Stránka 12 z 17
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 04 říj 2013 18:36
od palo frontera
S timto problemom som sa aj ja kedysi trapil. Nastastie som nemal ten ulomok torxu silno zahryznuty v srobke a trochu som mu pomohol von tak ze som ho striekol WD-ckom a potom som ho dostal magnetom von. Bez otrasenia srobky poklepom na hlavu cez tycku tych torxov nalames viac. Petr Janes ti dobre radi. Pripadne sa chod previest a do zakrut rychlejsie ak by odsrediva sila zaposobila ale to je len taky napad.
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 04 říj 2013 19:22
od Janeš Petr
a ještě jedna rada. na to odklepnutí opravdu použij nějakou kulatinu, nebo třeba šroub M8, nikdy to ale neodklepávej přes ten torx. vzhledem k jeho tvrdost ( někde kolem 60HRc ) ti praskne hned po klepnutí, nebo v okamžiku, kdy budeš chtít povolovat. prostě ta struktura materiálu, kdy chybí díky malému průměru houženaté jádro, není stavěná na klepání. je to, jako když budeš klepat do závitníku
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 04 říj 2013 19:31
od palo frontera
A pri spätnej montazi som ten konicky tvar hlavy srobou decentne presiel grafitkou a naozaj staci dotiahnut len skrutkovacovou rukovätou. Minuly vikend som menil capy a volnobezku som po dlllllhom case demontoval v pohode. Vela zdaru.
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 05 říj 2013 12:13
od lampaczcz
a cokdybych na ten sroub navaril cely torx (jestli pujde navarit) a ten zkusil povolit ?
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 05 říj 2013 12:31
od lampaczcz
tak odkaz na srouby jsem nasel, jen kdyby nekdo hledal:
http://shop.svarov.cz/index.php?main_pa ... cts_id=239
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 05 říj 2013 13:51
od lampaczcz
tak nejde povoli jeste dalsi 3 srouby (vcetne toho jednoho ulomeneho) a ulomil jsem na tom 4 bity, ktere nastesti sly vytahnout magnetem z hardisku. Ty co se mi podarilo vytahnout, tak jsou namazane, i pod hlavou, takze mam hezke odpoledne. Vrtat opravdu nejdou - to je akorat lestim

Jedine opravdu asi to CO
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 05 říj 2013 14:12
od Janeš Petr
lampaczcz píše:a cokdybych na ten sroub navaril cely torx (jestli pujde navarit) a ten zkusil povolit ?
torx nelze vařit , jeho materiál pod svárem zkřehne ještě víc a okamžitě v tom místě praskne
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 05 říj 2013 14:14
od Janeš Petr
[quote="lampaczcz"]tak nejde povoli jeste dalsi 3 srouby (vcetne toho jednoho ulomeneho) a ulomil jsem na tom 4 bity....[quote="lampaczcz"]
když ten šroub odklepneš ( dvě rány, velikosti jako když zatloukáš tak osmdesátku hřebík ) vytočíš ho někdy i rukou, takže je skoro nemožné zničit tolik bitů
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 05 říj 2013 17:14
od lampaczcz
Tak nakonec se podarilo, titanove vrtaky polechtaly ulomeny bit, par ran gumovou palici, potom soused prinesl kulickove silne magnety (neodymove), ktere se daly strcit do te diry a bit se podarilo vytahnout, takze nazdar slava vyletu, nezk..vil jsem to. Ted jen sehnat manzety a vymenit.
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 05 říj 2013 19:09
od palo frontera
Mne to po poklepe vzdy pekne ide povolit. Hlavne to potom zatiahni len tak light. Predajca naradia ma aspon kseft a idu mu torx bity na odbyt

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 06 dub 2014 14:02
od palo frontera
Nedavno sa mi stala nemila vec, a to tá ze mi preskocili manualne volnobezky AVM. Cestou na chalupu mi preskocila asi 4 krat, nie hned za sebou. Dnes som ich obydve rozobral a vyumival naftou. Prava strana sa mi zda ze ma uz viac vytahane drazky ako lava strana. Jemne som ich znovu namazal a poskladal. Dlhu zivotnost im uz nedavam. asi budem musiet ist do novych. Tieto mi vydrzali 7rokov huntovania.
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 09 dub 2014 19:25
od palo frontera
Len dnes som bol riadne vyskusat zaber volnobeziek. Na pocudovanie nepreskocili ani raz a to som jej dost šlapal na krk. Len dokedy

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 09 dub 2014 19:55
od myslivec
Celkem běžný jev

, rozebrat vyčistit-promazat-složit. Už se tak prodloužila životnost více AVM

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 09 dub 2014 20:28
od palo frontera
Ved to je jasne myslivec, lenze ja som ich cistil a premazaval v jesen minuly rok. Cez zimu bolo vsetko OK, a cca pred tyznom ked som isiel na haciendu mi 4 krat preskocili a to len v smere dopredu. Uvidim dokedy este vydrzia. Dnes drzali a tom som im nakladal v zabere az som miestamy hrabal lebo som vyberal useky mimo prijazdovej cesty horov a blatom.
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 10 dub 2014 20:20
od myslivec
Jestli budeš kupovat novou sadu volnoběžek, tak vem zesílené, označení HP
