Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního homokineťáku

Přední a zadní náprava, volnoběžné náboje a ostatní součásti, všechny modifikace Frontera
Odpovědět
Uživatelský avatar
MMS
Začínající diskutér
Příspěvky: 246
Registrován: 04 bře 2008 08:26
Bydliště: Jesenice u Prahy

Re: divné zvuky

Příspěvek od MMS »

Jo už jsem to našel. Děkuji Slaava. Jen se zeptám, je tam ještě nejaký jiný ložisko ? To jehličkový nebo jaký...? prolezl jsem pár tématů a našel jsem info že také tyhle a podobné zvuky může spůsobovat zničené jehličkové ložisko. To je umýstněné až na kloubu že jo.
legenda :Frontera 2.2. dlouhá leštěnka LPG
Alfa romeo 156 2.4JTD
Golf V LPG
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: divné zvuky

Příspěvek od Slaava »

MMS píše:To je umýstněné až na kloubu že jo.
Jo. Jenže pokud nemáš připojenej předek, tak homokineťák stojí a kravál by to ložisko nemělo dělat.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6690
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: divné zvuky

Příspěvek od Janeš Petr »

jehličkové se při vyřazeným předku netočí,tudíž ani nevydává divný zvuky :wink:
jop710
Příspěvky: 10
Registrován: 16 led 2010 21:09

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního komokineťáku

Příspěvek od jop710 »

zdravím, som absolutny laik, tiež mám vôlu v lavom prednom kolese, povedali mi že to bude pravdepodobne ložisko, ale dotyčný nevedel či treba meniť len ložisko alebo celí náboj, mám kratku fronteru r.v 94
Uživatelský avatar
majo
Moderátor
Příspěvky: 609
Registrován: 23 led 2009 10:25
Bydliště: Gelnica

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního komokineťáku

Příspěvek od majo »

Ahoj! Túto tému si asi čítal,ale pozrel si si aj tento odkaz,čo tu dával Slaava? http://www.offroad-frontera.com/html/te ... ziska.html
Opel frontera 2,2DTI r.v.99 /5-dv
Nissan patrol 2,8 D r.v.89 /3-dv -španiel
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6690
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního komokineťáku

Příspěvek od Janeš Petr »

jop710 píše:zdravím, som absolutny laik, tiež mám vôlu v lavom prednom kolese, povedali mi že to bude pravdepodobne ložisko, ale dotyčný nevedel či treba meniť len ložisko alebo celí náboj, mám kratku fronteru r.v 94
pokud není náboj poškozenej, mění se jen ložiska
jop710
Příspěvky: 10
Registrován: 16 led 2010 21:09

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního komokineťáku

Příspěvek od jop710 »

dakujem pekne, ešte teda musím zistiť nejakú normálnu cenu, lebo teraz sa za predne ložisko pohybujem v cene od 69€ až do 115€, tak ešte netuším, či tam je aj taký rozdiel v kvalite, všetko mi to núkali dovozcovia na opel frontera sport
Uživatelský avatar
Vokoun
Ultra diskutér
Příspěvky: 3017
Registrován: 30 dub 2009 19:38
Bydliště: Brno

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního komokineťáku

Příspěvek od Vokoun »

Je na výměnu těch ložisek potřeba nějaký nestandardní nářadí :?: :?: :?:
Frontera B 2.2DTi 16V Sport RS,r.v.10/98, trošinku upravená
Žiju OFF !
http://www.fronteramorava.estranky.cz/
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6690
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního komokineťáku

Příspěvek od Janeš Petr »

pokud utahneš matku ložiska něčím, co bude zrovna při ruce, vystačíš si s normálním nářadím http://www.offroad-frontera.com/html/te ... ziska.html
Uživatelský avatar
palto111
Začínající diskutér
Příspěvky: 400
Registrován: 12 lis 2010 11:26
Bydliště: furt v garáži pod autom inak Banska Bystrica- frontera 2,3td 1996

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního komokineťáku

Příspěvek od palto111 »

tak a je to tu! tie ložiská čo som menil v novembri mi pred dvomi dňami odišli :!: :!: /najazdené zhruba 1500km/ mal som tam starline z autokely,iné vtedy neboli nikde a auto muselo jazdiť tak som ich kúpil a vymenil.
keď som zhodil náboj tak sa vysypali ako marmany.už sú v autokelly na reklamácii. myslel som že vydržia aspoň 5-10 000km.od starline už nekúpim ani šrovbovák :!:
dnes som tam prasol nové nejaké japonské.zháňal som kade tade po autopredajcoch,ale všetko pázdne. nakoniec firma DIAGO v Brezne mala tento rozmer a za 59eur obidve strany.uvidím kolko vydržia.

máte ich niekto odskúšané?
P1070116.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Palo Banska Bystrica Opel Frontera 2,3TD 1996
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6690
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního komokineť

Příspěvek od Janeš Petr »

1500 km je tak málo, že jsem si skoro naprosto jistej, že tam máš jinej problém - nesprávně seřízená vůle ložisek při montáži
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2768
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního komokineťáku

Příspěvek od vlado007 »

Ja som menil pred rokom loziska na jednej strane lebo to stare zacalo hucat. Bolo suche. A kupil som SKF za 18 euro kus. V predajnach ako autokely a pod. mali sadu za 69 euro ale take znacky co som v zivote nepocul. Zatial mi tie SKF funguju v pohode, a to mam 3cm podlocky na tom.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6690
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního komokineťáku

Příspěvek od Janeš Petr »

...a nechal jsi při utahování vůli ?
Uživatelský avatar
palto111
Začínající diskutér
Příspěvky: 400
Registrován: 12 lis 2010 11:26
Bydliště: furt v garáži pod autom inak Banska Bystrica- frontera 2,3td 1996

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního komokineťáku

Příspěvek od palto111 »

ja som to doťahoval asi tak že náboj sa točí úplne zlahka,pomikal som s tým hore dole,žiadna vôla a náboj sa točí zlahka.

chcem sa opýtať lebo si už nepametám s tej diskusie o lož...treba to po nejakých km.dotiahnúť? /resp.skontrolovať/
Palo Banska Bystrica Opel Frontera 2,3TD 1996
Uživatelský avatar
palto111
Začínající diskutér
Příspěvky: 400
Registrován: 12 lis 2010 11:26
Bydliště: furt v garáži pod autom inak Banska Bystrica- frontera 2,3td 1996

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního homokineťáku

Příspěvek od palto111 »

tak dnes zhruba po štyroch mesiacoch a zhruba po 4000 km,som musel znovu rozobrať predný lavý náboj.to vydrbané ložisko mi znovu začalo hučať a vyzerá to tak že je v prdely.valčeky sú vyžíhané.pravá strana je OK.obidve strany som doťahoval rovnako ale táto lavá strana je zakliata.myslel som že sa prehrieva od brzd,ale brzdy sú OK.valčeky volne behajú nie su pridreté.
začinam si myslieť že je v prdeli náboj.možno je zdeformované mäso na šálku ložiska.čo vy na to?
Palo Banska Bystrica Opel Frontera 2,3TD 1996
Odpovědět

Zpět na „NÁPRAVY“