Rány při 4x4 někde od přední nápravy

Přední a zadní náprava, volnoběžné náboje a ostatní součásti, všechny modifikace Frontera
Odpovědět
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6690
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Rány při 4x4 někde od přední nápravy

Příspěvek od Janeš Petr »

Slaava píše:.... nebo si alespoň pročet co je tu napsaný.
...jo, tak to je nejsnažší, můžu zbrklým nováčkům jen doporučit, dělám to taky tak. když mi něco klepe pod autem, už se tam vůbec nedívám, jen se dojdu mrknout na počítač, kolika lidem to klepe stejně. když najdu, že stejnej problém tu řešílo 5 lidí jsem v klidu a počkám, jak to dopadne. až když zjistím, že nic podobného se tu nikde nepíše, kleknu pod auto a tu větev šprajclou pod nápravou vyndám. jak je to jednoduché
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Rány při 4x4 někde od přední nápravy

Příspěvek od farmář »

no, já jsem taky vždy rád, když nový majitel auta z devadesátých let ví, že se sem tam kapánek ušpiní, že off se sám od sebe neservisuje a neopraví, že když tam nedá správné náplně, tak to půjde do prdele, že nafta svině jedna mrzne, musí se filtrovat a vedení těsnit a tak dále a tak dále. :?
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Rány při 4x4 někde od přední nápravy

Příspěvek od Slaava »

Janeš Petr píše:
Slaava píše:.... nebo si alespoň pročet co je tu napsaný.
...jo, tak to je nejsnažší, můžu zbrklým nováčkům jen doporučit, dělám to taky tak. když mi něco klepe pod autem, už se tam vůbec nedívám, jen se dojdu mrknout na počítač, kolika lidem to klepe stejně. když najdu, že stejnej problém tu řešílo 5 lidí jsem v klidu a počkám, jak to dopadne. až když zjistím, že nic podobného se tu nikde nepíše, kleknu pod auto a tu větev šprajclou pod nápravou vyndám. jak je to jednoduché
To je na hovno, proč ti někdo nemůže tu větev z podvozku vytáhnout třeba e-mailem? :?
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Rány při 4x4 někde od přední nápravy

Příspěvek od farmář »

nebo poštou? kdybys mu třeba zavolal ve dvě ráno, pomohlo by to! neváhej zavolej...Slávku jaký že máš svoje číslo??? :mrgreen: pls do SZ, bo jsem přišel o veškeré kontakty :( Janeše už mám, už mi volal :wink:
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Rány při 4x4 někde od přední nápravy

Příspěvek od Slaava »

farmář píše:nebo poštou? kdybys mu třeba zavolal ve dvě ráno, pomohlo by to! neváhej zavolej...Slávku jaký že máš svoje číslo??? :mrgreen: pls do SZ, bo jsem přišel o veškeré kontakty :( Janeše už mám, už mi volal :wink:
0609112777 - tak nám zavolej, jsme žhavé, jsme hravé... vole
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6690
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Rány při 4x4 někde od přední nápravy

Příspěvek od Janeš Petr »

Slávo, jsem ti na to číslo volal , člověče, zvedla to asi ta tvoje - no to je pěkná dračice :wink: ( a podle návrhů jsem usoudil, že jsi asi na služební cestě... :lol: )
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Rány při 4x4 někde od přední nápravy

Příspěvek od Slaava »

:lol: :lol: :lol:
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Rány při 4x4 někde od přední nápravy

Příspěvek od farmář »

ty máš štěstí, já mu volal na to ze SZ a zase on :( jsi Petře klikař, dítě štěstěny :wink: (hlavně ať žena nenajde účet :mrgreen: )
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
andrew
Příspěvky: 1
Registrován: 25 čer 2009 08:42

Re: Rány při 4x4 někde od přední nápravy

Příspěvek od andrew »

Zdarec, mám dotaz - asi mám problém s těma volnoběžkama (rány a přeskakování při 4x4 třeba na mokrý louce), může mi někdo poradit kam to dát do servisu, když tu všichni nadávají na Opel :roll: Někde v okolí Plzně, nebo třeba i někam dojedu... tak do 200 km :) Na jiný auta mám svýho garážníka ale tohle nikdy nedělal, tak nevím... A na kolik to tak přibližně může přijít, když jsou v prdeli obě?
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Rány při 4x4 někde od přední nápravy

