Stránka 14 z 17
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 29 pro 2014 19:04
od MartinVK
Diky za odpoved. Zitra to budeme zase rozebitrat tak se mrknem. Pravda je, ze ta poloosa na ktere je nasazena ta segrovka ma asi vuli, proste se s ni da hybat trosku nahoru a dolu, ale nevim, zda-li je to normalni nebo ne. Proste jak se nasadi segrovka zpet tak vsechno fachci jak ma, ale po case, rekneme par km je to zase vypadle. Zkusim zitra natocit nejake video jak se ta poloosa hybe uvnitr a dam k posouzeni.
Jeste jednou diky a dam vedet.
Martin
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 29 pro 2014 19:06
od MartinVK
Petre, prosim te, muze mi tu hodit ten odkaz jak na to? Nejsem fakt technicky typ a slovo jako tehlice apod. je pro me tak trochu spanelska vesnice. Holt, hudebnik.
Diky moc.
Martin
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 29 pro 2014 19:36
od Janeš Petr
na to, aby sis do okénka s lupou napsal ,, těhlice ,, v různých pádech technický typ být nemusíš. na výměnu ložiska už ano
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 31 pro 2014 11:37
od MartinVK
Tak "tehlice" jsem do hledani zadal a neco precetl, ale jak rikam, nevim co tam muze byt spatne. Vcera byl u me znamy s Terranem a mel nove udelane na prednich kolem nejake AVM nebo tak nak. Rikal, ze za to zaplatil cca. 5t. a ze kdyz to tam dam taky tak uz pry nic nemusim resit. Tak nad tim premyslim, jestli je tohle pro me skutecne reseni. Kdyztak se k tomu vyjadrete, protoze fakt uz nevim no. Ted je tu kosa a neni to kde ani poradne rozebrat, ze by se na to clovek podival. Za posledni 3 mesice me Frontera stala skoro 40t.(novy motor, turbo, prace) a ted zase se vysralo tohle. Uz jsem doufal, ze bude na nejaky cas klid a zase prekvapeni. Auto jsem koupil za 35t. a uz mam v nem nasypano skoro 80t. a porad neco. Holt, dari se.
Diky za rady a nazory a vsem zde preji stastny Novy rok, at Vam to jezdi.
M.
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 07 led 2015 13:17
od MartinVK
Zdravim,
chtel jsem se zeptat, zda-li nekdo nezna presny rozmer segrovky, ktera je na predni naprave na poloose v zamcich kol. Nikde to nemohu najit a zjistil jsem, ze jich je tolik, ze tam hraje roli i desetina mm.
Diky moc!
Martin
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 07 led 2015 13:53
od palo frontera
Pokial mas drazku pre zaistenie AVM volnobezku OK tak ti tam treba 26mm segerku. Je tu toho popisaneho vela a je to aj dokonca polopaticky navod na montaz AVM. Napr. TU
viewtopic.php?f=21&t=904
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 04 dub 2015 10:33
od OPEL2.3TD
Ja som tam teraz namontoval taketo "transformery" ziadne rapkanie, strielane aa hlavne funguju na 100% ....nemaju ziadnu pruzinu takze ten zubaty pastorok nema ako vyskocit vid foto
IMG_20150403_124705.jpg
2015-04-03 13.01.03.jpg
IMG_20150403_124739.jpg
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 04 dub 2015 11:51
od Janeš Petr
a jak to budeš bez pružiny vyřazovat v tahu, a jak to budeš bez pružiny řadit, když to bude na zuby ??? s AVM nejsou žádné problémy na žádných autech, je mi divné, proč ses do takové úpravy pustil
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 04 dub 2015 15:02
od palo frontera
Myslel si na to ze, ked to budes radit tak nemusia byt zaberove zuby presne proti sebe a nemusi ti to tam vliest tym tocenim?

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 04 dub 2015 18:29
od OPEL2.3TD
Velka uprava to nebola, pretoze vsetko tam pasovalo ako original iba pribodovat podlozku na ozub.koliesko....a ja som si myslel ze pojde tazko zaradit, ale nejde . Vzdy sa daju obe pretocit az na doraz.....a same sa nevyradia ...vyskusane ....ci uz v stalom zabere, kde auto malo tendenciu poskakovat na mieste....tazky teren a stupanie....ani pri jazde cca 2km .....
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 09 čer 2015 23:37
od Hellborn
Mám dotaz ohledně volnoběžek.
Toto jsem našel na svém Béčku když sem chtěl nasadit manuály ze svého bývalého Áčka
Jedná se o automatickou volnoběžku?
Lze na tohle nějak nasadit ten můj starý manuál?
Vypadá to úplně jinak a nevím, zda to není nějak součástí toho náboje
Díky za případné postřehy a rady.

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 10 čer 2015 07:14
od vlado007
B nemá volnobezku. Je to spojené na pevno a poloosa sa toci stale. A manuálna volnobezka sa tam namontovať da.
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 10 čer 2015 07:40
od Hellborn
Pokud tam budu chtít dát ty manuály, musím nějak vyměnit ten náboj?
Připadne mi to, že ta spodní část je součástí.
Nebo je tady nějaký návod s béčkem?
Všude to bylo takovy plug and play a tady mám snad nějakou speciálku

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 10 čer 2015 12:54
od vlado007
Je to každého vec ale nejako nechapem stale načo dávať na B volnobezky.
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 10 čer 2015 15:11
od Hellborn
Byl sem na ně zvyklej z Áčka.
Navíc se netočí poloosy, ložiska a manžety nedostàvají tak zabrat.
Je to blbost, ale mám je doma a byl sem s něma spokojenej.