Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)

Přední a zadní náprava, volnoběžné náboje a ostatní součásti, všechny modifikace Frontera
Odpovědět
Žanek

Příspěvek od Žanek »

Imbus šrouby koupíš bez problémů i pevnostní.Jestli jsou ty manuály taky tak kvalitní jako ty šrouby tak to teda nazdar ! :roll: :roll: :roll:
Uživatelský avatar
patas
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 581
Registrován: 01 dub 2006 17:08
Bydliště: Žďár nad Sázavou Frontera A 2,5 TDS rok 1998
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patas »

no je to na ho..... A to se povolovali jen 2x po treti uz sou zvejkly.By me zajimalo jak je budu dostavat ven. Musim jeden vyndat a pudu se poptat tady kousek do spojovaciho jestli je nesezenou ale jako ocelaky.Ale ty srouby maji podle me dost dlouhej nabeh. Sami o sobe drzi akorat ten hlinikovej kryt jinak tam zadnou moc velkou funkci podle me nemaj. No moc nadsenej z toho nejsem za ty prachy a stejne je to zfusovany.Kdyz to prislo tak ty hlinikovy kryty byly nadherny za tejden uz to volezlo ale hlavne ze to funguje :-)
Uživatelský avatar
patas
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 581
Registrován: 01 dub 2006 17:08
Bydliště: Žďár nad Sázavou Frontera A 2,5 TDS rok 1998
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patas »

tak da se na shopu svarov objednat servisni sada kde ty podelany srouby sou vcetne tesneni tak uz sem si ji objednal ale cena 750 bez DPH je kruta.Jak to vymenim tak zacnu schanet nahradu pac za tyhle hrisny prachy je to des.Srouby jsou 4x40mm ale zavit neni metrika nybrz posranej americkej rozmer (withwort nebo jak se to sprosty slovo pise:-) ) No jo holt se to vyrabi v brazilii.
HUJER 4x4
Super diskutér
Příspěvky: 1861
Registrován: 07 zář 2006 12:20
Bydliště: Č.Budějovice, Frontera A dlouhá, 2.3 TD, zvýšeno, rozšířeno je minulostí, nyní krátký Trol 2.8TD

Příspěvek od HUJER 4x4 »

Womrkni to, jestli je tam dost masa, což takhle to převrtat a přetočit závit na nějakej inteligentní šroub v metrice :arrow: :idea: :wink:
Uživatelský avatar
patas
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 581
Registrován: 01 dub 2006 17:08
Bydliště: Žďár nad Sázavou Frontera A 2,5 TDS rok 1998
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patas »

cece vojto to by taky asi bylo jedno z reseni.Problem bude ten hlinikovy kryt tam je konus a tam uz moc matrose nejni.Ale ne druhou stranu je to jen kryt.
Žanek

Příspěvek od Žanek »

Spojovací materiál firma FABORY vede i ameriku.Wíťa to není má to nějaký jiný označení.Ta cena co píšeš je dost hustá za pár šroubků a těsnění. :twisted:
Uživatelský avatar
patas
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 581
Registrován: 01 dub 2006 17:08
Bydliště: Žďár nad Sázavou Frontera A 2,5 TDS rok 1998
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patas »

no to je ale co se da delat kdyz to potrebuju opravit a sou smeteny.Holt za vsechno se plati ale urcite se podivam po nahrade.
HUJER 4x4
Super diskutér
Příspěvky: 1861
Registrován: 07 zář 2006 12:20
Bydliště: Č.Budějovice, Frontera A dlouhá, 2.3 TD, zvýšeno, rozšířeno je minulostí, nyní krátký Trol 2.8TD

Příspěvek od HUJER 4x4 »

Přetočit závit, řekněme na 5 a metrák, no a koupit normoš šroub třeba hvězdičku a hlavu poladit na soustruhu bo pilníkem, si myslím,že by mělo jít udělat za stoFku a odpoledne pohodový prácičky :oops: :wink: :lol:
Uživatelský avatar
patas
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 581
Registrován: 01 dub 2006 17:08
Bydliště: Žďár nad Sázavou Frontera A 2,5 TDS rok 1998
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patas »

jo to asi nebude problem :-) Ale problem je v tom odpoledni pohodovy pracicky :-) Musim makat pro cizi na svoje nemam cas
Žanek

Příspěvek od Žanek »

Tak nastala kasická situace u levé volnoběžky jako skoro všem tady.Při vyřazení couvnutí a znovu rozjetí krásný cvrkot z levého náboje.Po študování jak to vlastně funguje a po změření jsem zjistil ,že zuby do sebe zapadají sotva půl milimetru.Doplnil sem jednu podložku pod segrovku na poloose,rozmontoval volnoběžku a vyměnil vymezovací tyčinky z 20mm na 21,5mm jak tu na začátku popisoval Honza.Složit to zpátky vopruz.Namontoval jsem volnuběžku na svoje místo a měřil znova.Teď zapadá 2,5mm a zatím vycvakne napoprvé při vyřazení a změně směru jízdy.Pravá volnoběžka zapadá asi 3mm a je úplně jako nová.Vypadá to že pokud volnoběžka málo zapadá tak nedostane při vypnutí předku a změně směru jízdy ten správný ťukanec aby vypla.Pružina ji tlačí pořád do záběru. :mrgreen: :P :roll:
HUJER 4x4
Super diskutér
Příspěvky: 1861
Registrován: 07 zář 2006 12:20
Bydliště: Č.Budějovice, Frontera A dlouhá, 2.3 TD, zvýšeno, rozšířeno je minulostí, nyní krátký Trol 2.8TD

Příspěvek od HUJER 4x4 »

Měl jsem to samé, pravá jak nová, levá wometená, dej manuály :lol:
Uživatelský avatar
patas
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 581
Registrován: 01 dub 2006 17:08
Bydliště: Žďár nad Sázavou Frontera A 2,5 TDS rok 1998
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patas »

ja bych jeste zkontroloval homokinetaky.Ja myslim ze vetsinu problemu co s tim ted mam sou od kloubu zacala mi litat ta kratka hridel.Rozmydleny jehlovy lozisko to je vec :-)
Žanek

Příspěvek od Žanek »

Ty ložiska mám asi v pr...i taky.Když stáhnu volnoběžku tak ta hřídel lítá tak 2mm do stran. :roll:
Uživatelský avatar
patas
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 581
Registrován: 01 dub 2006 17:08
Bydliště: Žďár nad Sázavou Frontera A 2,5 TDS rok 1998
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patas »

no tak to je docela na houby.Me to chodilo nahoru dolu aji do boku.Jde o to v jakem stavu ten kloub je.Hlavne to osazeni pro jehlickove lozisko.Doporucil bych co nejdriv rozdelat a proverit.
Žanek

Příspěvek od Žanek »

Jen co najdu pořádný kladivo tak se do toho pustím.Jo Vojto ty manuály zatím dávat nebudu.Je to moc práce vylízat z auta zapnout jednu stranu pak to obejít zapnout druhou stranu a zase spátky do auta z toho už mě tejdě bolí kolena a to ty manuály ještě nemám. :P
Odpovědět

Zpět na „NÁPRAVY“