Příspěvek od farmář »

nejspíše máš automaty, že. Tak je vyhoď. Kup si jeté AISIN nebo byly ve slevě u Nimroda AVM či jak se jmenují manuály. SIce budeš muset vyskočit a otočit náboji,ale taky pokud jezdíš proměnlivé trasy tak nebudeš, jen odpojíš předek a necháš poloosy zamknuté a můžeš to odpojovat při jízdě na rovině bez prokluzu i připojovat. ¨
Výměnu zvládneš sám natož mechanik, na obvodu je osm ...nebo šest...z hlav to nevím šroubků, ty odšroubuješ, vytáhneš automat, poloosu rukou zarazíš dopředu a dáš na ní závlačku(není součástí balení myslím) a zasuneš tam manuální lock i s novým víčkem a zase našroubuješ ty šrouby. To zvládne každej, neboj.
Rozdíl je šílenej.
S neuzamčenejma máš možnost na asfaltu jezdit redukované kvalty, což oceníš ve frontě s hengrem někde v Pražské zácpě. Při couvání s hengrem. A i jindy. Pak přiřazování za jízdy pokud je máš uzamčené a jedeš rovně a i odřazování. To, že se můžeš odněkud vycukávat....
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
myšákmartin
Příspěvky: 8
Registrován: 23 led 2009 20:30
Bydliště: Hromnice, Plzeň-sever

Rány z nápravy

Příspěvek od myšákmartin »

Zdravím pánové a kutilové, měl bych dotaz. Delší dobu byl s mojí Fronterou klid, teď se mi staloi 3x za sebou (nepravidelně) po ujetí několika desítek km a několikerém zapnutí a vypnutí 4x4, že po chvíli se začaly ozývat nějaké rány, 2x to bylo jako kdyby drnčel nějaký plech a do toho klepání, to jsem si myslel, že jen špatně "vyskočil náboj", včera se mi stalo, že po vypnutí 4x4 a ujetí cca 500 metrů se ozvaly takové "duté" rány, připadalo mi to jako kdyby kolo při otáčení vždy došlo na určitou úroveň a tam pak jakoby něco překáželo a přeskočilo to přes to (pravidelné rány). Po asi 20 metrech to zas přestalo a pak jsem ujel asi 20 km a vše OK. Zkoušel jsem pak i jezdit v terénu se zapnutým 4x4 i po silnici bez 4x4 a už to neudělalo, ale mám tušení, že to bude jen otázkou času, kdy to zas udělá nebo to bude pak čím dál častější a horší.
Prostudoval jsem tady v diskuzi vše možné a nejsem z toho nějak moudrej. "Pod autem" jsem nebyl, protože v současné době mám úraz na ruce, tak se tam nemůžu jakkoliv "vrtat". Můžete někdo poradit o co by se mohlo jednat ať vím, na co se pak zaměřit až budu zdráv nebo co mám říct v servisu? Měl někdo stejný problém? Při zapnutém 4x4 to nedělá nebo alespoň ještě neudělalo. Děkuji. A nekamenujte mě pokud to tu již někde bylo rešeno. :roll:
Opel Frontera Sport 2.0i, r.v. 1996
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Rány z nápravy ??????????

Příspěvek od Slaava »

No kamenovat tě nebudeme ale si fakt budeš muset polehnout pod povoz a minimálně se po vyřazení 4x4 se podívat, jestli se to fakt vyřadilo. Jednou se mi stalo, že se mi v terénu ohnul jeden šusplech na podvozku a drhnul o přední kardan při 4x4. Takže se koukni i na to, jestli sis v terénu něco nevohnul nebo sis nepřivez v podvozku nějakej suvenýr.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6690
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Rány z nápravy ??????????

Příspěvek od Janeš Petr »

jen tak zběžně bych typoval špatně odřazenou volnoběžku, protože jsem nikde v tvém textu nečetl, že po vyřazení 4x4 popojedeš 1,5 metru opačným směrem, než byl směr poslední jízdy se zařazanou 4x4. je třeba pořádně nastudovat návod k použití, jinak jsi adept na brzkou výměšnu automatů za nové :wink: to popojetí 1,5 m je prostě podmínkou, aby se vůbec volnoběžka vyřadila. pokud to neuděláš, zůstává pořád v záběru
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Rány z nápravy ??????????

Příspěvek od Slaava »

Jo, no to je klasika, to máš recht.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
kout.jk
Super diskutér
Příspěvky: 1109
Registrován: 13 led 2008 13:30
Bydliště: Dobroměřice (Louny)

Re: Rány z nápravy ??????????

Příspěvek od kout.jk »

Ten Petr to je ale hlava :lol: :lol: :lol: Mě to ale dělalo i po tom, co jsem jezdil tam a zpět po vyřazení několikrát. Proto jsem si z nich ušmudlil ty manuály a i teď musim říct, že fungujou. Za ty prachy paráda :grin:
VOLVO V70 2,5i LPG r.v.1997
VW Transporter 2,5i, LPG r.v. 1994
Trabant 0,6 bez LPG :)
VW Touareg 3,2i LPG, r.v.2005
MOTO: KTM 950 adventure, Honda X11
http://www.kominictvi-koutny.cz
604 895660
Odpovědět

Zpět na „NÁPRAVY“