Stránka 1 z 12

Rány při 4x4 někde od přední nápravy

Napsal: 20 bře 2007 13:37
od patas
zdarec panove, nemel nekdo podobny problem jak ja? Kdyz sem jel nedavno po mokre louce (bahno) tak pri 4x4 v zatezi to vydavalo sileny zvuky.Kdyz je to v zaberu tak se ozve rana a je cejtit jak kdyby neco preskocilo. To se oprakuje docela pravidelne.Ted jak nasnezilo tak mam 4x4 i kdyz jedu po marastu a pri vone jizde treba do kopce kdy to zacne tahnout tak se projevi to same ale jen obcas. Zaroven mi pri 2x2 jen na zadek z rozepnutymam volnobezkama pri takovejch 80 km/h obcas neco zacne ve predu chrastit je to takovy hluboky drnceni.Chvilku to drnci a pak to prestane a treba 20km to neudela nic.Pak najednou zase na chvili zacne.Staci ubrat sklidni se to.Tak nevim uz sem z toho na prasky :-) Chci to dat do servisu ale nevim co by se melo hledat.Nemuzou to delat nejaky silenbloky?Kdyz to projizdeli kluci ze servisu tak rikali ze tam neco rezonuje ze to na loziska na predku nevypada.Nemate nekdo nejakej tip na co se zamerit?

Volnoběžky, homoklouby?

Napsal: 20 bře 2007 14:13
od Slaava
No nechci z tebe dělat vola (předem se omlouvám, určitě tě to už napadlo - navíc si myslím, že ty máš manuální volnoběžky) ale co volnoběžky a homokineťáky?

Napsal: 20 bře 2007 16:39
od patas
no ja nevim taky to tipuju na nejakej pruser s tema volnobezkama. Nemas obrazek toho homokinetaku? Netusim jak to tam je poskladany a abych pravdu rek nemam na to cas musim to soupnout do servisu a venovat se jine praci. Takze uvitam jakoukoli radu.Aby me zase nerozkuchali pulku auta zbytecne.Volnobezky budou boj kuli tem posranejm sroubum ale uz sem sehnal servisni sadu tak uvidim jak ji kluci rychle poslou. Sou to srouby M4x40 dalo by se to nahradit klasickym imbusem akorat na brusce udelat konus to by nebyl problem.Problem je v tom ze to ma ten podelanej americkej zavit :-( ne metriku. a i ten rozmer toho imbusu mi prijde takovej trosku ulitlej.Ty homokinetaky teda najdu kde?
Diky

COPAK TO RACHTÁ

Napsal: 20 bře 2007 17:40
od Slaava
Ty máš ty AVM? Dělá ti to jenom od tý doby, co je máš? Seš si jistej, že se ti řádně odpojujou (když se ten kravál vyskytuje i při 2x2 náhonu)?

Homokineťáky jsou klasický kulový, ven je dostaneš asi (nejsem si jist) až když je odjistíš na straně volnoběžek (2x segrovka), sundáš nápravu (2x2 monstršroub) a odděláš z ní dva boční držáky (2x4 šroub). Pak máš přístup na vnitřní zajištění obou kloubů (tuším, že 2x2 segrovky). Asi nejrychlejší je sehnat někde klouby funkční (nové nebo z vrakáče) - jsou ale i firmy, co je repasujou.

Jenže nejdřív si zjisti, COPAK TO RACHTÁ (to není film s Travoltou).

Napsal: 20 bře 2007 17:54
od patas
no to je to nejhorsi zjistit co to dela ja sem z toho uz tak pitomej ze nejsem schopnej urcit odkud to presne de.No delalo mi to uz kdyz sem to koupil i s tema automatama. Pri tom 2x2 to obcas jen nekde v levem kole jakoby zarezonuje.Ale je pravda ze jedna hridel mi chodi axialne a druha je dost na tvrdo.me to bzuceni pripada ze to dela nejaky lozisko ale to mi mechosi rikali ze to loziskama nebude tak fakt netusim.

Napsal: 20 bře 2007 17:58
od Pavel Mirtl
Ne to není,to byl "COPAK NÁM TO ČVACHTÁ"?

