Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
- stefi_ul
- Pokročilý diskutér
- Příspěvky: 964
- Registrován: 22 bře 2011 09:21
- Bydliště: Ústí nad Labem
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
tak na takovyhle hrani nemam ani misto ani cas... Co se ale podvozku tyka, udelal sem cely brzdy. Co nedobrzdim, to neokecam. Predek byl OK, zadek cely novy, vcetne lanovodu.
V zime to ale chci shodit taky dolu, tak uvidime. Na to si ale musim nejdrive u kamose v garazi - jame - udelat misto
On je hroznej sysel na sbirani veci, "co se budou hodit"
V zime to ale chci shodit taky dolu, tak uvidime. Na to si ale musim nejdrive u kamose v garazi - jame - udelat misto
On je hroznej sysel na sbirani veci, "co se budou hodit"
Jeep G Ch 98, 5.2,156kW,e85 - BFG KM2
A 1992, 2.4i, - uz jen par organu
OII 2.0TDi, 103kW.
Canon 40d, Canon 14-40l/f4, Canon 70-200l/f2,8, Sherpa 450R,
Benq DV M23
608201193,60347163
A 1992, 2.4i, - uz jen par organu
OII 2.0TDi, 103kW.
Canon 40d, Canon 14-40l/f4, Canon 70-200l/f2,8, Sherpa 450R,
Benq DV M23
608201193,60347163
-
nellfronteraA
- Příspěvky: 5
- Registrován: 26 lis 2011 09:21
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
tak to pevne nervy !ale ne.jde to dobře musim uznat že to maji dobře vymyšleno fakt pěkně tojde dolu!jen par zarezlich šroubu ale jinak super bal sem se toho daleko vic a maji to opravdu dobře udělane!horší je to s interierem a kabely!to byl docela masakr!ale pokud to budeš jen odpojovat u motoru tak to jde celkem dobře!je videt že je to ještě stara škola maji to dobře vymyšlene!snad se nerouham a nevimsti se mi to:-)ale zatim to jde!skoda že ta kastle neni pozinkovana no je tam spoustu falešných kapes uplně zbitečne mnoho zdvojených plechu a tak že se nedivim jak to hrozně rado kvete!makam na tom každou volnou chvili tak do jara bych rad měl hotovo tak uvidime!
- Slaava
- Moderátor
- Příspěvky: 8385
- Registrován: 09 kvě 2005 21:39
- Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Díky za slova chvály. Potěší to. Pokud nebudeš ve volnoběžkách předělávat stavěcí tyčky, tak je podle mě stačí dobře očistit (od věci nebude kartáček na zuby a benzín), nechat oschnout a fouknout zpátky.nellfronteraA píše:DD sem tady novy a Fronteru mam kratce.......
O tom jak dotahovat matice předních ložisek se dočteš tady: viewtopic.php?f=21&t=1588&p=23612& ale ložisko se řeší i tady: viewtopic.php?f=21&t=1043
Jak odvzdušňovat najdeš v sekci "brzdy", to už si najdi sám - já musím jít otevřít pošťákovi...
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
- robert.kvita
- Super diskutér
- Příspěvky: 1015
- Registrován: 26 srp 2010 11:36
- Skype: robert.kvita
- Bydliště: Valašské Meziříčí
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
To je rada k nezaplaceníD@ve píše:takze ... odzacatu ... pokud mas cit na auto !!!!!!!!!! tak zkus jemne prislapnout brzdu ... tim se prokluzujici kolo pribrzdi a to co nehrabe tak zabere ... ale opravdu opatrne .. .ted tu nekdoresi vylamany predni diferak
inac samozrejme ze je tu este vynikajici reseni : manualy a pro rozmazlenejsi http://www.axlelock.cz/
Ale KUWA opatrně, jak máš jedovaté brzdy jak my, tak něco praskne ( to je rada je v ceně za cca 15 tis. )
Už se těším až si to vajíčko závěrky zas potěžkám v ruce a pak bude klapat v difu.
To: D@ve: Zkoušel jsem zas řídit se spojkou a ono to, i když s velkou bolestí, trošku jde, tak se těším na jaro že si s tebou zajezdím i s Ačkem bez automatu.
