinak jsem mi podarilo ulomit hvezdickovy bit v jednom z sesti sroubu, co drzi kryt volnobezky - takze bud vypadne anebo pri dalsim rozdelavani ho budu muset odvrtat
Ale muzu rict ze rozhybavat brzdy v tehle zime neni vubec nic prijemneho
Opel Campo 2.5TD 4x4 CrewCab r.2000
-
lampaczcz
- Diskuzní Nováček
- Příspěvky: 61
- Registrován: 22 črc 2011 11:29
- Bydliště: Záhoříčko
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
co nikdy manualy avm ? No jo, ja si musim pockat az tchanovi doslouzi isuzu trooper a budu se modlit aby ty manualy byly v poradku a pasovaly na kampofarmář píše:nikdyto si radši někde sundám manuály z Isuzu!
kde jsou ty časy, kdy nebyly.
Opel Campo 2.5TD 4x4 CrewCab r.2000
- farmář
- Moderátor
- Příspěvky: 4982
- Registrován: 07 kvě 2006 07:40
- Bydliště: Mutyněves
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
pasovat co říkal Hospr prej pasují. Nikdy automaty více! 
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
- palo frontera
- Extra diskutér
- Příspěvky: 2352
- Registrován: 16 črc 2011 21:15
- Bydliště: Klenovec- Slovakia
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
tak tie automaty by som uz ani ja nechcel. mam AVM-ka uz 4 rok a som spokojny. akurat som nevedel zohnat segerky o priemere 26mm. napokon som nasiel doma segerky 24mm a dal som tie a v pohode. v jesen som mal zhodene krytky volnobeziek a drzia dobre. nebadat na nich ziadne opotrebenie premazal som ich je to OK. Ked som ich kupoval tak ma stali s dovozom vtedy 6700sk. v starej mene. automaty a manualy , je to rozdiel ako nebo a zem. a davam im dost zabrat s MT pneu. takze AVM az take zle niesu. ked sa pozeram po autach na Off Road zrazoch tak 90% zavodnych aut jazdia s AVM.takze to o nich nieco svedci ci z su made in Brazil ci inak. aj moje su asi Brazilske a v pohode 
Frontera A 2,5TDS rocnik 97 dlha, svetelna rampa, AVM volnobezky, pneu.- 255/70-16 mt. a pneu matador Izzarda 255/65-16 a ocelovy šusplech
-
lampaczcz
- Diskuzní Nováček
- Příspěvky: 61
- Registrován: 22 črc 2011 11:29
- Bydliště: Záhoříčko
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
tak je to vymenene.
Uz mi bylo jasne, proc jsem na tom prvnim kole nevidel ty 2 zarezy na segrovky - ten na tom drazkovani tam nebyl, cca pul centimetru je ohoblovano, takze jsem tam musel nechat tu puvodni podlozky s puvodni segrovkou.
Zkusebni jizda dopadla dobre, akorat pri zarazeni 4h a zapnutych nabojich pri zataceni doprava se ozvala rana - ale to bude normalni - tvrdy povrch. Zadokolka se 4L taky dobra
A hlavne pri rychlosti na 50 km/h se mi auto neklepe nebo mi necvakaji volnobezky
Uz mi bylo jasne, proc jsem na tom prvnim kole nevidel ty 2 zarezy na segrovky - ten na tom drazkovani tam nebyl, cca pul centimetru je ohoblovano, takze jsem tam musel nechat tu puvodni podlozky s puvodni segrovkou.
Zkusebni jizda dopadla dobre, akorat pri zarazeni 4h a zapnutych nabojich pri zataceni doprava se ozvala rana - ale to bude normalni - tvrdy povrch. Zadokolka se 4L taky dobra
A hlavne pri rychlosti na 50 km/h se mi auto neklepe nebo mi necvakaji volnobezky
Opel Campo 2.5TD 4x4 CrewCab r.2000
- vlado007
- Extra diskutér
- Příspěvky: 2768
- Registrován: 22 črc 2008 20:26
- Bydliště: BA
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Hosi musim sa za trosku zastat automatickych volnobeziek aj ked ja osobne som ich vymenil za AVM. Nedavo som predal jednu 2,8 acko malo to nabehane 148 tis km a tie automaticke volnobezky na tom makali nadherne. Boli sme sa na tom z bratom vozit po horach a ziadny problem. Dokonca ani nebolo treba cuvnut pri vyradovani proste nic. Nebolo pocut ziadne buchnutie ani cvaknutie ked sa zase priradoval predok.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. 
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
- 33.petrd
- Začínající diskutér
- Příspěvky: 278
- Registrován: 13 črc 2011 18:58
- Bydliště: Ostrava
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
přesně tak,my co nejezdíme extrémy,nám to stačí a ani z auta nemusíme vylízat...každé má holt svoje... 
