Stránka 3 z 8

Re: divné zvuky

Napsal: 28 črc 2008 14:17
od MMS
Jo už jsem to našel. Děkuji Slaava. Jen se zeptám, je tam ještě nejaký jiný ložisko ? To jehličkový nebo jaký...? prolezl jsem pár tématů a našel jsem info že také tyhle a podobné zvuky může spůsobovat zničené jehličkové ložisko. To je umýstněné až na kloubu že jo.

Re: divné zvuky

Napsal: 28 črc 2008 16:42
od Slaava
MMS píše:To je umýstněné až na kloubu že jo.
Jo. Jenže pokud nemáš připojenej předek, tak homokineťák stojí a kravál by to ložisko nemělo dělat.

Re: divné zvuky

Napsal: 28 črc 2008 16:43
od Janeš Petr
jehličkové se při vyřazeným předku netočí,tudíž ani nevydává divný zvuky :wink:

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního komokineťáku

Napsal: 18 led 2010 11:26
od jop710
zdravím, som absolutny laik, tiež mám vôlu v lavom prednom kolese, povedali mi že to bude pravdepodobne ložisko, ale dotyčný nevedel či treba meniť len ložisko alebo celí náboj, mám kratku fronteru r.v 94

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního komokineťáku

Napsal: 18 led 2010 12:33
od majo
Ahoj! Túto tému si asi čítal,ale pozrel si si aj tento odkaz,čo tu dával Slaava? http://www.offroad-frontera.com/html/te ... ziska.html

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního komokineťáku

Napsal: 18 led 2010 22:02
od Janeš Petr
jop710 píše:zdravím, som absolutny laik, tiež mám vôlu v lavom prednom kolese, povedali mi že to bude pravdepodobne ložisko, ale dotyčný nevedel či treba meniť len ložisko alebo celí náboj, mám kratku fronteru r.v 94
pokud není náboj poškozenej, mění se jen ložiska

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního komokineťáku

Napsal: 19 led 2010 20:25
od jop710
dakujem pekne, ešte teda musím zistiť nejakú normálnu cenu, lebo teraz sa za predne ložisko pohybujem v cene od 69€ až do 115€, tak ešte netuším, či tam je aj taký rozdiel v kvalite, všetko mi to núkali dovozcovia na opel frontera sport

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního komokineťáku

Napsal: 10 lis 2010 19:39
od Vokoun
Je na výměnu těch ložisek potřeba nějaký nestandardní nářadí :?: :?: :?:

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního komokineťáku

Napsal: 10 lis 2010 20:44
od Janeš Petr
pokud utahneš matku ložiska něčím, co bude zrovna při ruce, vystačíš si s normálním nářadím http://www.offroad-frontera.com/html/te ... ziska.html

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního komokineťáku

Napsal: 25 led 2011 17:25
od palto111
tak a je to tu! tie ložiská čo som menil v novembri mi pred dvomi dňami odišli :!: :!: /najazdené zhruba 1500km/ mal som tam starline z autokely,iné vtedy neboli nikde a auto muselo jazdiť tak som ich kúpil a vymenil.
keď som zhodil náboj tak sa vysypali ako marmany.už sú v autokelly na reklamácii. myslel som že vydržia aspoň 5-10 000km.od starline už nekúpim ani šrovbovák :!:
dnes som tam prasol nové nejaké japonské.zháňal som kade tade po autopredajcoch,ale všetko pázdne. nakoniec firma DIAGO v Brezne mala tento rozmer a za 59eur obidve strany.uvidím kolko vydržia.

máte ich niekto odskúšané?
P1070116.JPG

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního komokineť

Napsal: 25 led 2011 18:17
od Janeš Petr
1500 km je tak málo, že jsem si skoro naprosto jistej, že tam máš jinej problém - nesprávně seřízená vůle ložisek při montáži

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního komokineťáku

Napsal: 25 led 2011 20:48
od vlado007
Ja som menil pred rokom loziska na jednej strane lebo to stare zacalo hucat. Bolo suche. A kupil som SKF za 18 euro kus. V predajnach ako autokely a pod. mali sadu za 69 euro ale take znacky co som v zivote nepocul. Zatial mi tie SKF funguju v pohode, a to mam 3cm podlocky na tom.

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního komokineťáku

Napsal: 25 led 2011 21:30
od Janeš Petr
...a nechal jsi při utahování vůli ?

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního komokineťáku

Napsal: 25 led 2011 21:45
od palto111
ja som to doťahoval asi tak že náboj sa točí úplne zlahka,pomikal som s tým hore dole,žiadna vôla a náboj sa točí zlahka.

chcem sa opýtať lebo si už nepametám s tej diskusie o lož...treba to po nejakých km.dotiahnúť? /resp.skontrolovať/

Re: Ložiska předních kol a vodicí ložisko předního homokineťáku

Napsal: 29 kvě 2011 20:00
od palto111
tak dnes zhruba po štyroch mesiacoch a zhruba po 4000 km,som musel znovu rozobrať predný lavý náboj.to vydrbané ložisko mi znovu začalo hučať a vyzerá to tak že je v prdely.valčeky sú vyžíhané.pravá strana je OK.obidve strany som doťahoval rovnako ale táto lavá strana je zakliata.myslel som že sa prehrieva od brzd,ale brzdy sú OK.valčeky volne behajú nie su pridreté.
začinam si myslieť že je v prdeli náboj.možno je zdeformované mäso na šálku ložiska.čo vy na to?