Jehličkové vodicí ložisko poloosy v těhlici přední nápravy
-
Vojta
- Diskuzní Nováček
- Příspěvky: 48
- Registrován: 24 čer 2007 07:33
- Bydliště: Kadaň , Kralovice
- Kontaktovat uživatele:
- sowwwa
- Začínající diskutér
- Příspěvky: 297
- Registrován: 16 pro 2007 23:43
- Bydliště: Krušné hory
Re: Jehličkové vodicí ložisko poloosy v těhlici přední nápravy
Kdo to mel rozebrane - nevsimli ste si kolik tam je mista? Veslo by se tam lozisko HK3018, tzn. o 2mm sirsi? Tady u nas HK3016 nemaj, zato maj docela pekny HK3012 a HK3018, tak si potrebuju vybrat jedno z nich 
Honda Passport 3.2i V6, r. 94, manual, General Grabber AT2 245/70 R16, volnobezky AVM
Peugeot 406 Break 3.0 24V, r. 98, automat
Mitsubishi L200 2.5TD
Peugeot 406 Break 3.0 24V, r. 98, automat
Mitsubishi L200 2.5TD
- Žanek
- Super diskutér
- Příspěvky: 1778
- Registrován: 04 lis 2007 00:21
Re: Jehličkové vodicí ložisko poloosy v těhlici přední nápravy
Pokud tam dáš širší ložisko nepůjde dát zpátky ta zajišťovací segrovka u volnoběžky. Teda tak je to u Áčka s autom. volnoběžkama. Jak to bude u toho tvojeho ???????????
- patas
- Pokročilý diskutér
- Příspěvky: 581
- Registrován: 01 dub 2006 17:08
- Bydliště: Žďár nad Sázavou Frontera A 2,5 TDS rok 1998
- Kontaktovat uživatele:
Re: Jehličkové vodicí ložisko poloosy v těhlici přední nápravy
o vymene loziska sem psal clanek na web.Lozisko pro Acko je HK3016LL za cca 100 Kc.
Acko 98 2,5TDS,5cm UP,navijak ComeUP 9000i,CB Allamat 296,BFGoodrich 31"x10,5"R15 M/T
Acko 97 2,5TDS,General Grabber 245/75R16 A/T
Audi A6 Allroad 2002 2,5 TDi
Acko 97 2,5TDS,General Grabber 245/75R16 A/T
Audi A6 Allroad 2002 2,5 TDi
- sowwwa
- Začínající diskutér
- Příspěvky: 297
- Registrován: 16 pro 2007 23:43
- Bydliště: Krušné hory
Ložisko
Tak problem je vyresen, dneska sem to rozebral a vodici lozisko je ok
Vetsi by se tam asi opravdu neveslo, poloosa by nesla dostatecne zastrcit. Resil jsem to kvuli tomu ze mi obcas neco drncelo v pravem prednim kole pri vypnutych volnobezkach, ale chyba byla asi nekde jinde. V AVM volnobezkach totiz neni lozisko ktere by drzelo konec poloosy, resp. to ozubene kolo do ktereho se poloosa zasouva. Treci plocha mezi tim ozubenym kolem a vnejsi casti volnobezky by se tedy mela urcite necim promazat. To jsem pri montazi neudelal, a proto se to cele rozkmitavalo a vibrovalo celym autem
Ted uz se to zda byt vporadku, aspon zatim se to neozvalo ..
Honda Passport 3.2i V6, r. 94, manual, General Grabber AT2 245/70 R16, volnobezky AVM
Peugeot 406 Break 3.0 24V, r. 98, automat
Mitsubishi L200 2.5TD
Peugeot 406 Break 3.0 24V, r. 98, automat
Mitsubishi L200 2.5TD
- FOCUS
- Diskuzní Nováček
- Příspěvky: 89
- Registrován: 20 úno 2009 17:38
- Bydliště: Štrba SK
- Kontaktovat uživatele:
Re: Jehličkové vodicí ložisko poloosy v těhlici přední nápravy
Hoši prosím Vás neviete náhodou či ložisko HK3016 (37x30x16). bude pasovať aj na moju B fronteru r.v 2001??
