Stránka 7 z 8

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního homokineť

Napsal: 07 dub 2013 12:12
od J.J offroudak
jak jsem to menil poprve tak jsem to tam nabyl na doraz a musel jsem to taky dotahnout tak ze se kotouc netocil potom jsem to povolil a tak tak se to tam vlezlo a ted jsem to delal po treti a je to tam na doraz uz jsem to mel tak 20x venku uz jsem to projizdel dratkem amyslim ze to je dane dobre ale asi to sundam,vycistim a skusim jeste trochu poklepat

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního homokineť

Napsal: 21 črc 2013 12:23
od horarikRS
Ahojte chlapci. Tak som dospel aj ja do toho štadia že musím meniť ložiská v predných kolesách. Ten hukot sa už nedá počúvať. Chcem sa Vás ešte raz opýtať ten rozmer gufera je 75x58x10? Už sa Vám podarilo niekde kúpiť? Ďakujem za typ.

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního homokineť

Napsal: 30 zář 2014 17:32
od tatra805
měním ložiska a značení 32009xj je špatne ,protože radius na vnitřním kroužku je asi 2mm kdežto na froně je ohadem 6mm.Dokonce ložiska od dealerů nepasovala. Dneska jsem to konzutoval s prodejcem a snad zítra by měla byt ložiska NSK ale jine značení. Dam na forum nove značení když to bude vpořadku.

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního homokineť

Napsal: 30 zář 2014 18:42
od vlado007
Uz som tych 32009 a 32008 pomenil dost a vzdy to pasovalo. Doteraz tie loziska jazdia a no problem.

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního homokineť

Napsal: 01 říj 2014 16:19
od tatra805
upravu jsem zvažoval,ale ložiska jsem domu ani nebral protože jednoduší je koupit origo.Takže ložisko je doma . Ale ložisko je značena 32009xj ,32008xj ale pod kodem VKBA1985(EK78659). přišlo to v sadě i s guferem. je to TMKEN, cena 1800.takže ložiska SKF+gufero 1100 bez daně plus uprava na soustruhu=nerentabilní a to mam soustruh doma

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního homokineť

Napsal: 26 říj 2014 10:43
od Designer
ohledne tech ložisek 32 ... do předních nábojů, ještě se mi nestalo, že by to ložisko mělo rádius, který by tam pasoval, Kupoval jsem standardní ložiska z katalogu SKF a rádius jsem pižlal na soustruhu. Pak jsem si říkal, že vyzkouším origo sadu ložisek FAG, nicméně rádius byl stejně malý jako na katalogovém ložisku, akorat sena sady cca 2500, a cena ložisek dle katalogu SKF cca 700. Tak asi tak

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního homokineť

Napsal: 26 říj 2014 20:44
od tatra805
Ložiska ze stardantních katalogu nepasujou.Musí to byt pod kodem ktery jsem už psal. Pak už by neměl byt žadný problem

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního homokineť

Napsal: 20 led 2015 23:23
od Krnule-FronteraB
Ahoj.Chtel bych poprosit nejakeho dobraka, co ma doma to udelatko na dotahnuti loziska, jestli by mi neomeril vnitrni a vnejsi prumer toho krouzku co se to nim utahuje.Nemam moznost si auto rozdelat v garazi a nechat si to udelat.Chtel bych byt pripraven a rovnou na to vlitnout.Kdyby bylo hezky tak mi to nevadi, ale tohle neni doba na vysedavani u oprav na aute.A jeszdit se musi.Predem moc dekuji.Hezky den.Petr

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního homokineť

Napsal: 27 led 2015 20:15
od Janeš Petr
utahneš to normálně špičkou šroubováku a pak povoluješ tak dlouho, dokud neucítíš malou vůli na náboji a nepotkaj se ti díry pro zajištění.

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního homokineť

Napsal: 31 led 2015 20:02
od Krnule-FronteraB
Diky za informace.Cekal jsem tam neco slozityho, skrz ten nahon predku.Takze dotazeno a kolo je v pohode.Ale zjistil jsem, ze na ty poloose zacina bejt cejtit vule.Nemuzu najit, co je za lozisko tamZatim to jeste neni altualni, ale budu premejslet o vymene.A taky mi zacalo neco pri vytoceni volantu na obe strany a prejeti nejake nerovnosti otyvat takovy skripnuti jakoby kov na kov.Nemuzu ale odhalit zdroj toho pazvuku.Nejdriv jsem myslel, ze treba lozisko, ale tim to nebude.Pak jsem se docetl o nejakym pomocnym cepu rizeni.Tak se chystam zkontrolovat to.Uvidime.Frontera je takova velika skladacka, co nejde slozit.Ale aspon se clovek nenudi.Dik vsem za infomace, jak si pomoci sam.Hezky den

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního homokineť

Napsal: 31 led 2015 21:59
od vlado007
Frontera B pomocny cap nema. To skripanie by mohol byt cap na naprave. Povecsine skripe cap spodneho ramena.

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního homokineť

Napsal: 05 úno 2015 15:52
od Krnule-FronteraB
Tak lozisko jsem dotahl.Poradne napatlal vazelinou a vse je jak ma byt.A to vrzani asi zpusobuje jedem z cepu.Zkousel jsem tam striknout silikonovej olej a prozatim to ztichlo.Diky za rady.

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního homokineťáku

Napsal: 06 kvě 2015 04:18
od Nota-ota
Zdravím všechny,
mám asi podobnej problém - jelikož se mi mlel celej náboj tak jsem dotáhl ložisko a je vše ok, ale nezdá se mi ta vůle na ose je celkem velká a nevím jestli tam bejt má nebo ne popřípadě čím to může být. Dík za každou radu.

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního homokineťáku

Napsal: 06 kvě 2015 17:46
od Janeš Petr
jestli jsi dotahl náboj a nenechal mu nepatrnou vůli, zadřeš ložiska jako všichni před tebou. Vůle na poloose se zkouší na straně u manžety... když trošku pohledáš, je to tu popsáno už mockrát

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního homokineťáku

Napsal: 06 kvě 2015 20:51
od Nota-ota
Kdepak jsem poučenej z bubnů z Béčkové Corsy tam to bylo podobný:) Takže to je na sundání manžety? no moc se mi to nezdá ta vůle je docela velká.