Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)

Přední a zadní náprava, volnoběžné náboje a ostatní součásti, všechny modifikace Frontera
Odpovědět
Uživatelský avatar
palo frontera
Extra diskutér
Příspěvky: 2352
Registrován: 16 črc 2011 21:15
Bydliště: Klenovec- Slovakia

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)

Příspěvek od palo frontera »

S timto problemom som sa aj ja kedysi trapil. Nastastie som nemal ten ulomok torxu silno zahryznuty v srobke a trochu som mu pomohol von tak ze som ho striekol WD-ckom a potom som ho dostal magnetom von. Bez otrasenia srobky poklepom na hlavu cez tycku tych torxov nalames viac. Petr Janes ti dobre radi. Pripadne sa chod previest a do zakrut rychlejsie ak by odsrediva sila zaposobila ale to je len taky napad.
Frontera A 2,5TDS rocnik 97 dlha, svetelna rampa, AVM volnobezky, pneu.- 255/70-16 mt. a pneu matador Izzarda 255/65-16 a ocelovy šusplech
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6690
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)

Příspěvek od Janeš Petr »

a ještě jedna rada. na to odklepnutí opravdu použij nějakou kulatinu, nebo třeba šroub M8, nikdy to ale neodklepávej přes ten torx. vzhledem k jeho tvrdost ( někde kolem 60HRc ) ti praskne hned po klepnutí, nebo v okamžiku, kdy budeš chtít povolovat. prostě ta struktura materiálu, kdy chybí díky malému průměru houženaté jádro, není stavěná na klepání. je to, jako když budeš klepat do závitníku
Uživatelský avatar
palo frontera
Extra diskutér
Příspěvky: 2352
Registrován: 16 črc 2011 21:15
Bydliště: Klenovec- Slovakia

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)

Příspěvek od palo frontera »

A pri spätnej montazi som ten konicky tvar hlavy srobou decentne presiel grafitkou a naozaj staci dotiahnut len skrutkovacovou rukovätou. Minuly vikend som menil capy a volnobezku som po dlllllhom case demontoval v pohode. Vela zdaru.
Frontera A 2,5TDS rocnik 97 dlha, svetelna rampa, AVM volnobezky, pneu.- 255/70-16 mt. a pneu matador Izzarda 255/65-16 a ocelovy šusplech
lampaczcz
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 61
Registrován: 22 črc 2011 11:29
Bydliště: Záhoříčko

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)

Příspěvek od lampaczcz »

a cokdybych na ten sroub navaril cely torx (jestli pujde navarit) a ten zkusil povolit ?
Opel Campo 2.5TD 4x4 CrewCab r.2000
lampaczcz
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 61
Registrován: 22 črc 2011 11:29
Bydliště: Záhoříčko

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)

Příspěvek od lampaczcz »

tak odkaz na srouby jsem nasel, jen kdyby nekdo hledal:
http://shop.svarov.cz/index.php?main_pa ... cts_id=239
Opel Campo 2.5TD 4x4 CrewCab r.2000
lampaczcz
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 61
Registrován: 22 črc 2011 11:29
Bydliště: Záhoříčko

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)

Příspěvek od lampaczcz »

tak nejde povoli jeste dalsi 3 srouby (vcetne toho jednoho ulomeneho) a ulomil jsem na tom 4 bity, ktere nastesti sly vytahnout magnetem z hardisku. Ty co se mi podarilo vytahnout, tak jsou namazane, i pod hlavou, takze mam hezke odpoledne. Vrtat opravdu nejdou - to je akorat lestim :) Jedine opravdu asi to CO
Opel Campo 2.5TD 4x4 CrewCab r.2000
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6690
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)

Příspěvek od Janeš Petr »

lampaczcz píše:a cokdybych na ten sroub navaril cely torx (jestli pujde navarit) a ten zkusil povolit ?
torx nelze vařit , jeho materiál pod svárem zkřehne ještě víc a okamžitě v tom místě praskne
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6690
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)

Příspěvek od Janeš Petr »

[quote="lampaczcz"]tak nejde povoli jeste dalsi 3 srouby (vcetne toho jednoho ulomeneho) a ulomil jsem na tom 4 bity....[quote="lampaczcz"]


když ten šroub odklepneš ( dvě rány, velikosti jako když zatloukáš tak osmdesátku hřebík ) vytočíš ho někdy i rukou, takže je skoro nemožné zničit tolik bitů
lampaczcz
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 61
Registrován: 22 črc 2011 11:29
Bydliště: Záhoříčko