Robert,Val.Meziříčí,Tel:737190632,
Fr.B 2,2DTi,automat,r.99,Chip107kW,péra Maxík+10cm,př.uzávěrka"AUSSIE",rozš.3+3cm,
Procomp+5cm,VraníkTruck2000MT,HiLift,kamera,tempomat Lasky
Fr.B 2,2DTi,automat,r.99,Chip107kW,péra Maxík+10cm,př.uzávěrka"AUSSIE",rozš.3+3cm,
Procomp+5cm,VraníkTruck2000MT,HiLift,kamera,tempomat Lasky
- Tazz
- Začínající diskutér
- Příspěvky: 229
- Registrován: 28 úno 2009 09:09
- Bydliště: Svitavsko
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Prosím Tě je to včetně těch ségrovek nebo je potřeba je dokoupit??? Jestli jo tak jaký???? Díkyrobert.kvita píše:Někde to řesšené je. Ony při změně směru vypnou a zase zapnou při zatížení ( malém rozdílu otáček) Proto tak odcházejí.
Manuály:
Zde:
humwi@seznam.cz
3300,- + pošta
AVM typ 449
dnes jsem objednával........
Opel Frontera A Sport 2.0i 93'' jurassic park - sršeň
Opel Frontera 2.4i 94'' - bělice ve stadiu rozborky
Honda CBR1100XX, Mercedes ML 500
Bylo: několik Fronter 2.4i,2x Frontera 2.5TDS a Frontera 2.2i
Opel Frontera 2.4i 94'' - bělice ve stadiu rozborky
Honda CBR1100XX, Mercedes ML 500
Bylo: několik Fronter 2.4i,2x Frontera 2.5TDS a Frontera 2.2i
- vlado007
- Extra diskutér
- Příspěvky: 2768
- Registrován: 22 črc 2008 20:26
- Bydliště: BA
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Zatial co mi vzdy dosli AVM tak su bez segetovek. A velkost je tu niekde na fore pisana. Ale tak sa mi zda ze 28mm. Ale nejsom si uplne isty. Skus pohladat niekde
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. 
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
- Slaava
- Moderátor
- Příspěvky: 8385
- Registrován: 09 kvě 2005 21:39
- Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
- koci
- Začínající diskutér
- Příspěvky: 167
- Registrován: 18 lis 2008 23:54
- Bydliště: Klenovice
- Kontaktovat uživatele:
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
ahoj, cena mi přijde super, máte s tím někdo zkušenosti a pak - jak složitá je výměna a stačí koupit jen tuto sadu (+ segrovky) a zbytek už se mi skrývá i pod automatama?robert.kvita píše:Někde to řesšené je. Ony při změně směru vypnou a zase zapnou při zatížení ( malém rozdílu otáček) Proto tak odcházejí.
Manuály:
Zde:
humwi@seznam.cz
3300,- + pošta
AVM typ 449
dnes jsem objednával........
díky
a jeden vánoční kapelní pozdrav http://www.hodnepodne.cz/files/vesele_vanoce_HP.jpg
koci, novacek v uzivani Frontera Sport 2.0i, 1993
http://nkk.rajce.idnes.cz/2008-12-05_frontera/
klenovice (tabor)
ICQ: 140596245, http://www.kocici.com
a neco muziky na http://www.hodnepodne.cz
http://nkk.rajce.idnes.cz/2008-12-05_frontera/
klenovice (tabor)
ICQ: 140596245, http://www.kocici.com
a neco muziky na http://www.hodnepodne.cz
- farmář
- Moderátor
- Příspěvky: 4982
- Registrován: 07 kvě 2006 07:40
- Bydliště: Mutyněves
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
jo, spodek je stejnej, namontuješ klec, zajistíš poloosu a vsuneš tu přesuvku s čelem a je to. plus těsnění jak maj bejt a máznout vnitřek lehce vazelínou.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
- koci
- Začínající diskutér
- Příspěvky: 167
- Registrován: 18 lis 2008 23:54
- Bydliště: Klenovice
- Kontaktovat uživatele:
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
dik, asi do nich konečně půjdu
koci, novacek v uzivani Frontera Sport 2.0i, 1993
http://nkk.rajce.idnes.cz/2008-12-05_frontera/
klenovice (tabor)
ICQ: 140596245, http://www.kocici.com
a neco muziky na http://www.hodnepodne.cz
http://nkk.rajce.idnes.cz/2008-12-05_frontera/
klenovice (tabor)
ICQ: 140596245, http://www.kocici.com
a neco muziky na http://www.hodnepodne.cz
- farmář
- Moderátor
- Příspěvky: 4982
- Registrován: 07 kvě 2006 07:40
- Bydliště: Mutyněves
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
dyk je to o tolik vyšší level, že se divím, že jsi do nich ještě nešel 
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
- koci
- Začínající diskutér
- Příspěvky: 167
- Registrován: 18 lis 2008 23:54
- Bydliště: Klenovice
- Kontaktovat uživatele:
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
jeste jednou a jak pro blby - se omlouvam - ten tisicihran z poloosy nevadi kdyz mam na kraji od automatu odrbanej do hladka? (proto asi ty automaty nefungujou jak maj) ale co jsem na obrazku koukal na manualy (uz domlouvam koupi - http://auto.bazos.cz/inzerat/13121776/AVM.php tak tem by to snad vadit nemuselo, je to tak?
