Stránka 13 z 17
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 10 dub 2014 20:52
od palo frontera
Prave som ich dnes objednal. Dojdu buduci tyzden. Robia sa vobec pre Fronteru aj zosilnene volnobezky? Lebo vsade kde som pozeral tak ponukaju len klasiku.
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 11 dub 2014 05:54
od stefi_ul
Palko... ja mam stale jedny volny... i s postovnym za 120euro...

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 11 dub 2014 09:09
od myslivec
palo frontera píše:Prave som ich dnes objednal. Dojdu buduci tyzden. Robia sa vobec pre Fronteru aj zosilnene volnobezky? Lebo vsade kde som pozeral tak ponukaju len klasiku.
Ano, dělají se i na Fronteru, zde je odkaz:
http://www.torriacars.cz/volnobezka-avm ... l-vauxhall

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 11 dub 2014 15:51
od palo frontera
U nas som ich nikde nenasiel v ponuke pre Fronteru. Co uz. Ktovie co bude za 7rokov s Fronou. Ak vydrzia tolko co predosle, tak budem aj tak spokojny. Nove zatial montovat nebudem. Necham tam tie co su a nove budem mat v zalohe. Ak by zacali niejak velmi preskakovat tak ich len vymenim za nove.
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 13 dub 2014 20:33
od palo frontera
Ak ma niekto zdratu drazku na poloosy, pre jej zaistenie segerkou vo volnobezke AVM, tak prikladam obrazok s načrtom a mierami na vyrobu zaistovacej "podlozky" pomocou šrobky M8. Mozno sa to niekomu bude hodit.
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 30 dub 2014 07:53
od Jokerrr83
tak se optam jeste radsi i tady

dal si pod to nejaky podlozky?.. nebo se to opira (kov na kov) primo o to ozubene kolo s tim loziskem?

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 30 dub 2014 10:22
od stefi_ul
Segrovka a podlozky obecne jsou taky kov na kov
Ja tam mel ty udelany podlozky a tohle je proste jak trubka s navarenou podlozkou. Podlozka je taky kov :-)
Tam jde proste jen o to, aby nelitala poloosa ne? Pokud se nepletu.
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 30 dub 2014 19:09
od palo frontera
Presne tak, pod toto netreba ziadnu podlozku. Toto ti ma drzat poloos v drazkach aby sa neposuvala v tehlici v ihličkovom lozisku. Tieto mieri hlavne hlbka tej podlozky boli merane pri zaistenej poosi segerkou takze je to OK. Aspon mne to tak pasuje. Mne to kamos sustruznik vytocil bez problemov. Najprv vrtakom urobil zavrt pribliznej hlbky a priemeru, a potom to len nožom doladil. Co sa tyka vazeliny tak grafitovu pouzivam jedine na zavity pri vyfukoch aby tak nezapäkalo zavity. Do AVM-ky som dal vazelinu od Mogul taku kremovej farby, ale primnerene

. Inak v piatok mi dojdu nove AVM. cena 139eur.
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 02 kvě 2014 15:38
od palo frontera
Kooooonecne mi dnes došli nove volnobežky

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 02 kvě 2014 19:32
od Janeš Petr
hlavně je tam třeba zachovat správnou vůli

tohle téma už se tu kdysi řešilo. je třeba, aby po utažení šroubu M8 poloosa sedla na dno díry v tom soustruženém dílu, ale zůstala zachovaná správná axiální vůle poloosy. Snáz se to dělá podložkama, než tím soustruženým kusem - navleče se jich na poloosu, kolik je potřeba v závislosti na opotřebení stírací manžety kloubu a všech vůlí kolem. Ale i u toho soustruženého dílce by šli podložky vkládat do vnitřku díry. pokud se tohle nedodrží, je zaděláno na velkej problém, protože ty manžety kloubu se samotné sehnat nedali a bez nich odchází jehlová ložiska polos poměrně rychle. Já mám na jedné straně 4 třímilimetrové podložky a na druhém kole jen tři. je to třeba doměřit individuelně. drážka na segrovku je ve správné vzdálenosti u nového auta ale časem se to musí vypodložit
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 02 kvě 2014 19:53
od Jokerrr83
PEtr : a muzu se zeptat, jak to prekontroluju?.... a je lepsi vytahnout ten naboj podlozkama vic ven? nebo to musi bejt akorat?
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 02 kvě 2014 20:01
od palo frontera
Tu hlbku 14mm som nameral na obydvoch stranach ked som mal kolesa v priamom smere jazdy. Poloosy pri tom boli obydve zaistene segrovkou v origo drazkach. Je mozne ze co auto to ina miera na poloosy. Ten "klobučik" sa dnom opiera hlavne o poloos kde je zavit. Je to s toleranciou (miernou vôlou).
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 03 kvě 2014 05:47
od Janeš Petr
já tu poloosu chytnu kombinačkama a rukou zatahnu. tím tu axiální manžetu dotahnu že těsní ale není uplně na fest. pak to odměřím na konec poloosy. na každé straně auta mám jinou míru

Problem s 4x4
Napsal: 29 pro 2014 09:25
od MartinVK
Zdravim,
mam Fronteru 2.8TDI a posledni dobou resim tento problem. Jiz nekolikrat mi vypadla segrovka v naboji kola, resp. kdyz se vysroubuji tech 6 sroubu a dostanete se k poloose, drzi tam takovy valecek, ktery zodpovida za pridani preniho nahonu. Je to na prave predni strane, kdyz sedite v aute. Jiz jsme ji tam 3x nasazovali a opet vypadla, tudiz 4x4 ani redukce nefunguje a stale zabira jen zadni kolo. Segrovka vypada v poradku, v naboji je dost vazeliny. Nevim, zda-li je segrovka unavena nebo je ta drazka nejak poskozena...ale vse vypada v poradku a jak se nasadi tak drzi pevne. Kdyz ji nasadim, 4x4 i redukce jede, ale po par km je to zase dole a uz si s tim nevim rady. Premyslel jsem i nad moznosti navarit na tu poloosu takove malicke svary, rekneme 4 body, aby proste nevyskocila. Mel nekdo podobny problem, resp. poradi nekdo. Zacalo tu snezit jako hrom a bez 4x4 je auto v podstate nepouzitelne.
Diky moc za kazdou radu.
Martin
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 29 pro 2014 12:26
od Janeš Petr
buď tam máš segrovku nebo drážku nějakou volnou, nebo máš vysypané ložisko v těhlici a hejbe se ti celá poloosa, nebo to máš vyběhané a volné všechno a lítá to tam jak chce. S redukcí to ale nic společného nemá. dej tam manuály a zajisti je šroubem M8 z čela poloosy. návod tu najdeš