Zvuky

Napsal: 20 bře 2007 18:22
od Slaava
patas píše:no to je to nejhorsi zjistit co to dela ja sem z toho uz tak pitomej ze nejsem schopnej urcit odkud to presne de.No delalo mi to uz kdyz sem to koupil i s tema automatama. Pri tom 2x2 to obcas jen nekde v levem kole jakoby zarezonuje.Ale je pravda ze jedna hridel mi chodi axialne a druha je dost na tvrdo.me to bzuceni pripada ze to dela nejaky lozisko ale to mi mechosi rikali ze to loziskama nebude tak fakt netusim.
Rány při 4x4 budou mít jinej zdroj než rezonance při odpojeným předku... bych tipoval.

Ty rány při 4x4 bych viděl na volnoběžky nebo na klouby. Není to při nějakejch nerovnostech? Nemůžou to bejt čepy náprav?

Pokud se ti nějakým nedopatřením netočí i při odpojeným předku poloosy přední nápravy, tak ta rezonance můžou bejt snad jenom ložiska a brzdy - maximálně by to mohly dělat čepy řízení, když se kolo při určitý rychlosti na chvíli dostane ze stopy. Ale to je už dost divočina.

A co předcházející majitel? Věděl, že se s tím nemá jezdit na 4x4 na asfaltu? Netancoval s tím moc? Nebyl to John Travolta?

Napsal: 20 bře 2007 18:32
od patas
no predchozi majitel nevim ale asi bych se tomu nedivil.Ty rany na 4x4 jsou pri zaberu a jak kdyz neco preskoci. Ta rezonance je vetsinou kdyz se jaoby kolo odlehci na nejake nerovnosti.No uz sem z toho tumpachovej.Zejtra nalozim technika protahnu ho po louce aby vedel co to dela a necham je zjistit co to je.Potrebuju s tim v lete do alp tak bych tam nerad zustal viset s rozlouplym difem nebo necim podobnym

Napsal: 20 bře 2007 18:36
od Žanek
Právě sem se chtěl zeptat jestli to nemůže být dif. :oops:

John Travolta

Napsal: 20 bře 2007 18:36
od Slaava
No pokud se rezonance objeví pří odlehčení na nerovnosti, tak to může bejt čep nápravy. Jak je máš starý, šéfe? Zajeď si na natřásadla, ty hodně ukážou.

To lupnutí při 4x4 vypadá fakt na volnoběžku. Seš si jistej, že drží správně? Pokud jo, tak to fakt vidím na ten kloub poloosy.

Napsal: 20 bře 2007 18:49
od Pavel Mirtl
patas píše:no predchozi majitel nevim ale asi bych se tomu nedivil.Ty rany na 4x4 jsou pri zaberu a jak kdyz neco preskoci. Ta rezonance je vetsinou kdyz se jaoby kolo odlehci na nejake nerovnosti.No uz sem z toho tumpachovej.Zejtra nalozim technika protahnu ho po louce aby vedel co to dela a necham je zjistit co to je.Potrebuju s tim v lete do alp tak bych tam nerad zustal viset s rozlouplym difem nebo necim podobnym
Mám Bčko.Když /nejlépe na asfaltu-plac mírně z kopce /rozjedu 4x4 a dám rejd,bez plynu tak to je to pravý maso,to ti normálně rve srdce.Zítra budu po 14 dnech konečně znát ortel,Odborníci neměli čas.Pak to dám vědět někam do nápav.

Napsal: 20 bře 2007 18:49
od patas
brdo slavo cepy tam budou asi origo :-) Na deskach sem to mel pred rokem a rikali ze cepy sou ok ale znas to .To lupnuti je rana jak prase.To normalne cejtis jak to klepe celym autem.Ta vonobezka by to neprezila pri takovejch peckach to bych je musel strhat.

Čepy

Napsal: 20 bře 2007 19:50
od Slaava
Rok je dlouhá doba, čepy odcházej rychle.

Napsal: 20 bře 2007 21:09
od patas
necham zkontrolovat a uvidime.No mozna to bude akorat v tom levym kole. Uvidime na neco prijdou snad nejsou blby :-)

Napsal: 20 bře 2007 21:16
od Žanek
necham zkontrolovat a uvidime.No mozna to bude akorat v tom levym kole. Uvidime na neco prijdou snad nejsou blby



To poznáš. :P