Stránka 5 z 8

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního homokineť

Napsal: 30 čer 2012 14:57
od tomaszela
K zmiňované úpravě ložiska na soustruhu: Ano, jde to, jen je potřeba ho pak pořádně umýt v techničáku, kámoš mi je předvčerem stáčel a prý to není problém. Jinak gufero na béčko, které se tu pár stránek předtím probíralo by mělo být toto: http://zbozi.arkov.cz/i/28548-cr-58x75x ... ufero.html

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního homokineť

Napsal: 01 říj 2012 18:37
od Slaava
Vnější ložisko má vnitřní průměr 40mm a vnější 68mm (je to hloubš v díře a je tam osazení, tak tohle se mi nepodařilo změřit úplně přesně ale na 80% to bude 68mm. Vnitřní ložisko pak má vnitřní díru 45mm. Bez vytahování gufer a samotnejch ložisek ti ale víc asi nezměřím.

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního homokineť

Napsal: 11 pro 2012 08:19
od pjetro
Tak ložiska už se mění a zrovna mi volají ze servisu, že namají gufero (na to jsem, pravda, zapomněl :roll: )
Buď prý nechat staré nebo original Opel, náhrada neexistuje... Netušíte zda je stejné jako na B (viz odkaz výše) :?:

Jinak ložiska jsem sehnal TIMKEN (čísla stejná jako SKF), tak uvidíme co vydrží americká kvalita vyráběná v Polsku...

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního homokineť

Napsal: 18 úno 2013 18:08
od palto111
vlado007 píše:Nazdar. To ZVL Ti asi dlho nevydrzi. (skusenost). A rozmer simeringu by malo byt 75x58x10 ale ja som ho nevedel nikde zohnat. Mozno budes mat viac stastia.
a je to tu.
vlado,tie guferá som vtedy nezohnal,a potom som sa na to vybodol,takže ložiská ZVL vydržali bez gufera cca 18000km.zase hučí tá lavá strana.pravá je zatial ticho.je tam síce gufero,ale nie bovieaké,takže očakávam aj výmenu pravej strany.ale až keď sa oteplí.možno do vtedy už zoženiem tie posraté guferá :evil:

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního homokineť

Napsal: 18 úno 2013 22:13
od vlado007
Bratu neuveris ale dneska aj mne za jazdy sa rosipalo lave lozisko. Ale to bolo original este od novoty takze 260 tis. :mrgreen: Ale to SKF co som nenil na pravej strane ma uz cca 80 tisk km a pohoda. Ale ja mam 3 cm podlozky takze aj to znizuje zivotnost. :mrgreen: To ZVL stoji za hovno fakt, sam to vidis.

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního homokineť

Napsal: 19 úno 2013 09:06
od palto111
možno by aj vydržali ešte nejaký ten piatok,ale bez tých semeringov by možno položili aj neviemaké ložisko.predsa len sa tam sere voda,blato,prach.
a tebe sa rozpadlo uplne za jazdy? /čo to spravilo s autom/ alebo ešte jazdíš so zvukom štartujucej stihačky.

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního homokineť

Napsal: 19 úno 2013 16:34
od vlado007
No mne to zahrmotalo za jazdy, pocil som take ako keby som presiel po nerovnostiac a zacalo hucat. vola v kolese jak hovado, tak pomaly na dvojke domov asi 7km. Uz mam nove tak dneska snad stihnem vymenit. :grin: Tak je to vymenene. Jazdime dalej. Loziska stali 35 euro.

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního homokineť

Napsal: 20 úno 2013 09:14
od palto111
tak to si dopadolcelkom dobre.včera som vyheveroval predok a vôle zatial niesu.zatial len hučí.nové nedam skôr,kým nezoženiem to gufero.aké si tam dal ložiská?

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního homokineť

Napsal: 20 úno 2013 16:23
od petros001
Vieš aj číslo toho gufera :?: http://szm.sk/vizitky/mars-oto-mehes.phtml zistím či majú :)

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního homokineť

Napsal: 20 úno 2013 16:45
od vlado007
palto111 píše:tak to si dopadolcelkom dobre.včera som vyheveroval predok a vôle zatial niesu.zatial len hučí.nové nedam skôr,kým nezoženiem to gufero.aké si tam dal ložiská?
Gufero len original.Orig. cislo dielu je 328411, a cena 24,00 € kus.

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního homokineť

Napsal: 21 úno 2013 09:24
od petros001
Myslel som rozmery :) priemer,hrúbka.... :grin:

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního homokineť

Napsal: 21 úno 2013 09:36
od palto111
vlado007 píše:
palto111 píše:tak to si dopadolcelkom dobre.včera som vyheveroval predok a vôle zatial niesu.zatial len hučí.nové nedam skôr,kým nezoženiem to gufero.aké si tam dal ložiská?
Gufero len original.Orig. cislo dielu je 328411, a cena 24,00 € kus.
malo by to byť-75x58x10.

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního homokineť

Napsal: 21 úno 2013 19:47
od vlado007
petros001 píše:Myslel som rozmery :) priemer,hrúbka.... :grin:
Ja ti rozumiem, ale keby sa ti to podarilo zohnat tak klobuk dole. Mne sa to do teraz nepodarilo.

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního homokineť

Napsal: 21 úno 2013 22:28
od Janeš Petr
vlado007 píše:
petros001 píše:Myslel som rozmery :) priemer,hrúbka.... :grin:
Ja ti rozumiem, ale keby sa ti to podarilo zohnat tak klobuk dole. Mne sa to do teraz nepodarilo.
tady je normálně prodávaji, v šířce 10mm jich musíš vzít minimálně 250ks ale v šířce 9mm prodávaj po kusech - http://www.gufero.cz/obchod/obchodCZ/in ... 0060x0.htm

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního homokineť

Napsal: 22 úno 2013 09:27
od palto111
aj ja som volal do gufera v BB.ložiská majú habadej,len to gufero /x10/nezohnať./x9/majú len na objednavku.čakám na telefon že kedy budu a kolko zato.nemá sa čo stať keď tam dám 75x58x9 miesto 75x58x10.či??