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)

Příspěvek od lampaczcz »

Tak nakonec se podarilo, titanove vrtaky polechtaly ulomeny bit, par ran gumovou palici, potom soused prinesl kulickove silne magnety (neodymove), ktere se daly strcit do te diry a bit se podarilo vytahnout, takze nazdar slava vyletu, nezk..vil jsem to. Ted jen sehnat manzety a vymenit.
Opel Campo 2.5TD 4x4 CrewCab r.2000
Uživatelský avatar
palo frontera
Extra diskutér
Příspěvky: 2352
Registrován: 16 črc 2011 21:15
Bydliště: Klenovec- Slovakia

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)

Příspěvek od palo frontera »

Mne to po poklepe vzdy pekne ide povolit. Hlavne to potom zatiahni len tak light. Predajca naradia ma aspon kseft a idu mu torx bity na odbyt :mrgreen:
Frontera A 2,5TDS rocnik 97 dlha, svetelna rampa, AVM volnobezky, pneu.- 255/70-16 mt. a pneu matador Izzarda 255/65-16 a ocelovy šusplech
Uživatelský avatar
palo frontera
Extra diskutér
Příspěvky: 2352
Registrován: 16 črc 2011 21:15
Bydliště: Klenovec- Slovakia

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)

Příspěvek od palo frontera »

Nedavno sa mi stala nemila vec, a to tá ze mi preskocili manualne volnobezky AVM. Cestou na chalupu mi preskocila asi 4 krat, nie hned za sebou. Dnes som ich obydve rozobral a vyumival naftou. Prava strana sa mi zda ze ma uz viac vytahane drazky ako lava strana. Jemne som ich znovu namazal a poskladal. Dlhu zivotnost im uz nedavam. asi budem musiet ist do novych. Tieto mi vydrzali 7rokov huntovania.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Frontera A 2,5TDS rocnik 97 dlha, svetelna rampa, AVM volnobezky, pneu.- 255/70-16 mt. a pneu matador Izzarda 255/65-16 a ocelovy šusplech
Uživatelský avatar
palo frontera
Extra diskutér
Příspěvky: 2352
Registrován: 16 črc 2011 21:15
Bydliště: Klenovec- Slovakia

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)

Příspěvek od palo frontera »

Len dnes som bol riadne vyskusat zaber volnobeziek. Na pocudovanie nepreskocili ani raz a to som jej dost šlapal na krk. Len dokedy :?
Frontera A 2,5TDS rocnik 97 dlha, svetelna rampa, AVM volnobezky, pneu.- 255/70-16 mt. a pneu matador Izzarda 255/65-16 a ocelovy šusplech
Uživatelský avatar
myslivec
Super diskutér
Příspěvky: 1210
Registrován: 01 dub 2008 14:01
Skype: myslivec77
Bydliště: Brno - Židenice

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)

Příspěvek od myslivec »

Celkem běžný jev :wink: , rozebrat vyčistit-promazat-složit. Už se tak prodloužila životnost více AVM :wink:
Uživatelský avatar
palo frontera
Extra diskutér
Příspěvky: 2352
Registrován: 16 črc 2011 21:15
Bydliště: Klenovec- Slovakia

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)

Příspěvek od palo frontera »

Ved to je jasne myslivec, lenze ja som ich cistil a premazaval v jesen minuly rok. Cez zimu bolo vsetko OK, a cca pred tyznom ked som isiel na haciendu mi 4 krat preskocili a to len v smere dopredu. Uvidim dokedy este vydrzia. Dnes drzali a tom som im nakladal v zabere az som miestamy hrabal lebo som vyberal useky mimo prijazdovej cesty horov a blatom.
Frontera A 2,5TDS rocnik 97 dlha, svetelna rampa, AVM volnobezky, pneu.- 255/70-16 mt. a pneu matador Izzarda 255/65-16 a ocelovy šusplech
Uživatelský avatar
myslivec
Super diskutér
Příspěvky: 1210
Registrován: 01 dub 2008 14:01
Skype: myslivec77
Bydliště: Brno - Židenice

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)

Příspěvek od myslivec »

Jestli budeš kupovat novou sadu volnoběžek, tak vem zesílené, označení HP :wink:
Odpovědět

Zpět na „NÁPRAVY“