Petr
Ostrava,Opel Frontera A Sport 2,5TDs
Ostrava,Opel Frontera A Sport 2,5TDs
- BUFU 2,3 Č.Krumlov
- Pokročilý diskutér
- Příspěvky: 522
- Registrován: 04 lis 2008 19:43
- Bydliště: Český Krumlov
- Kontaktovat uživatele:
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
já je koupil hlavně kvůli velkej káře,když jsem pak couval ke kámošovi kam jsem tahal auta tak sem s automatama zbytečně trápil spojku,s manuálama pěkně redukci bez předku a to byla radost couvat33.petrd píše:přesně tak,my co nejezdíme extrémy,nám to stačí a ani z auta nemusíme vylízat...každé má holt svoje...
- palo frontera
- Extra diskutér
- Příspěvky: 2352
- Registrován: 16 črc 2011 21:15
- Bydliště: Klenovec- Slovakia
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
ja netvrdim ze su automaty uplne k nicomu. ked pracuju ako maju a dodrzuje sa ich postup pouzivania tak je to OK. ale po mojich skusenostiach by som uz do nich nesiel. nerozumiem jednej veci. preco sa väcsinou očeše zaberove ozubenie len na jednej strane automatu a druha je oproti nej ako nova? ja som mal lavu stranu zdratu viac a prava skoro vôbec. kamos na kratkej sportke mal zase naopak pravu zdratu. 
Frontera A 2,5TDS rocnik 97 dlha, svetelna rampa, AVM volnobezky, pneu.- 255/70-16 mt. a pneu matador Izzarda 255/65-16 a ocelovy šusplech
- vlado007
- Extra diskutér
- Příspěvky: 2768
- Registrován: 22 črc 2008 20:26
- Bydliště: BA
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Asi pre to ze to zle fungovalo zle. Mozno jedna isla dobre a druha zle zaskakovala a vypinala tak sa to ocesalo.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. 
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
- palo frontera
- Extra diskutér
- Příspěvky: 2352
- Registrován: 16 črc 2011 21:15
- Bydliště: Klenovec- Slovakia
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
ved to chapem lenze ako ja mam fronteru 6 rokov tak mne to vypinalo za tie necele tri roky v pohode. ked som ich menil za manualy tak som si vsimal vôle tych automatov a nebol tam ziaden rozdiel medzi pravou a lavou.boli pekne ciste a namazale. nebola tam specena vazelina ani ziaden humus. u mna to zacalo tak ze ked som isiel na chalupu ta este pred prudkym stupanim som si vzdy zapol predok. zacvakli dobre a drzali. lenze uz ked som dosiel na chalupu a potreboval som tam cuvnut tak ich preplo do tahu spiatocneho tak uz zacali preskakovat. ked som zase zmenil smer vpred tak to uz nedrzalo a preskakovalo tak ze sa to nedalo pocuvat a ani s tym v terene zabrat. potom som kupil AVM a pokoj.
a zase ktovie ako jazdila predosla majitelka v taliansku 
Frontera A 2,5TDS rocnik 97 dlha, svetelna rampa, AVM volnobezky, pneu.- 255/70-16 mt. a pneu matador Izzarda 255/65-16 a ocelovy šusplech
- Žanek
- Super diskutér
- Příspěvky: 1778
- Registrován: 04 lis 2007 00:21
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Chlapci, každej z nás to auto už kupoval s nemalým počtem kilometrů a po jakém majiteli ví taky málo kdo. Většinou jsme už třetí tak se není co divit že něco odejde. 
-
lampaczcz
- Diskuzní Nováček
- Příspěvky: 61
- Registrován: 22 črc 2011 11:29
- Bydliště: Záhoříčko
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Tak jak jsem psal ze se mi podarilo ulomit hvezdickovy bit v jednom sroubu, a myslel jsem si ze vypadne, tak nevypad. Potrebuji vymenit manzetu, tak volnobezky musi jit dolu, jak dostat ten ulomeny bit ven ? Je to torx t15, takze zkusit nejakym mini vrtakem 0.8 - 1mm to zkusit vyvrtat ven, tak aby moc neznicil sroub ? Da se sehnat nekde samotny sroub na avm volnobezku ? Nekde jsem videl kde, ale nemuzu zaboha najit kde. Diky moc
Opel Campo 2.5TD 4x4 CrewCab r.2000
- Janeš Petr
- Moderátor
- Příspěvky: 6690
- Registrován: 07 říj 2007 18:29
- Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
torx neodvrtáš, ani náhodou, ani když je původem z číny. budeš rád, když zachráníš aspoň to těleso volnoběžky. šrouby se daji koupit samostatně, když to zadáš do ,, hledej ,, myslím, že ti to i vyhodí kde koupit. a k té demontáži. osvědčil se mi jedinej zůsob. chce to COčko, a na tu hlavu šroubu dělat body tak dlouho, až se dostaneš nad úroveň té díry. pak šroub kladívkem odklepnout, aby povolil z kužele, navařit na ty body kus něčeho ( třeba kulatiny ) a vytočit to. příště až budeš šrouby povolovat, musíš nejdřív vzít kulatinu průměr 8mm a kladívkem tu hlavu odrazit. pak to povolíš v 99% případů upně bez problému. jo, a až to budeš utahovat, tak si dej ten torx jen do šroubováku a i tak to moc nepřeháněj s tou silou. stačí to utahnout jen lehce, ta kuželová hlava šroubu je samosvorná - nepovolí se to
603 75 12 87 http://www.stabilnimotory.estranky.cz/