Stránka 1 z 8
Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního homokineťáku
Napsal: 04 dub 2007 17:49
od HUJER 4x4
Čau mládeži,tak jak se tak hrabu v tý svý vobludě, tak co jsem dneska zjistil

, přizvednu auto,schodím přední kolo, a vzal jsem za náboj,přesně za volnoběžku a celý se mi to tak nějak podivně mele,dopředu,dozadu,volnoběžka je přišroubovaná dobře,mele se to celý i s nábojem, copak to je??? Mám volný ložisko v kole?????? Bych asi tipoval,že ano,nebo je v tom jinej špek????
Hoďte radu umělci,všeumělci,koumáci kutilové,lupiči a loupežníci :D :D :D
Napsal: 04 dub 2007 18:59
od Žanek
To by se snad mlelo i

s kolem nebo né ?
Napsal: 04 dub 2007 19:01
od HUJER 4x4
No,jasný,když tam dám kolo,tak se mele i kolo
Napsal: 04 dub 2007 19:13
od Žanek
Tak se pokus dotáhnout ty ložiska ty kluku šikovná, jde to bez problémů pokud nejsou ve pryč.

Napsal: 04 dub 2007 19:23
od Žanek
Vojto nevím jak moc se to mele ale nechybí ti tam ten pojistnej kroužek?

Napsal: 04 dub 2007 19:27
od HUJER 4x4
Myslíš segrovku na zajištění poloosy??? No nevím,to uvidím až to sundám

Napsal: 04 dub 2007 19:30
od HUJER 4x4
4éče,ale víš,že mě teď tak napadá,že by ta segrovka mohla bejt možná pryč,páč jsem dával AVMka, a rval tam novou,tak že bych jí tam nacpal blbě a že by sjela?!? Ha to by mohlo být ono,páč předtím vpohodě a teď je to z ničeho nic

Napsal: 04 dub 2007 19:31
od Žanek
NE nad ložiskem je matka a ji zajišťuje kroužek s třema šroubkama proti povolení.

Napsal: 04 dub 2007 19:32
od HUJER 4x4
Tak to jedině že by se povolily ty 3 šroubky, ten kroužek tam je
Napsal: 04 dub 2007 19:33
od Žanek
Ta segrovka by měla zajišťovat jen poloosu proti vyjetí ale vaklání kola je na ložiskách.
Napsal: 04 dub 2007 19:39
od HUJER 4x4
Jasný,to ano,leda že by možná ta segrovka sjela,tím měla poloosa pohyb a vyvaklala ty 3 šroubky? No uvidím,v každým případě by tam ten kroužek měl být, pokud se nevypařil :D ,a myslím si (selskej rozum),ještě jsem lož kola nedotahoval,ale že by to po dotažení mělo bejt zase v ou keji :D :D :D
Napsal: 04 dub 2007 19:48
od Žanek
Napsal: 04 dub 2007 19:52
od patas
zkus jeste chytit zezadu za kloub a zamel s tim.Podle me loziska v kolech budes mit v pohode ale bude v haji jehlove lozisko v kloubu rizeni(takovej ten velkej monolit jak sou na nem cepy)
V pondeli sem poslal nimrodovi komplet clanek s popisem vymeny vcetne obrazku a rozkresleni tak ho zkus vohnout at ti to posle nebo mi do SZ dej mail a ja ti to poslu soukrome
Napsal: 04 dub 2007 19:58
od HUJER 4x4
Myslíš těhlici?
Napsal: 04 dub 2007 20:28
od patas
kdyz sundas volnobezku a chytis za ten tisicihran tak s nim nesmos skoro ani pohnout.Nejlip to testnes kdyz zezadu chytis za klou a skusis s nim mlet nahoru dolu a do stran jestli bude chodit tak bych to osobne raci zkontroloval.Ja sem mel rozsypany jehlovy lozisko a zacalo me to vibrovat pri 80 jak kdy nekdy jo nekdy ne:-) A v terenu pri 4x4 se z toho lezly sileny rany jak kdyby neco preskakovalo. Bylo to cejtit i kdyz sem projel nejakou diru a vetsinou do zatacky.Ta hridel vypadala fakt jedle mam to v tom navodu nafoceny je to krasne poznat rozdil mezi dobrou a spatnou hrideli :-)