Jehličkové vodicí ložisko poloosy v těhlici přední nápravy
Napsal: 04 úno 2007 12:35
Zdravím
Mám problém s uložením poloosi v lavom prednom kolese, keďže mala velkú radiálnu vôlu. Rozobral som ho a zistil som že sa tam len tak trela poloos o náboj. Po rozobratí pravého kola som zistil že tam má byť klietka s valčekmi (ihličkami) a keďže v lavom náboji ju nemám to vytvorilo vyžšie spomínanú vôlu. Teraz neviem či sa tam dá ta klietka vložiť alebo je to celé ložisko bez vnútorného krúžku.
Nemáte s tým niekto skúsenosti, príp ak to máte niekto rozobraté nedalo by sa to aspom zmerať (myslím tú klietku s ihličkami). Ja som to nemal vyrazené a tak sa to zle meralo.
Vyšlo mi to približne :
vnút. priemer : 35
šírka : 13
vonk. priemer : neviem nemal som to vyrazené von
počet ihličiek : zabudol som spočítať :-)
Príp. nejaké typ. označenie ak by ste to už niekto menili.
Ďakujem
PS: len pre istotu, nejedná sa mi o ložiská náboja (tie sú kuželové) ale o ložisko resp. uloženie poloosi v statickej (nerotujúcej) časti náboja.
Mám problém s uložením poloosi v lavom prednom kolese, keďže mala velkú radiálnu vôlu. Rozobral som ho a zistil som že sa tam len tak trela poloos o náboj. Po rozobratí pravého kola som zistil že tam má byť klietka s valčekmi (ihličkami) a keďže v lavom náboji ju nemám to vytvorilo vyžšie spomínanú vôlu. Teraz neviem či sa tam dá ta klietka vložiť alebo je to celé ložisko bez vnútorného krúžku.
Nemáte s tým niekto skúsenosti, príp ak to máte niekto rozobraté nedalo by sa to aspom zmerať (myslím tú klietku s ihličkami). Ja som to nemal vyrazené a tak sa to zle meralo.
Vyšlo mi to približne :
vnút. priemer : 35
šírka : 13
vonk. priemer : neviem nemal som to vyrazené von
počet ihličiek : zabudol som spočítať :-)
Príp. nejaké typ. označenie ak by ste to už niekto menili.
Ďakujem
PS: len pre istotu, nejedná sa mi o ložiská náboja (tie sú kuželové) ale o ložisko resp. uloženie poloosi v statickej (nerotujúcej) časti náboja.



