Jehličkové vodicí ložisko poloosy v těhlici přední nápravy

Přední a zadní náprava, volnoběžné náboje a ostatní součásti, všechny modifikace Frontera
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6690
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Jehličkové vodicí ložisko poloosy v těhlici přední nápravy

Příspěvek od Janeš Petr »

však ano, tam je má být vůle jen minimální, jinak ti netěsní axiální manžeta na poloose o těhlici a všechen bordel jde k simerinku a jehlovému ložisku. nesmíš to alew přehnat, aby se ti ta ax. manžeta hned neojela, jak bude moc stlačená poloosou k té těhlici
Uživatelský avatar
upirek
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 93
Registrován: 16 bře 2008 12:24
Bydliště: České Budějovice 2.2 16V A dlouhá
Kontaktovat uživatele:

Re: Jehličkové vodicí ložisko poloosy v těhlici přední nápravy

Příspěvek od upirek »

takže ted co , dám pod tu segerovku 3 mm tlustou podložku ???? :shock:
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6690
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Jehličkové vodicí ložisko poloosy v těhlici přední nápravy

Příspěvek od Janeš Petr »

pokud tam nebude něčemu vadit, budeš asi muset
Uživatelský avatar
upirek
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 93
Registrován: 16 bře 2008 12:24
Bydliště: České Budějovice 2.2 16V A dlouhá
Kontaktovat uživatele:

Re: Jehličkové vodicí ložisko poloosy v těhlici přední nápravy

Příspěvek od upirek »

nechápu jak se tam muže taková vule udělat . ale dík něco tam nandám :roll:
Uživatelský avatar
upirek
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 93
Registrován: 16 bře 2008 12:24
Bydliště: České Budějovice 2.2 16V A dlouhá
Kontaktovat uživatele:

Re: Jehličkové vodicí ložisko poloosy v těhlici přední nápravy

Příspěvek od upirek »

tak jsem si dnes nechal vyrobit podložky , dal jsem je tam a mele se to pořád stejně , tak už nevím , víc se tam toho už nevejde ., že by byla vyběhaná ta díra v těhlici ? dá se to nějak opravit , vyvložkovat ? už mě z toho hrabe
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6690
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Jehličkové vodicí ložisko poloosy v těhlici přední nápravy

Příspěvek od Janeš Petr »

upirek píše:tak jsem si dnes nechal vyrobit podložky , dal jsem je tam a mele se to pořád stejně , tak už nevím , víc se tam toho už nevejde ., že by byla vyběhaná ta díra v těhlici ? dá se to nějak opravit , vyvložkovat ? už mě z toho hrabe
mám dojem, že si musíme ujasnit, ve kterejch místech se ti ta poloosa mele. pokud to měříš na konci u volnoběžky, tak to je normální. tam se mele každá, protože po rozebrání volnoběžky není nijak vystředěná. poloosa se nesmí radiálně hejbat, když ji chytneš za kloub hned za těhlicí a to jsem mám dojem zkoušel, když jsi byl u mne s tou převodkou řízení a bylo to v popřádku. axiálně ji už máš předpokládám těma podložkama vymezenou
Uživatelský avatar
upirek
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 93
Registrován: 16 bře 2008 12:24
Bydliště: České Budějovice 2.2 16V A dlouhá
Kontaktovat uživatele:

Re: Jehličkové vodicí ložisko poloosy v těhlici přední nápravy

Příspěvek od upirek »

prostě mě to lítá jak axiálně tak radiálně a volnoběžka tam je a ložiska jsou o.k. tak jsem asi magor
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6690
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Jehličkové vodicí ložisko poloosy v těhlici přední nápravy

Příspěvek od Janeš Petr »

axiálně ji vymezíš, to nemá cenu probírat. ve kterejch místech se ti mele radiálně :?: :?: :?:
Uživatelský avatar
upirek
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 93
Registrován: 16 bře 2008 12:24
Bydliště: České Budějovice 2.2 16V A dlouhá
Kontaktovat uživatele:

Re: Jehličkové vodicí ložisko poloosy v těhlici přední nápravy

Příspěvek od upirek »

mě víc vadí ta axiální , dal jsem za tu segerovku podložku 3 mm tlustou . víc už se tam nevejde , a pořád to lítá jedině ještě dát podložku ze zadu mezi jehl, ložisko a homok, kloub ale to je asi blbost , co ?,
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6690
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Jehličkové vodicí ložisko poloosy v těhlici přední nápravy

Příspěvek od Janeš Petr »

to je blbost. to by ti neseděla stírací manžeta poloosy na těhlici, navíc mám pcit, že plocha pod jehlové ložisko je na poloose indukčně kalená, takže když ji povysuneš, bude ti z části běhat v jehlách nezakalenej kus hřídele. k té podložce. já mám u manuálů tu podložku silnou nějakejch 6 -8 mm, jen nevím, jestli se ti tam vejde, když máš automaty
Uživatelský avatar
upirek
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 93
Registrován: 16 bře 2008 12:24
Bydliště: České Budějovice 2.2 16V A dlouhá
Kontaktovat uživatele:

Re: Jehličkové vodicí ložisko poloosy v těhlici přední nápravy

Příspěvek od upirek »

kdyby to v zatáčkách nemlátilo tak bych to asi ani neřešil ale mě to mlácení hrozně vytáčí , nejhorší že nevím jak to odstranit
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6690
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Jehličkové vodicí ložisko poloosy v těhlici přední nápravy

Příspěvek od Janeš Petr »

tohle v zatáčkách může mlátit pouze při zapnutém 4x4. v ostatních případech poloosa vůči těhlici stojí, takže nemá co mlátit
Uživatelský avatar
majo
Moderátor
Příspěvky: 609
Registrován: 23 led 2009 10:25
Bydliště: Gelnica

Re: Jehličkové vodicí ložisko poloosy v těhlici přední nápravy

Příspěvek od majo »

Ahoj! Nechápem ako ešte môžeš mať axiálnu vôľu poloosi,ak si vypodložil segerovku 3mm hrubou podložkou a hrubšia ti už nevôjde. Ak ti už hrubšia nevôjde ,znamená to ,že je už poloosa dotlačená na klzny krúžok pred ihličkovým ložiskom na doraz a teda vôľa by už mala byť vymedzená. Nevšimol som si akú Fronteru máš. Tebe sa poloosi točia stále? Dosadá ti vôbec osadenie homoklbu na klzný krúžok,ktorý je pred ihličkovým ložiskom?
Naposledy upravil(a) majo dne 18 bře 2010 22:37, celkem upraveno 1 x.
Opel frontera 2,2DTI r.v.99 /5-dv
Nissan patrol 2,8 D r.v.89 /3-dv -španiel
Uživatelský avatar
majo
Moderátor
Příspěvky: 609
Registrován: 23 led 2009 10:25
Bydliště: Gelnica

Re: Jehličkové vodicí ložisko poloosy v těhlici přední nápravy

Příspěvek od majo »

Janeš Petr píše:tohle v zatáčkách může mlátit pouze při zapnutém 4x4. v ostatních případech poloosa vůči těhlici stojí, takže nemá co mlátit
Na toto som práve myslel. :lol: Kým som predošlý príspevok odoslal,tak si to medzitým napísal ty!
Opel frontera 2,2DTI r.v.99 /5-dv
Nissan patrol 2,8 D r.v.89 /3-dv -španiel
Uživatelský avatar
upirek
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 93
Registrován: 16 bře 2008 12:24
Bydliště: České Budějovice 2.2 16V A dlouhá
Kontaktovat uživatele:

Re: Jehličkové vodicí ložisko poloosy v těhlici přední nápravy

Příspěvek od upirek »

já už nevím jak bych to popsal , takže ted to mám axiálně vymezený tou 3 mm podložkou a když vezmu za poloosu v mýstě kde je homok, kloub a zatahnu za ni směrem k motoru a zpět , tak se to prostě axiálně hýbe je tam pořád vule a když jedu do zatáčky např, kruh, objezd tak to tam mlátí jak se ta poloosa mele sem tam ta vule je mezi kužel. ložiskem a volnoběžkou a víc vymezit to prostě už nejde .
Odpovědět

Zpět na „NÁPRAVY“