Jehličkové vodicí ložisko poloosy v těhlici přední nápravy

Přední a zadní náprava, volnoběžné náboje a ostatní součásti, všechny modifikace Frontera
Vojta
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 48
Registrován: 24 čer 2007 07:33
Bydliště: Kadaň , Kralovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojta »

někdo tu psal , že tam dal to ložisko s plastovou klecí a za 800Km bylo K.O. dneska ho jedu objednat, jestli budou mít otevříno. včera jsem našel na netu ložisko, ale nemělo tu příponu LL jak psal Merlin, bylo tam DW aj. tak nevím. Co vůbec znamenají ty poslední písmena?
Uživatelský avatar
patas
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 581
Registrován: 01 dub 2006 17:08
Bydliště: Žďár nad Sázavou Frontera A 2,5 TDS rok 1998
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patas »

ty pismena asi neres jde o rozmery.Ty musi sedet. To sem psal ja ze po 800km ale to sem se docela mylil.Lozisko bylo dobre ale ten rachot se projevoval ale v mensi mire.Proste sme museli vymenit tu kratkou hridel.Jinak ja sem ten navod psal na Acko rok 98 takze starsi modely to samozrejme maj jinak jak rika slava.
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Ložisko jehlové nešťastné zkurvené

Příspěvek od Slaava »

patas píše:...jak rika slava.
TAK PRAVIL ZARATHUSTRA!!!

Abych se ještě vrátil jenom tak okrajově k tomuhle druhu ložisek (už jsem to taky někde psal ale teď se to hodí připomenout): podobný ložisko je i na špičce vstupní hřídele převodovky a vede tuhle hřídel v konci klikové hřídele v motoru. Opět se jedná o ložisko bez vnitřního kroužku, protože z důvodu omezeného prostoru se jednotlivé valivé segmenty (jehlice) odvalují přímo po zmiňované špičce vstupní hřídele převodovky (někdy označované jako "mrkev"). A tohle ložisko je abnormální sráč. Opel se opět vytáhnul. Problém není ani tak v plastové kleci, která by při dostatečném mazání mohla vydržet relativně dlouho ale v tom, že vnější klec, která celý valivý vnitřek má držet uvnitř, má krajní příruby lisované. Tyto po čase po opakovaném namáhání (stačí tepelné) odpadnou, segmenty se vychýlí ven a rozemelou klec a všechno co je po ruce.

Pokud tedy budete kupovat ložisko i pro vedení homokineťáku, kupujte ložisko, které má vnější kroužek jednodílný (na koncích má obruby). Já jsem pro účely mrkve sehnal tohle ložisko ve dvou délkách po cca desetidenním čekání za cca 120,- Kč. Bylo české výroby a v porovnání s britským originálem (proč se Opel vůbec sral do koncepce Isuzu?!?!) zřetelně bytelnější.
Vojta
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 48
Registrován: 24 čer 2007 07:33
Bydliště: Kadaň , Kralovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojta »

chtěl jsem se ještě zeptat.. viděl jsem tu , že na utahování ložisek v kole jsou nějaký speciální přípravky. nevím, kdo to sem dával, ale docela by se mi šikly. Jsou tu nenechavci....když bych to rozdělal a musel to tu nechat do druhého dne, než bych sehnal ty přípravky, tak by se taky mohlo stát, že budu mít auto na špalkách a kola budou pryč...lidi jsou kurvy

Chtěl bych vás poprosit, jestli by mi to buď někdo poslal poštou, já si to zkopíruju a pošlu mu to zpět, nebo jestli by mi někdo udělal nejakej náčrt, včetně rozměrů.....abych to měl v ruce a mohl to v jeden den rozdělat a dát dohromady......Díky klidně hodím i nejakou korunu......dík prosím prosím smutně koukám :shock:
Žanek

Příspěvek od Žanek »

Na utažení ložisek žádný přípravek nepotřebuješ.
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Utažení ložisek

Příspěvek od Slaava »

Nic na to nepotřebuješ. Jenom cit.
Vojta
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 48
Registrován: 24 čer 2007 07:33
Bydliště: Kadaň , Kralovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojta »

no od toho problému, kdy jsem se ,doslova, potopil po zadní nápravu do bahna,páč nešel připojit předek(pro silné rány) a já jsem jí potvoru hrabal vlastníma rukama a větvema ven, jsem tu pořád...

ještě jeden takovej dotaz..... :?: k čemu jsou ty přípravky, který jsou v článku "zrádná technika......Dotažení ložisek předního náboje z 22.4.2004" :?: :?: :?: :oops:
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Přípravek

Příspěvek od Slaava »

Vojta píše:...ještě jeden takovej dotaz..... :?: k čemu jsou ty přípravky, který jsou v článku "zrádná technika......Dotažení ložisek předního náboje z 22.4.2004" :?: :?: :?: :oops:
Ten přípravek je na snazší povolení/utažení matice, která utahuje uložení v ložiskách (je na obrázku). Dá se to i bez něj, například dvojicí šroubováku nebo jemným poklepem. Na to příjdeš.

Obrázek
Vojta
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 48
Registrován: 24 čer 2007 07:33
Bydliště: Kadaň , Kralovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojta »

tak jsem dnes vyměňoval to jehličkový ložisko....nakonec se ukázalo, že to tím nebylo.....bylo to velkou vůlí kola, ale když už jsem byl v tom, tak jsem namazal i druhou stranu.
Ale co se nestalo dalšího....tak jsem byl štastnej, že to nebouchá, tak po vyřazení 4x4 (změna směru jízdy) se odemkla jen jedna a druhá (tak co byla OK a jen jsem jí preventivně namazal) tak divně rachtala. Pak se mi to nejak povedlo vyřadit.....zkoušel jsem to vícekrat, ale pořád ten samej problém...vždy jedna zůstala viset...
Žanek

Příspěvek od Žanek »

Rozhoď to znova a změř jak hluboko do sebe zapadají zuby volnoběžky pokud je to míň jak 1,5 mm tak se to špatně vyřazuje a je to potřeba seřídit.Dělal jsem to letos na jaře a od té doby mám pokoj.Pročti pořádně sekci VOLNOBĚŽNÉ NÁBOJE tam je oprava popsaná (výměna vymezovacích kolíků)a budeš mít po problémech. :P
Vojta
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 48
Registrován: 24 čer 2007 07:33
Bydliště: Kadaň , Kralovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojta »

jsem tak trochu zauvažoval, mezi tím košem a kotoučem nebyly těsnění, i když jsem je tam čekal. docela mi to zarazilo, když tam je docela dost mastno......
Když bych tam dal třeba nějakej slabej klingerit, nebo něco tomu podobného a tvrdého, tak by se vzdálenost koše od těch zubů mohla nepatrně zvětšit, což, jestli to dobře chápu, by bylo to oč tu jde...
a jěště mám jeden dotaz, při povolování těch všech kuláků, jsem zjistil, že na levém kole je ten spodní(velkej 24klíč) ohlej.....a zbytek, včetně čepů řízení, doslova plandá ve větru,což by vysvětlovalo tu kurevskou vůli v řízení( zhruba 1/4 otočky volantu)....nevíte kolik tahle sranda ( výměna všech čepů přední nápravy) koštuje.....a od jaký firmy si mám čepy kupiť .... na peugeota jsem kupoval jedině MOOG a už je to tak rok bez problémů....nemáte s tím někdo praxi?
Žanek

Příspěvek od Žanek »

Jde o to aby zuby volnoběžky do sebe zapadly co nejvíc.Při vyřazení 4x4 stačí vůle mezi zubama volnoběžky 0,5mm.Na hřídeli, která je ve volnoběžce nesmí být vůle při zatlačení nebo přitažení k sobě,jinak je potřeba vymezit podložkou.
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Volnoběžky

Příspěvek od Slaava »

Vojta píše:jsem tak trochu zauvažoval, mezi tím košem a kotoučem nebyly těsnění, i když jsem je tam čekal. docela mi to zarazilo, když tam je docela dost mastno......
Když bych tam dal třeba nějakej slabej klingerit, nebo něco tomu podobného a tvrdého, tak by se vzdálenost koše od těch zubů mohla nepatrně zvětšit, což, jestli to dobře chápu, by bylo to oč tu jde...
a jěště mám jeden dotaz, při povolování těch všech kuláků, jsem zjistil, že na levém kole je ten spodní(velkej 24klíč) ohlej.....a zbytek, včetně čepů řízení, doslova plandá ve větru,což by vysvětlovalo tu kurevskou vůli v řízení( zhruba 1/4 otočky volantu)....nevíte kolik tahle sranda ( výměna všech čepů přední nápravy) koštuje.....a od jaký firmy si mám čepy kupiť .... na peugeota jsem kupoval jedině MOOG a už je to tak rok bez problémů....nemáte s tím někdo praxi?
Čepy jsem kupoval na http://www.autoshop2000.cz a byly slušný. Jenom si k nim budeš muset dokoupit lepší šrouby.

Když tam narveš těsnění, tak se zuby klece ještě víc oddálí a to není to, co potřebuješ. Vysunutí automatlocku volnoběžky se staví takovejma tyčinkama, co jsou vevnitř (jestli se nepletu - já to nedělal). Je tu o tom text.
Vojta píše:...tak po vyřazení 4x4 (změna směru jízdy) se odemkla jen jedna a druhá...
No nevím, jestli to není nošení dříví do lesa ale správnej postup je tu už několikrát popsanej a je to: vyřazení 4x4 - popojetí ve stejném směru jako předtím (volnoběžky se uvolní) - popojetí v opačném směru (vonoběžky se odpojí)
Vojta
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 48
Registrován: 24 čer 2007 07:33
Bydliště: Kadaň , Kralovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojta »

tak už mi přišly čepy...5600,- (dva na spodní ramena, dva na horní ramena, čtyři čepy řízení)

docela good, tak na to v sobotu jdu.....
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Čepy

Příspěvek od Slaava »

Vojta píše:tak už mi přišly čepy...5600,- (dva na spodní ramena, dva na horní ramena, čtyři čepy řízení)

docela good, tak na to v sobotu jdu.....
Kdes je nakonec koupil? Pokud je máš z toho http://www.autoshop2000.cz , tak bacha na spojovací materiál. Ty koumáci tam totiž v mým případě dali obyč matice a tak jsem musel dokoupit pevnostní.
Odpovědět

Zpět na „NÁPRAVY“