a verte mi, jinejm vecem treba rozumim .) proste uzivatel a ne monter .)
a verte mi, jinejm vecem treba rozumim .) proste uzivatel a ne monter .)
koci, novacek v uzivani Frontera Sport 2.0i, 1993
http://nkk.rajce.idnes.cz/2008-12-05_frontera/
klenovice (tabor)
ICQ: 140596245, http://www.kocici.com
a neco muziky na http://www.hodnepodne.cz
http://nkk.rajce.idnes.cz/2008-12-05_frontera/
klenovice (tabor)
ICQ: 140596245, http://www.kocici.com
a neco muziky na http://www.hodnepodne.cz
- Slaava
- Moderátor
- Příspěvky: 8385
- Registrován: 09 kvě 2005 21:39
- Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Dej foto ať si rozumíme. Co si pamatuju, tak konec poloosy má na svým konci dvě osazení na segrovku. Osazení dál od konce je v dážkování a do něj se dává segrovka pro zajištění poloosy při osazení manuálníma volnoběžkama AVM. Osazení blíž ke konci má menší průměr a do něj se dává segrovka pro zajištění poloosy při osazení originálníma automatickejma volnoběžkama. Mezi tímto menším osazením a koncem poloosy (homokineťáku) již drážkování není, je tam hladká hřídel a na konci je nějaký mírný sražení, takže ti tam nejspíš nic nechybí.koci píše:jeste jednou a jak pro blby - se omlouvam - ten tisicihran z poloosy nevadi kdyz mam na kraji od automatu odrbanej do hladka? (proto asi ty automaty nefungujou jak maj) ale co jsem na obrazku koukal na manualy (uz domlouvam koupi - http://auto.bazos.cz/inzerat/13121776/AVM.php tak tem by to snad vadit nemuselo, je to tak?
a verte mi, jinejm vecem treba rozumim .) proste uzivatel a ne monter .)
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
- koci
- Začínající diskutér
- Příspěvky: 167
- Registrován: 18 lis 2008 23:54
- Bydliště: Klenovice
- Kontaktovat uživatele:
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
bohuzel nejsem u auta a nemam to rozebrany... a asi ani nikde v kompu vyfoceny
ale prijde mi ze asi neni v origis stavu ten konec drazkovani smerem ven od auta... jakoze zaobleny hrany ...
no nejak se s tim snad poperu az AVM dorazi ..
no nejak se s tim snad poperu az AVM dorazi ..
koci, novacek v uzivani Frontera Sport 2.0i, 1993
http://nkk.rajce.idnes.cz/2008-12-05_frontera/
klenovice (tabor)
ICQ: 140596245, http://www.kocici.com
a neco muziky na http://www.hodnepodne.cz
http://nkk.rajce.idnes.cz/2008-12-05_frontera/
klenovice (tabor)
ICQ: 140596245, http://www.kocici.com
a neco muziky na http://www.hodnepodne.cz
- Slaava
- Moderátor
- Příspěvky: 8385
- Registrován: 09 kvě 2005 21:39
- Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Našel sem u sebe jenom tuhle fotku, žádnej zázrak ale podle mě je to na tom vidět. Pak tu sou na stránkách nějaký články, točící se okolo předních nábojů, tak tam je to taky vidět: http://www.offroad-frontera.com/html/te ... vozek.html
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra