Stránka 1 z 1
Dotažení ložiska předního kola
Napsal: 25 lis 2007 04:11
od Brunt
Zdravím.Mám problém a to malou vůli předního levého kola.Skutečně nepatrnou.Lze to odstranit dotažením ložiska??Pokud ano Tak jak na to??V jednom servise, se jim do toho ale vůbec nechtělo.Díky
Re: Dotažení ložiska předního kola
Napsal: 25 lis 2007 22:03
od Nimrod
Re: Dotažení ložiska předního kola
Napsal: 25 lis 2007 22:07
od Slaava
Ha, byls tychlejší.

De to i bez toho přípravku ale s ním je to lepší, člověk má pak větší cit.
Re: Dotažení ložiska předního kola
Napsal: 15 úno 2008 12:55
od syro
caute
Pokial dotiahnem maticu dotahovania loziska musim ju trochu povolit aby sa to lozisko nezapieklo. Vie niekto poradit o kolko risiek na tej matici ju mam pootocit (UVOLNIT) naspat ??? Dik
Re: Dotažení ložiska předního kola
Napsal: 15 úno 2008 13:22
od Franta44
syro píše:caute
Pokial dotiahnem maticu dotahovania loziska musim ju trochu povolit aby sa to lozisko nezapieklo. Vie niekto poradit o kolko risiek na tej matici ju mam pootocit (UVOLNIT) naspat ??? Dik
Já jsem to dotahoval tak akorát.Kolo se musí lehce otáčet.Kousek dotáhneš vyzkoušíš jestli se kolo lehce točí,pokud jde těžko trochu povolíš.
Re: Dotažení ložiska předního kola
Napsal: 18 úno 2008 08:37
od syro
Presne tak som to dotahoval i ja. Uvidim co mi nato povedia na geometrii- nemohli mi ju prave koli tej voli loziska urobit vraj bola velka. Este musim vymenit koncove capy riadenia a pojdem na tu geometriu. Malo by to byt OK, no vkazdom pripade o vysledku napisem. Dik Franta, ja som sa len potreboval uistit.
Re: Dotažení ložiska předního kola
Napsal: 18 úno 2008 17:54
od Janeš Petr
akorát,to je tak,že je znát za studena nepatrná vůle a jde,třeba šroubovákem,pohnout jednotlivejma kuželíkama.po zahřátí je to pak bez vůle. dřív se taky utahovalo na tvrdo a povolovalo o 1/6, ale výsledkem musí být pořád vůle,jinak je zaďeláno na problém.hele tu vůli nejsnaz ucejtíš s přišroubovaným kolem
Re: Dotažení ložiska předního kola
Napsal: 18 úno 2008 21:49
od Franta44
...jsem to tam myslel, že se to dotahuje s nasazeným kolem.To jsem bral jako samozřejmost, tak jsem to ani nepsal.Ale dobrá poznámka

Re: Dotažení ložiska předního kola
Napsal: 19 úno 2008 18:30
od Janeš Petr
já to taky nemyslel zle,jen mně napadlo,že to nedělaj denně...

Re: Dotažení ložiska předního kola
Napsal: 23 úno 2008 12:20
od sowwwa
Kdyz sme u tech lozisek, zkousel nekdo vyndat to vnitrni ven z naboje? Me nejde na zadnou stranu, mel jsem sundanej celej naboj, tedy tu cast co z ni trci srouby na kolo, ale lozisko z toho ven neslo. Chtel bych se na nej podivat, protoze se mi zepredu ozyvaji divne zvuky (pri odpojenych volnobezkach - mam manualy) a nevim odkud to jde. Vnejsi lozisko je OK.
Re: Dotažení ložiska předního kola
Napsal: 23 úno 2008 12:22
od Slaava
sowwwa píše:Kdyz sme u tech lozisek, zkousel nekdo vyndat to vnitrni ven z naboje? Me nejde na zadnou stranu, mel jsem sundanej celej naboj, tedy tu cast co z ni trci srouby na kolo, ale lozisko z toho ven neslo. Chtel bych se na nej podivat, protoze se mi zepredu ozyvaji divne zvuky (pri odpojenych volnobezkach - mam manualy) a nevim odkud to jde. Vnejsi lozisko je OK.
Myslíš teda to malý jehlový, který vede poloosu (komokineťák)?
Re: Dotažení ložiska předního kola
Napsal: 23 úno 2008 13:21
od sowwwa
Nene, myslim to klasicky kuzelovy loziko, co je zezadu v naboji - stejny typ jako to vnejsi, jsou 2 proti sobe. Vnejsi vypadne skoro samo po odsroubovani matice, ale vnitrnimu se nejak nechce ..
Re: Dotažení ložiska předního kola
Napsal: 23 úno 2008 13:41
od Janeš Petr
tak ještě větší kladivo

Re: Dotažení ložiska předního kola
Napsal: 23 úno 2008 17:34
od Slaava
sowwwa píše:Nene, myslim to klasicky kuzelovy loziko, co je zezadu v naboji - stejny typ jako to vnejsi, jsou 2 proti sobe. Vnejsi vypadne skoro samo po odsroubovani matice, ale vnitrnimu se nejak nechce ..
Jo, jasně. Nějak jsem ten původní popis mentálně nepobral. Nevím, já ho nesundaval navíc jsem to viděl už hodně dávno, tak si nevzpomínám, jak to tam vypadá. Jak si dopad se stahovákama?
Re: Dotažení ložiska předního kola
Napsal: 23 úno 2008 21:54
od sowwwa
Zatim bohuzel nijak, snazil jsem se to co nejvic otrit zvenku, lozisko se mi vyndat nepodarilo. Dal jsem tam novou vazelinu, sestavil, dotahnul, vyjel .. a ten zvuk se ozyva porad. Vetsinou se to ozve kdyz prejizdim nejaky hrboly a trva to tak 1-2 vteriny, pak je najednou zase ticho. Porad se mi zda ze to jde od praveho predniho kola, ale mozna se pletu. Volnobezky mam vypnute (AVM), takze krome naboje by se tam tocit nic nemelo. Je to zvuk asi jako kdybych se snazil zaradit zpatecku bez spojky.