Stránka 4 z 6

Napsal: 11 zář 2007 20:07
od Vojta
koupil jsem je v autokelly, dostal jsem i 5% slevu ..vše je to od firmy Delphy a jsou k tomu šrouby s horním popisem 8.8, matky čepů, závlačky....úžasný 8)

Re: Jehličkové vodicí ložisko poloosy v těhlici přední nápravy

Napsal: 11 dub 2008 22:19
od sowwwa
Kdo to mel rozebrane - nevsimli ste si kolik tam je mista? Veslo by se tam lozisko HK3018, tzn. o 2mm sirsi? Tady u nas HK3016 nemaj, zato maj docela pekny HK3012 a HK3018, tak si potrebuju vybrat jedno z nich :?

Re: Jehličkové vodicí ložisko poloosy v těhlici přední nápravy

Napsal: 12 dub 2008 16:11
od Žanek
Pokud tam dáš širší ložisko nepůjde dát zpátky ta zajišťovací segrovka u volnoběžky. Teda tak je to u Áčka s autom. volnoběžkama. Jak to bude u toho tvojeho ???????????

Re: Jehličkové vodicí ložisko poloosy v těhlici přední nápravy

Napsal: 12 dub 2008 17:16
od patas
o vymene loziska sem psal clanek na web.Lozisko pro Acko je HK3016LL za cca 100 Kc.

Ložisko

Napsal: 12 dub 2008 20:19
od sowwwa
Tak problem je vyresen, dneska sem to rozebral a vodici lozisko je ok :shock: Vetsi by se tam asi opravdu neveslo, poloosa by nesla dostatecne zastrcit. Resil jsem to kvuli tomu ze mi obcas neco drncelo v pravem prednim kole pri vypnutych volnobezkach, ale chyba byla asi nekde jinde. V AVM volnobezkach totiz neni lozisko ktere by drzelo konec poloosy, resp. to ozubene kolo do ktereho se poloosa zasouva. Treci plocha mezi tim ozubenym kolem a vnejsi casti volnobezky by se tedy mela urcite necim promazat. To jsem pri montazi neudelal, a proto se to cele rozkmitavalo a vibrovalo celym autem :lol: Ted uz se to zda byt vporadku, aspon zatim se to neozvalo ..

Re: Jehličkové vodicí ložisko poloosy v těhlici přední nápravy

Napsal: 20 črc 2009 19:44
od FOCUS
Hoši prosím Vás neviete náhodou či ložisko HK3016 (37x30x16). bude pasovať aj na moju B fronteru r.v 2001??

Re: Jehličkové vodicí ložisko poloosy v těhlici přední nápravy

Napsal: 28 črc 2009 19:52
od Janeš Petr
jedna fotka jehlového ložiska pro martinosa s campem. jen abys věděl, o čem je řeč
P1100996.jpg

Re: Jehličkové vodicí ložisko poloosy v těhlici přední nápravy

Napsal: 19 srp 2009 19:10
od kresta
tady je to ložisko :grin:
NTN 7E-HK 3016 JAPAN WS 8)
tel 19.8.09 005.JPG

Re: Jehličkové vodicí ložisko poloosy v těhlici přední nápravy

Napsal: 17 bře 2010 19:38
od upirek
tak mě se mele poloosa v těhlici jak nahoru - dolu . tak 1-2 mm ale ven a dovnitř je vule takový 3 mm a to se mě zdá docela dost , tak jsem chtěl vyměnit jehl, ložisko ale při rozebrání jsem zjistil že je o.k. i ty kuželový jsou o.k. ale nevím proč je tam tak velká vule , nevíte někdo ???

Re: Jehličkové vodicí ložisko poloosy v těhlici přední nápravy

Napsal: 17 bře 2010 19:52
od kresta
ty jehličkový bych už mněnil preventivně :grin: vono se to nezdá,ale dáš nový a vůle se zmenší :grin: a máš o jednu proměnou mín :mrgreen:
(stojí pár drobnejch)

Re: Jehličkové vodicí ložisko poloosy v těhlici přední nápravy

Napsal: 17 bře 2010 20:11
od upirek
ty ložiska mám koupený . ale když jsem viděl že ty puvodní jsou dobrý tak jsem to neměnil ale jen mě zaráží ta velká vule

Re: Jehličkové vodicí ložisko poloosy v těhlici přední nápravy

Napsal: 17 bře 2010 20:15
od Janeš Petr
můžeš mít vyběhanou díru v těhlici nebo oběhanou poloosu, případně i jehly v ložisku. pokud ti to tam ale takle lítá, je vcelku hodně pravděpodobné, že ty volnoběžky ti blbnou kvuli tomu

Re: Jehličkové vodicí ložisko poloosy v těhlici přední nápravy

Napsal: 17 bře 2010 20:27
od upirek
ale ta vule když zarahnu za poloosu ven a dovnitř by ložiskame bejt asi neměla , nebo snad jo ???

Re: Jehličkové vodicí ložisko poloosy v těhlici přední nápravy

Napsal: 17 bře 2010 20:29
od Janeš Petr
tu ti vymezuje segrovka na poloose a podložky pod ní

Re: Jehličkové vodicí ložisko poloosy v těhlici přední nápravy

Napsal: 17 bře 2010 20:30
od upirek
ale 3 mm se mě zdá moc takovou tam mám vuly :(