Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)

Přední a zadní náprava, volnoběžné náboje a ostatní součásti, všechny modifikace Frontera
Odpovědět
Uživatelský avatar
koci
Začínající diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: 18 lis 2008 23:54
Bydliště: Klenovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)

Příspěvek od koci »

jsem debil a verejne se priznavam...

odrbanou mam tu volnobezku - zoubky na tomto obrazku - Obrázek

- to co jsi poslal ty predpokladam bude v pohode a na to se nasadí ten manual...

panove jeste ze vas mam a treba se vam i jednou odmenim .)
koci, novacek v uzivani Frontera Sport 2.0i, 1993
http://nkk.rajce.idnes.cz/2008-12-05_frontera/
klenovice (tabor)
ICQ: 140596245, http://www.kocici.com
a neco muziky na http://www.hodnepodne.cz
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)

Příspěvek od Slaava »

V pohodě, vod toho to fórum je abysme(abychom) si vzájemně poradili.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
lampaczcz
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 61
Registrován: 22 črc 2011 11:29
Bydliště: Záhoříčko

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)

Příspěvek od lampaczcz »

Nebudu zakladat nove tema.

Na teto strance je seznam volnobezek http://www.pneu4x4.cz/volnobezky.html

Na moje auto bych potreboval 433, ale jak se divam tak jsou stejne (frezovani, srouby) s 449 a 449HP. Je mozno zamenit 433 za 449HP ? Tj na Opel Campo pouzit volnobezky z Frontery. Nebo tam bude jeste nejaky jiny rozdil ?

Diky za radu
Opel Campo 2.5TD 4x4 CrewCab r.2000
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)

Příspěvek od farmář »

hm že z Isuzu Trooper jdou na Campo jsem už slyšel. Ty drážky mne tam matou. Ale když srovnám ceny s těmi, co kupoval Robert před nedávnem, tak jsem ještě zmatenější.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
lampaczcz
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 61
Registrován: 22 črc 2011 11:29
Bydliště: Záhoříčko

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)

Příspěvek od lampaczcz »

No ty ceny jsou dosti drsne, ale ja stranku uvadel ze je tam prehled s cislovanim a pouziti

Jinak mi volnobezky zacaly dosti cvakat - presny popis jako http://www.offroad-frontera.com/html/te ... aboj2.html

Prvni je u spolujezdce, to vetsinou zapadne rychle, potom u ridice, to zapadne treba az po pul kilometru az se ozve mensi rana (a to se 4x4 nepouziva).
Opel Campo 2.5TD 4x4 CrewCab r.2000
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)

Příspěvek od farmář »

to by mne stálo nerv :)
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
lampaczcz
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 61
Registrován: 22 črc 2011 11:29
Bydliště: Záhoříčko

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)

Příspěvek od lampaczcz »

Tak ted jsem musel jet 160km se cvakajicima volnobezkama. Kdyz jsem zkusil zaradit 4x4 a potom vyradit cvakani prestalo, ale auto se zacalo cele nejak klepat, tak jsem zaradil 4x4 znova, pote vyradil a potom zacouval, tak to zase zacalo cvakat.

Zkusim to rozebrat a uvidim, co z toho vypadne a nevypadne. Problem je ze si nemuzu dovolit aby mi to auto stalo, to by bylo uz druhe :(
Opel Campo 2.5TD 4x4 CrewCab r.2000
Uživatelský avatar
koci
Začínající diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: 18 lis 2008 23:54
Bydliště: Klenovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)

Příspěvek od koci »

jeste pomahalo to ze po vyrazeni 4x4 jet kousek v puvodnim smeru a pak ho zmenit... ne rovnou vyradit a zmenit smer jizdy...
koci, novacek v uzivani Frontera Sport 2.0i, 1993
http://nkk.rajce.idnes.cz/2008-12-05_frontera/
klenovice (tabor)
ICQ: 140596245, http://www.kocici.com
a neco muziky na http://www.hodnepodne.cz
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)

Příspěvek od Slaava »

Chlapi, když si nejste jistý, jestli vám volnoběžky vyřazujou/připřazujou, tak je lepší si vytočit kola a šáhnout rukou za kolo a zkusit potočit homokineťákem.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)

Příspěvek od Žanek »

Je tam ještě jeden a podle mně ten hlavní problém při nepravidelném hrčení volnoběžek. Jehlový ložisko. Když je ve pryč tak se to celý krásně uvnitř mele a pokud jsou volnoběžky seštelovaný na malou mezeru tak drnkají zuby o sebe. :!: :idea:
Uživatelský avatar
koci
Začínající diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: 18 lis 2008 23:54
Bydliště: Klenovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)

Příspěvek od koci »

ale to by delalo i pri tom kdyz bych nezarazoval 4x4 ne?
koci, novacek v uzivani Frontera Sport 2.0i, 1993
http://nkk.rajce.idnes.cz/2008-12-05_frontera/
klenovice (tabor)
ICQ: 140596245, http://www.kocici.com
a neco muziky na http://www.hodnepodne.cz
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)

Příspěvek od Žanek »

Může to dělat jak při zařazeným tak i vyřazeným předku.
Uživatelský avatar
koci
Začínající diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: 18 lis 2008 23:54
Bydliště: Klenovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)

Příspěvek od koci »

jasne, ale pokud to dela pouze pri vyrazovani a jindy ne tak by to toto byt nemelo, ne?
koci, novacek v uzivani Frontera Sport 2.0i, 1993
http://nkk.rajce.idnes.cz/2008-12-05_frontera/
klenovice (tabor)
ICQ: 140596245, http://www.kocici.com
a neco muziky na http://www.hodnepodne.cz
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)

Příspěvek od Žanek »

Kontrolovals to ložisko ? Jestli chceš na něco přijít vem to z gruntu.
lampaczcz
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 61
Registrován: 22 črc 2011 11:29
Bydliště: Záhoříčko

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)

Příspěvek od lampaczcz »

Jeste jsem se k tomu nedostal, prijdu domu uz za tmy, do garaze se nevlezu, snad ted o vikendu se k tomu dostanu, teda mimo sobotu, to jsem na vystave ;(
Opel Campo 2.5TD 4x4 CrewCab r.2000
Odpovědět

Zpět na „NÁPRAVY“