Stránka 3 z 4

Re: Viskozní spojka vrtule chladiče

Napsal: 14 črc 2013 11:07
od zlatino14
Díki Vlado.
Máš pravdu s tým WIN. Jedna 1 sa tam votrela na viac :lol: .
No ,našiel som jednu firmu v ČR (vid. dole odkaz),kde bi ju zohnali. Majú tam spojky na ISUZU ,a toto je motor ISUZU nie ? A ceny sú prijateľnejšie . Dať 50 € alebo 350 € je rozdiel. Predtým ked bola O.K. tak tak krásne hučala ked som zastavil ,a teraz ked je K.O. tak sa točí viditeľne pomalšie. Aj som ju rozobral, vyčistil ,vymenil olej, odskúšal bimetal-funguje, ale nič. Tak prišla na radu vrtačka-a durch :grin: skrutka. Hop-alebo Trop. Tá teplota 100 C bi ma až tak netrápila pri normálnej jazde ,ale v meste alebo pri pomalej jazde to išlo skoro až do červeného. A to evidentne už nestíhala vrtula ochladiť .

http://www.automedik.sk/autodily.html?p ... h[]=756929

Re: Viskozní spojka vrtule chladiče

Napsal: 14 črc 2013 19:57
od Janeš Petr
a bez bez bimetalu jsi ji zkoušel ?

Re: Viskozní spojka vrtule chladiče

Napsal: 15 črc 2013 09:57
od zlatino14
No ,špekuloval som nad tým ,ale akosi som nemohol tem bimetal od tial vyoperovať :lol: .No hold,stejnak už je po nej (ked som to durch :grin: prevrtal) už nemá tú správnu hydro funkčnosť :lol: . Teraz som diery zablendoval,nalial do nej hustý olej ,a do vnútra medzy tie plochy vložil korkový krúžok. Vlastne teraz funguje ako mechanická spojka :idea: . Nejakú dobu to vydrží :wink: lež zoženiem novú. Do elektriky sa mi moc nechce. Podla toho čo som čítal ,tak neni nad visko :mrgreen:

Re: Viskozní spojka vrtule chladiče

Napsal: 15 črc 2013 14:40
od Janeš Petr
no elektrika, když je udělaná dobře má pár výhod, proti visko, nevýhodu snad žádnou, nevím, co kde psali proti

Re: Viskozní spojka vrtule chladiče

Napsal: 15 črc 2013 15:12
od Slaava
Viskospojka by teoreticky měla fungovat taky dobře ale v praxi jsem to zatím nějak nezažil. Elektrika je taková flexibilnější (při stání s běžícím motorem, při nižších rychlostech) ale jako u všeho platí, že jsou to další věci navíc co se můžou srát a pro zuřivé brodiče by bylo asi nutný najít utěsněnej motor, kterej jsem ale já našel jenom u vrtulí od klimatizace a ty měly o dost menší výkon než větrák, kterej jsem tam dal poté.

Re: Viskozní spojka vrtule chladiče

Napsal: 15 črc 2013 16:42
od sherpa
Janeš Petr píše:no elektrika, když je udělaná dobře má pár výhod, proti visko, nevýhodu snad žádnou, nevím, co kde psali proti
elektricke vrtula >
+ mensie vibracie v sustave motor/rozvody/remen prislusenstva, mensi hluk pod kapotou, lacnejsie riesenie ako nova viskospojka
- nema sa rada s vodou, kable su chutovka pre kuny......