Frontera B r.v 2001 2,2L benzín marek.gasparec@gmail.com
- Janeš Petr
- Moderátor
- Příspěvky: 6690
- Registrován: 07 říj 2007 18:29
- Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93
Re: Jehličkové vodicí ložisko poloosy v těhlici přední nápravy
jedna fotka jehlového ložiska pro martinosa s campem. jen abys věděl, o čem je řeč
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
603 75 12 87 http://www.stabilnimotory.estranky.cz/
- kresta
- Ultra diskutér
- Příspěvky: 3672
- Registrován: 18 lis 2007 13:56
- Bydliště: Mělník-Býkev
- Kontaktovat uživatele:
Re: Jehličkové vodicí ložisko poloosy v těhlici přední nápravy
tady je to ložisko
NTN 7E-HK 3016 JAPAN WS
NTN 7E-HK 3016 JAPAN WS
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Land Rover 110 HAE 1983 3,5 V8 Land Rover 101 FC Land Rover SII 109 1959-miláčci
HUSQWARNA WR 300 MY2011 Kawasaki KDX 250 1994-babička :-)
BMW 530D E39
Tatra 138 turbo-konečně už vyhrála
X5 4,6is-255kw-v max 280km/h
Tatra 148 cas32-hasičáák
HUSQWARNA WR 300 MY2011 Kawasaki KDX 250 1994-babička :-)
BMW 530D E39
Tatra 138 turbo-konečně už vyhrála
X5 4,6is-255kw-v max 280km/h
Tatra 148 cas32-hasičáák
- upirek
- Diskuzní Nováček
- Příspěvky: 93
- Registrován: 16 bře 2008 12:24
- Bydliště: České Budějovice 2.2 16V A dlouhá
- Kontaktovat uživatele:
Re: Jehličkové vodicí ložisko poloosy v těhlici přední nápravy
tak mě se mele poloosa v těhlici jak nahoru - dolu . tak 1-2 mm ale ven a dovnitř je vule takový 3 mm a to se mě zdá docela dost , tak jsem chtěl vyměnit jehl, ložisko ale při rozebrání jsem zjistil že je o.k. i ty kuželový jsou o.k. ale nevím proč je tam tak velká vule , nevíte někdo ???
- kresta
- Ultra diskutér
- Příspěvky: 3672
- Registrován: 18 lis 2007 13:56
- Bydliště: Mělník-Býkev
- Kontaktovat uživatele:
Re: Jehličkové vodicí ložisko poloosy v těhlici přední nápravy
ty jehličkový bych už mněnil preventivně
vono se to nezdá,ale dáš nový a vůle se zmenší
a máš o jednu proměnou mín
(stojí pár drobnejch)
(stojí pár drobnejch)
Land Rover 110 HAE 1983 3,5 V8 Land Rover 101 FC Land Rover SII 109 1959-miláčci
HUSQWARNA WR 300 MY2011 Kawasaki KDX 250 1994-babička :-)
BMW 530D E39
Tatra 138 turbo-konečně už vyhrála
X5 4,6is-255kw-v max 280km/h
Tatra 148 cas32-hasičáák
HUSQWARNA WR 300 MY2011 Kawasaki KDX 250 1994-babička :-)
BMW 530D E39
Tatra 138 turbo-konečně už vyhrála
X5 4,6is-255kw-v max 280km/h
Tatra 148 cas32-hasičáák
- upirek
- Diskuzní Nováček
- Příspěvky: 93
- Registrován: 16 bře 2008 12:24
- Bydliště: České Budějovice 2.2 16V A dlouhá
- Kontaktovat uživatele:
Re: Jehličkové vodicí ložisko poloosy v těhlici přední nápravy
ty ložiska mám koupený . ale když jsem viděl že ty puvodní jsou dobrý tak jsem to neměnil ale jen mě zaráží ta velká vule
- Janeš Petr
- Moderátor
- Příspěvky: 6690
- Registrován: 07 říj 2007 18:29
- Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93
Re: Jehličkové vodicí ložisko poloosy v těhlici přední nápravy
můžeš mít vyběhanou díru v těhlici nebo oběhanou poloosu, případně i jehly v ložisku. pokud ti to tam ale takle lítá, je vcelku hodně pravděpodobné, že ty volnoběžky ti blbnou kvuli tomu
603 75 12 87 http://www.stabilnimotory.estranky.cz/
- upirek
- Diskuzní Nováček
- Příspěvky: 93
- Registrován: 16 bře 2008 12:24
- Bydliště: České Budějovice 2.2 16V A dlouhá
- Kontaktovat uživatele:
Re: Jehličkové vodicí ložisko poloosy v těhlici přední nápravy
ale ta vule když zarahnu za poloosu ven a dovnitř by ložiskame bejt asi neměla , nebo snad jo ???
- Janeš Petr
- Moderátor
- Příspěvky: 6690
- Registrován: 07 říj 2007 18:29
- Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93
Re: Jehličkové vodicí ložisko poloosy v těhlici přední nápravy
tu ti vymezuje segrovka na poloose a podložky pod ní
603 75 12 87 http://www.stabilnimotory.estranky.cz/
- upirek
- Diskuzní Nováček
- Příspěvky: 93
- Registrován: 16 bře 2008 12:24
- Bydliště: České Budějovice 2.2 16V A dlouhá
- Kontaktovat uživatele:
Re: Jehličkové vodicí ložisko poloosy v těhlici přední nápravy
ale 3 mm se mě zdá moc takovou tam mám vuly 