Stránka 1 z 3

Volnoběžky na Fronteře B? Frontera B je nemá!

Napsal: 12 pro 2006 21:02
od Náčelník
Frontera B r.v. 2000 Sport RS 2.2DTi
Tak jsem se pokusil rozebrat vonoběžky, ale v puli cesty jsem to vzdal. Prosím o link na návod. Je toho tu již tolik že jsem nic nenašel. (zastavili mi ty matky jištěný podložkou na 3 křížáky)
Diky

Re: volnoběžky po 101

Napsal: 12 pro 2006 21:11
od Slaava
Náčelník píše:Frontera B r.v. 2000 Sport RS 2.2DTi
Tak jsem se pokusil rozebrat vonoběžky, ale v puli cesty jsem to vzdal. Prosím o link na návod. Je toho tu již tolik že jsem nic nenašel. (zastavili mi ty matky jištěný podložkou na 3 křížáky)
Diky
No já Béčko neznám, ale tohle mi spíš připomíná sundávání náboje kola u Áčka. Tam je touhle maticí utažený ložisko náboje. A tahle matice je až pod volnoběžkama. U Béčka nebudou volnoběžky ale pevný spojky poloosa-náboj. :shock:

Re: volnoběžky po 101

Napsal: 13 pro 2006 08:25
od Brytt cz
Náčelník píše:Frontera B r.v. 2000 Sport RS 2.2DTi
Tak jsem se pokusil rozebrat vonoběžky, ale v puli cesty jsem to vzdal. Prosím o link na návod. Je toho tu již tolik že jsem nic nenašel. (zastavili mi ty matky jištěný podložkou na 3 křížáky)
Diky
Tak jestli tě zastavilo to zajištění co je na obrázku, tak se ničeho neobávej a povol ty křížové šroubky. Ty zajišťují pouze matici,kterou seřizuješ vůli na ložisku,nebo povoluješ celý náboj.
naboj.jpg

jak dal

Napsal: 13 pro 2006 14:44
od Náčelník
Mel jsem zato, ze je volnobezky jsou pred - jak pise Slaava - ale to byla dezinformace z Acek.
Tedy dotaz pro Brytt - jak se k nim dostanu?? Musim dal sundavat tu matici a tim rozdrbat cely naboj?
Diky

Re: jak dal

Napsal: 13 pro 2006 15:49
od Brytt cz
Náčelník píše:Mel jsem zato, ze je volnobezky jsou pred - jak pise Slaava - ale to byla dezinformace z Acek.
Tedy dotaz pro Brytt - jak se k nim dostanu?? Musim dal sundavat tu matici a tim rozdrbat cely naboj?
Diky
Tak co si matně pamatuji, B Frontera volnoběžky nemá. Poloosy jsou připnuty na stálo. Tzn., že se točí stále s kolem. Přemýšlel jsem o tom, že tam vpravím manuální AVN, ale ještě nevím, jestli je to technicky možné. Až bude chvilka, tak to rozeberu a prozkoumám.

Re: jak dal

Napsal: 13 pro 2006 18:29
od Slaava
Brytt píše:Tak co si matně pamatuji, B Frontera volnoběžky nemá...
Taky podle mě to tak je. A někde mezi převodovkou a kolama je nějaká pneumaticky ovládaná spojka, díky níž se dá 4x4 připojit i za jízdy.

si mi tutu temu do diskusie zobral z jazyka :)

Napsal: 13 pro 2006 18:45
od *pt*
Náčelník píše:Frontera B r.v. 2000 Sport RS 2.2DTi
Tak jsem se pokusil rozebrat vonoběžky, ale v puli cesty jsem to vzdal. Prosím o link na návod. Je toho tu již tolik že jsem nic nenašel. (zastavili mi ty matky jištěný podložkou na 3 křížáky)
Diky
prave som sa chystal sem hodit podobny dotaz :)
koli comu si sa pustil do tej rozborky?
lebo sa tiez chystam, ze ich rozoberiem a pozriem v akom su stave a pri tej prilezitosti ich trochu premazem :)
btw. co sa tam dava?

Re: si mi tutu temu do diskusie zobral z jazyka :)

Napsal: 13 pro 2006 20:48
od Slaava
No Frontera B volnoběžky fakt nemá, takže mazat není co. Ale můžeš namazat ložisko.

Re: jak dal

Napsal: 26 lis 2007 11:05
od Slaava
Přiřazování náhonu přední nápravy u Frontery B je popsáno na viewtopic.php?f=21&t=946

Re: Volnoběžky na Fronteře B? Frontera B je nemá!

Napsal: 26 lis 2007 16:21
od Nimrod
Frontera B volnoběžky nemá. Lze tam namontovat manuální volnoběžky čímž se uštří otáčení poloosami a dá se využít redukce i na suchém povrchu, naříklad při couvání nebo jízdě v koloně

Re: Volnoběžky na Fronteře B? Frontera B je nemá!

Napsal: 26 lis 2007 16:56
od Franta44
Volnoběžky tam opravdu nejsou, vypadá to tam asi takto.Měl jsem to celé rozdělané kvůli výměně brzdových kotoučů.
Až bude chvilka tak napíšu celý popis.Mám k tomu i fotodokumentaci,tak bych to klukům poslal jestli by to tady někde dali.
511.jpg

Re: Volnoběžky na Fronteře B? Frontera B je nemá!

Napsal: 26 lis 2007 17:25
od Slaava
Dík za foto. Je to na něm hezky vidět - tuhá spojka mezi homokineťákem a nábojem kola. Mimochodem, jak široký jsou ty tvoje rozšiřovací podložky?

Re: Volnoběžky na Fronteře B? Frontera B je nemá!

Napsal: 26 lis 2007 17:36
od Franta44
Slaava píše:Dík za foto. Je to na něm hezky vidět - tuhá spojka mezi homokineťákem a nábojem kola. Mimochodem, jak široký jsou ty tvoje rozšiřovací podložky?
Přesně nevím :( musel bych sundat kolo a změřit je a to se mi zrovna nechce.Ale tipoval bych to asi na 3cm.Ale fakt nevím. :roll:

Re: Volnoběžky na Fronteře B? Frontera B je nemá!

Napsal: 26 lis 2007 17:38
od Franta44
Tady si to můžeš změřit sám :lol: :lol: :lol:
11.jpg

Re: Volnoběžky na Fronteře B? Frontera B je nemá!

Napsal: 26 lis 2007 17:44
od Slaava
Díky. Taky hezkej pohled. Zdá se mi to nebo má Frontera B delší tu střední část homokineťáku? U mojeho Áčka totiž ty dvě manžety navazujou přímo na sebe.