Re: Viskozní spojka vrtule chladiče

Napsal: 15 črc 2013 18:18
od palo frontera
Ja som zatial s tou mojou vizkospojkou nelaboroval, a pri najjj teplote sa zopnu este sahary pre klimu. Zatial mi to urobila len raz vlani na kratko, tak sa este nato spolahnem :mrgreen:

Re: Viskozní spojka vrtule chladiče

Napsal: 17 črc 2013 22:41
od zlatino14
No neviem presne kde som to tu čítal (je tu toho hooodne ),ale mal obdobný problém ako ja. Dal si tam elektriku ,a potom sa stejnak vrátil na visko. Jednalo sa o automat. Prehrievalo sa mu to ,a následne automat robil píč.. :oops: . Mne tak isto. Ked je teplota v norme ( do 100 C) tak v pohode. Ako náhle to vileze nad 100 a potom aj klesne ,tak automat podraďuje z 4-ky na 3-ku. Olej menený (v CZ –KAPS Automatic ,Kojetín )a tak isto nevedia prečo to robí :?: . Ale evidentne to má niečo spoločné z tou teplotou. Keď nezoženiem tú Visko za rozumný peniaz ,tak skúsim implementovať tú elektriku. Len sa chcem opýtať :?: : z 2,2 D alebo benzín -tie el.vrtule sú dvoj rýchlostné ? alebo sa len pripája pri viššej teplote tá druhá ?

Re: Viskozní spojka vrtule chladiče

Napsal: 18 črc 2013 18:42
od Žanek
Jsou dvojrychlostní.

Re: Viskozní spojka vrtule chladiče

Napsal: 18 črc 2013 20:38
od vlado007
Ja by som tam skusil nejako naimlantovat tu visko spojku z Passata B5.

Re: Viskozní spojka vrtule chladiče

Napsal: 18 črc 2013 21:54
od zlatino14
No Vlado. Dobrý nápad :idea: .Len či bude pasovať uchytenie tej spojky na tú kladku ? keď máš možnosť zmeraj . Dobrá rada sa cení zlatom :grin: . Vrtuľu nie je problém prispôsobiť , len tá príruba na tej spojke :?: . Prikladám foto origo visko + rozteč dier .

viskospojka oprava, frontera 3.2

Napsal: 28 pro 2014 20:18
od pospaa12
Zdravim Vas,
Mam problem s chlazenim, v terenu pri vetsim kopci a pomale jizde se mi teplota najednou dostava na hranici cerveneho , pres 100stupnu, vetrak se toci, ale nehuci , pokut auto je pak chvilku v klidu, teplota klesa a jakmile klesne k cca 90 stupnu, tak je najednou slyset jak vrtule zacne hucet, jakoby se najednou sepla a teplota klesa. to same pri velmy pomale jizde v terenu. Obcas vyleze teplota na max :-( Pry nejspis visko spojka, podle ceho se pozna zda to ma opravdu na svedomi ta visko? pokud ano, jak opravit nebo nutna koupe nové, pokud ano, kde novou lacine koupit?? dekuji.

Re: Viskozní spojka vrtule chladiče

Napsal: 28 pro 2014 20:35
od Janeš Petr
kdy jsi měl naposled vyndané chladiče ? jestli máš neprůchozí voštiny, plné prachu a pampelišek, na visko se teplo vůbec nedostane, takže ani nemá důvod sepnout. druhá věc je, že ten palubní teploměr je něco tak nepřesného, že podle něj odhadovat stupně ohřátí motoru je uplný nesmysl. Popsáno zde již mnohokrát. no a za třetí, provozní teplota u přetlakové chladící soustavy je 80 až 105 stupňů, takže až naměříš nějakým slušným teploměrem víc, nebo až ti začne jít pára přes tlakovou zátku, zační to řeštit.
příště použij okénko s lupou, visko i problémy s dochlazováním se tu řeší již v několika vláknech, netřeba zákládat další

Re: Viskozní spojka vrtule chladiče

Napsal: 28 pro 2014 21:52
od pospaa12
omlouvam se za to nove vlakno, chladic jsem mel v lete vyndany a cistil jsem ho,delal jsem i vymenu kapaliny, chladic je opravdu cisty. da se nejak overit zda je opravdu funkcni ci nefunkcni ta visko?diky

Re: Viskozní spojka vrtule chladiče

Napsal: 28 pro 2014 22:02
od Janeš Petr
no omlouvat se nemusíš. stačí, když si přečteš první stránku tohodle vlákna a myslím, že lepší odpověď nedostaneš