Stránka 12 z 12

Re: Rány při 4x4 někde od přední nápravy

Napsal: 14 čer 2012 17:01
od Žanek
Já nevím co furt máte s těma vrtákama. Ve spojovacím materiálu kup kalený kolíky průměr 3mm. :!:

Re: Rány při 4x4 někde od přední nápravy

Napsal: 10 srp 2012 17:15
od namornik
opravené,funguje to ok,dal som tam tyčky z ihličkového ložiska 22,5mm dlhé,priemeru 3mm. :grin:

Re: Rány při 4x4 někde od přední nápravy

Napsal: 08 črc 2013 06:39
od Zbrojovák
Zdravím všechny,
Potýkám se už pár měsíců se závadou automatických volnoběžěk, při zařazení a záběru 4x4, se mi občas v nepravidelných intervalech ozývají rány od přední nápravy. Taky se mi zdá, že se někdy volnoběžky nevypínají a musím proces popojíždění několikrát opakovat. Pokud mám teď vůbec odpojeno...
1) kde přesně a jak sáhnout abych zjistil že je odpojeno? Je možné se o tom přesvědčit běžně na cestě, bez heveru? (nejsem mechanik, tak předem omluva za daný dotaz)
2) měl bych zájem daný problém automatů vyřešit a koupit někde manuály, starší v dobrém stavu. Kde? - vím že tu o otm byla zmínka, ale v sekci prodej jsem nic takového nenalezl.
3) má smysl po těch ranách vrtat do těch automatů asnažit se o opravu? Je někdo v okolí Vsetína kdo to dělal a zná to?
4) při 4x4 se kromě ran ozývá z předních kol skřípot. Souvisí to s daným problémem? Měl to někdo?

Díky za rady

Re: Rány při 4x4 někde od přední nápravy

Napsal: 08 črc 2013 15:22
od Slaava
1) Vytočíš kola na doraz doleva/doprava abys viděl homokineťák (ten poznáš podle gumovejch harmonik manžet) a za něj zkusíš zatočit rukou. Pozor! Umažeš se!
2) Zkus si dát inzerát tady nebo na offroadforum.cz ale prodávaj se málo. Musíš napsat na jaký je to auto. Při výměně se umažeš.
3) Nějaký opravy tu jsou popsaný (vyčištění, výměna stavicích kolíků, tunint na manuály) ale spíš si tu budeš muset udělat sám. Při tom se umažeš.
4) Seš si jistej že je to jenom při 4x4 nebo je to prostě v momentě, kdy se přední nápravy víc hejbou, což je většinou jenom v terénu? Z 90% totiž vržou vykloktaný čepy spodních ramen. A i jejich výměna je špinavá práce.

Re: Rány při 4x4 někde od přední nápravy

Napsal: 08 črc 2013 22:17
od Zbrojovák
Díky, sehnal jsem kontakt na místní servisáky. Budu muset koupit nové manuály, prý cca 5tis kč, což obětuju. Trochu se obávám toho skřípotu od předních kol při 4x4, zda to jsou jen ty vadné automaty.

Re: Rány při 4x4 někde od přední nápravy

Napsal: 08 črc 2013 22:35
od Slaava
Záleží při čem to skřípe. Já to vidím na ty čepy ale to by ti to vrzalo furt.

Re: Rány při 4x4 někde od přední nápravy

Napsal: 09 črc 2013 11:36
od Zbrojovák
Neměly by, vrže to jen při 4x4 a skřípot je odvislý od otáček kol.
Navíc čepy jsem měnil loni a offroad jezdím výjimečně. Většinou asfalt a lesní zpevněné cesty

Re: Rány při 4x4 někde od přední nápravy

Napsal: 09 črc 2013 13:30
od Slaava
Tak to potom může vrzat lecos od předního pohonu. Zkus alespoň zjistit, z který strany se ty pazvuky linou ať víš, kde zašít rozebírat.

Re: Rány při 4x4 někde od přední nápravy

Napsal: 09 črc 2013 14:50
od stefi_ul
to Zbrojovak... nevim, jestli manualy sezenes... ja je shanel dlouho, pak sem vzal novy a naprosto naprosta spokojenost.....
Notvl... ted sem koukal na stranky firmy, kde sem je kupoval a jsou o skoro 1k drazsi... bud sem mel kliku na akci, nebo nevim...

Název Množství Cena s DPH DPH Celkem s DPH
Volnoběžka AVM 449HP - Opel (Vauxhall) (AVM449HP) 1.00 ks 4 797,00 Kč 21.0 % 4 797,00 Kč
Dobírka PPL zdarma ČR 0,00 Kč 21.0 % 0,00 Kč
CELKEM bez DPH
CELKEM s DPH 3 964,46 Kč
4 797,00 Kč

aktualne
http://www.torriacars.cz/hledani/1?sear ... ype=All%7C
:shock: :shock: :shock:

Re: Rány při 4x4 někde od přední nápravy

Napsal: 09 črc 2013 14:56
od stefi_ul
http://www.doplnkynaauto.cz/avm-volnobe ... oper.26454
Nebudou asi HP, ale... 4700 pohoda...

Re: Rány při 4x4 někde od přední nápravy

Napsal: 26 říj 2014 10:37
od Designer
Nazdar Pánové,
u mojí Frontery B 2.2i , když připojím předek a dostane se přední náprava do tahu, tak se z nápravy ozývá křupání. Tak jsem stále laboroval, vyměnil jsem oba klouby poloos u kol, jehlová ložiska v nábojích, a kupodivu to stále křupe. Dokonce jsem měl namontované manuální volnoběžky Superwinch, takže jsem je opět zaměnil za původní pevný unašeč. Takže martyrium pokračuje dál. Dnes jsem dával zimní kola no a při téhle dříležitosti jsem si všiml, že mi "čvachtají poloosy v diferenciálu, resp. zahýbu montpákou za obal druhého kloubu, vůči nápravě chodí radiálně cca 2 mm. Může to křupání být tím? Co se s tím dá dělat? Jsem vděčen za každou radu.

Re: Rány při 4x4 někde od přední nápravy

Napsal: 27 říj 2014 21:03
od Goauld_cz
Pokud to nedělají vnější, nebo vnitřní klouby poloos, tak si myslím, že to může být jedině v diferáku. Kontroloval, případně měnil si olej v předním diferenciálu ? Jestli máš možnost někde auto zvednout na sloupovym zvedáku, tak vyzkoušej zařadit 4x4 se zvedlým autem, jestli se to bude nějak projevovat. Vyzkoušet zatočit kolama rukou rovně i v rejdu a přidržet jedno kolo a točit s druhým.

Re: Rány při 4x4 někde od přední nápravy

Napsal: 28 říj 2014 18:04
od Designer
Olej v diferenciálu měním pravidelně. Hrkal jsem s tím různě. Vůle v diferenciálu mezi kolem a kardanem je asi 4-5°. Připadá mě, že by to mohli dělat ty ložiska za vnitřním kloubem na výstupu z diferenciálu, nevíte někdo, co je to tam za ložiska, abych si je mohl sehnat předem. Podle fotek, co jsou na netu poloosy na prodej, to vypadá jako nějaký jednořadý kuličkový ale je to otázka?

Re: Rány při 4x4 někde od přední nápravy

Napsal: 01 lis 2014 17:06
od Designer
Tak mi to nedalo a pustil jsem se do levé strany. Je tam ložisko 6006N RS. Problém je, že to ložisko je OK, ale přesto kloub v nápravě hrká, tak teď už mě dochází nápady.