Stránka 4 z 8
Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního homokineťáku
Napsal: 29 kvě 2011 20:57
od vlado007
Ake lozisko si tam dal? Myslim znacku
Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního homokineťáku
Napsal: 29 kvě 2011 21:02
od palto111
japonské tuším nsk.
na predošlej strane je foto.
Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního homokineťáku
Napsal: 29 kvě 2011 21:14
od vlado007
Ja davam na frontery skf a este sa ani jedno neposkodilo. Tak neviem skus to. SKF vyndu 38 euro obidve
Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního homokineťáku
Napsal: 29 kvě 2011 21:20
od SulakOndrej
hovoris SKF? aspon budem vediet, menil som lave predne, ale z nudze som tam dal iba jazdene z druhej frontery a dobre som ho premazal vazelinou. zatial ma bohviekolko + 5 000km na mojej

a drzi to. som zvedavi dokedy.
Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního homokineťáku
Napsal: 29 kvě 2011 21:22
od palto111
boha jeho,ale už druhé ložiská! pravá strana je v poriadku ale lavá sa ser..e.ešte som myslel na náboj.či nemá elipsu po nejakom náraze do jamy alebo niečo podobné.šálka tam išla normálne nalisovať vôle tam neboli ale bolo by to asi treba zmerať.
Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního homokineťáku
Napsal: 29 kvě 2011 21:33
od vlado007
keby malo elipsu to by ti islo nerovnomerne lahko a tazko. Skorej to vidim na tu kvalitu loziska alebo zlu montaz. (nic v zlom)

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního homokineťáku
Napsal: 29 kvě 2011 21:51
od palto111
vlado nemáš niekde po ruke čísla tých ložísk? ja som krabice vyhodil a čísla som si neodpísal a tu by som to hladal asi pol dňa!
obidve predné aj zadné.
ď.
Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního homokineťáku
Napsal: 24 črc 2011 20:07
od lukas.musial
Kluci může te mi tu někdo napsat rozměr ložiska homokynetáku poloosy (Co způsobuje vůli volnoběžky).Chodí mi volnobžka kolem dokola

tak chci zkočit do ložisek.Ložiska v náboli mám v pořádku nehučí a vůle tak taky nejsou.hledal jsem rozměry zde na foru ale asi špatně
Díky
Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního homokineťáku
Napsal: 24 črc 2011 20:20
od Janeš Petr
no, to jsi hledal asi opravdu špatně. když projdeš sekci nápravy, najdeš tam hned několik nadpisů ,, jehlové ložisko.... ,, nař tady -
viewtopic.php?f=21&t=1350#p13243
jinak je vhodné k hledání používat okénko s lupou v pravo nahoře.
nečekej, že se ti ale po výměně ložiska vůle na nepodepřené straně poloosy u volnoběžky nějak rapidně zlepší. vůli v ložisku poznáš, když vezmeš radiálně za kloub ale na konci se ti bude unašeč volnoběžky mrdlat i když v ložisku vůle nebude
Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního homokineťáku
Napsal: 25 črc 2011 07:13
od lukas.musial
Tak jo no dostal si mě.Najít jsem to našel jen jsem v těch rozměrech a typech měl chaos které tam vlastně patří

.Tak jsem teda chytl poloosu hned za nabojem a kvedlá se to tam taky.Tak teda měnit či ne?
Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního homokineťáku
Napsal: 25 črc 2011 15:13
od Janeš Petr
no jestli se kvedlá i u prachovky tak samozřejmě měnit
Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního homokineťáku
Napsal: 26 črc 2011 08:33
od lukas.musial
OK jdu na to

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního homokineťáku
Napsal: 28 srp 2011 19:53
od tomina46
Zdravím.
Vnitřní ložisko se musí upravit na soustruhu, protože má malý radius.
Ložiska.jpg
Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního homokineťáku
Napsal: 30 srp 2011 15:57
od tomina46
soustružil to předemnou na počkání, akorát nasadil jinou kudlu. Když vyndáte starý ložisko tak se podívejte na radius a porovnejte s novým. Origoš sada je upravena.
Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního homokineť
Napsal: 20 dub 2012 22:19
od palo frontera
tak v stredu som bol natankovat do auta a pri jazde do pravotocivej zakruty sa zacalo ozyvat hucanie od predneho laveho kolesa. po rovine a v lavotocivych zakrutach bolo ticho. dnes som vyheveroval predok auta a lave koleso bez vôle a na pravom vôla v loziskach naboja kolies. tak som rozobral pravu stranu a vybral som lozisko vonkajsie. po obhliadke lozisko bolo OK tak som ho vyumyval a aj naboj a nanovo namazala dotiahol tak akurat. po skusobnej jazde je vsetko OK. s toho mi plinie poucenie ze ked pocut hucanie lozisk v pravotocivej zakrute na lavej strane auta neznamena ze je vôla v lavom naboji kolesa. ten pravy naboj kolesa hucal vlastne pri odlahceni pravej strany auta.
