Stránka 2 z 4
Napsal: 05 pro 2006 22:25
od Radim Solanský
Rád bych jen dodal, na tach je lepší manuál. Znám to z ARA 240 roztahovali jsme s ním kdysi každé ráno traktor do lesa, neboli UKT.
Ale pozor pokud je nezacvakneš pořádně a chcešli ihned zabrat tak jdou ihned do prdele. Nejhorší když jedeš po silnici nějakej 50 až 200km tak je vypneš kvůli spotřebě. Je pak menší víc než o 1litr. Jakmile na ně zapomeneš při vjezdu do těžšího terénu tak jsi s manuálem v prdeli a sháníš traktor na vytáhnutí.
Najezdil jsem s tím auťákem převážně v terénu nějakej 40tisíc km. Tak mám s tím bohatou zkušenost.
Jo pohodlí na automatu je super, ale manuál když zapneš musíš ujet minimálně 10 až 20 metrů úplně volně jinak víš kde jsi?
Na tom auťáku jsem je dělal asi 5krát, myslím ustříhnutí těch kolíků.

Napsal: 06 pro 2006 17:11
od patas
tak ted teda nevim.Kdyz sem procital ostatni fora tak se na manualy pejou same chvaly :-)Ais nej system bych videl poloautomaty ktery se daj v pripade potreby zamcit natvrdo a je to.S tou spotrebou nevim co pisou ostatni tak se to ani moc neprojevi (ale to sou patrolaci tam je spotreba asi nekde jinde:-) ).NO uvidim.Zatim se mi jeste neozvali tak nevim ani kdy to bude.
Volnoběžky, tvrdoběžky, choďte pěšky!
Napsal: 06 pro 2006 17:56
od Slaava
patas píše:tak ted teda nevim.Kdyz sem procital ostatni fora tak se na manualy pejou same chvaly :-)Ais nej system bych videl poloautomaty ktery se daj v pripade potreby zamcit natvrdo a je to.S tou spotrebou nevim co pisou ostatni tak se to ani moc neprojevi (ale to sou patrolaci tam je spotreba asi nekde jinde:-) ).NO uvidim.Zatim se mi jeste neozvali tak nevim ani kdy to bude.
No já z Radimova povídání taky nejsem moc moudrej. Enže já s manuálníma volnoběžkama nemám žádný osobní zkušenosti. Z doslechu to ale všichni chválí.
Ta spotšeba bude možná mít příčinu v tom, že Froncek nemá mezinápravovej diferák. Vono když na Patrolu nebo něčem jiným zapneš uzávěru mezinápravovýho difu, tak to bude podobný.
Napsal: 06 pro 2006 19:13
od Radim Solanský
Chlapi, manuál je ok, ale musí být včas zapnut. Jinak ustřelíš volnoběžky. V tom je ten problém. Prostě zapnout je před vjezdem do terénu ať se zacvaknou a pak je to ok.

Neboli když ho zapneš hned do tahu tak ti ulítnou.

Napsal: 06 pro 2006 20:36
od Žanek
Jak tak čučím po internetu a hledám jestli je lepší manuální nebo auto zámek volnoběžky nikde jsem se to nedočetl aspoň co se odborných článků týče.Podle mého názoru u automatu strašně záleží na jeho seřízení aby do sebe ty zoubky zapadly co nejvíc. Potom nedochází k tak velkému opotřebení vzhledem k větší třecí ploše a k jejich přeskakování.Většina z nás jak to tady sleduju vlastní spíš starší ročníky Fronter a asi jen málo předchozích majitelů nějaký volnoběžky zajimaly.To bude asi největší problém těch automatů.Pokud by někdo měl namontovaný manuál těch 10 a víc let a bude ho požívat tak na tom bude asi stejně jako s automatem.

Napsal: 06 pro 2006 20:43
od PETR&JITKA
Pokud chceš s Fronterkou jezdit do terénu ( na na louku ) tak si pořiď manuály, jinak bych šel do automatů.
Napsal: 06 pro 2006 21:22
od Žanek
Pánové tak to tu nikdo nemá manuál aspoň těch 8let staré aby se podělil o zkušenosti?:P
MAnuál versus automat
Napsal: 06 pro 2006 22:57
od Nimrod
Takže pánové začnu manuálníma volnoběžkama.
MAnuální jsou uzamykatelné otočením. Mají dva základní problémy. Pokud se pořádně neuzamknou přepnutím hrozí jejich zničení. Jakmile se uzamknou dobře je vyhráno. Dochází k permanentnímu spoji a tím hnaní kola jakýmkoliv směrem a tím padem vynikající možnosti vycukáváníé to znamená bez obav dopředu a dozadu. A jak napsal Radim musí se stím kousek popojet, aby to dobře dosedlo. Dalším problémem je opravdu stáří bez používání a bez údržby. Zámky zatvrdnou a nejdou zamykat. Empirická zkušenost přímo s originál manuály. Dále je nutné= když je chcete zapnout nebo vypnbout vylézt ven z auta mít po ruce kombinačky a provést zamčení nebo odemčení.
Automatické volnoběžky jsou skvělé pro běžnou jízdu. Při řazení 4x4 není potřeba lézt ven z auta a tudíž pohodlnější ovladání pro naše drahé polovičky. Pokud nemají údržbu a jsou špatně seřízení je problém stím že se strhají. Jejich velká nevýhoda je v terénu, kdy jsou naprosto nevhodné pro vycukávání. To jest že při každé změně směru jízdy dojde k jejich odemčení a uzamčení, čímž strašlivě trpí jejich ozubení.
Rozdíl ve spotřebě při jízdě třeba v zimě. Vždy jde rozpojit 4x4 ale u mánuálu je premanentně hnáno celé soukoli předního diferenciálu kdežto u automatu toto lze eliminovat tím že pocouvnete a nebo popojedet dopředu dle toho kam jste naposled jeli na 4x4
U B Frontery bych to neřešil ta to má uděláno trochu jinak.
Napsal: 07 pro 2006 12:29
od Rosta
...a taky ty manualy v zime rady zamrzaji a pak je zamcit je docela vesela prihoda

Napsal: 07 pro 2006 18:25
od patas
taqk ted nevim jestli sem s tema manualnima volnobezkama udelal dobre ze sem si je objednal.Ale coz zkusit se to muze :-) No kdyz v zime zamrznou tak je to v haji a pak jedine poscat :-)
Manuální volnoběžky
Napsal: 07 pro 2006 19:47
od Petr Nespor
Neboj, AVM ka mám asi 1.5roku a vše šlape jak má i v mrazu. Na doporučení prodejce jsem je při montáži jen potřel olejem. Necpal sem tam vazelínu.
Napsal: 07 pro 2006 20:00
od patas
jakym olejem si to napatlal?Staci WD40 nebo tam dat neco jinyho?Pripadne jak casto rozdelat a proplachnout a znovu namazat?No ja doufam ze je kazdym dnem poslou psali do 10ti dnu tak uvidime :-) Auticko bude mit darek pod stromek :-)
Napsal: 07 pro 2006 20:17
od Petr Nespor
WD čko si nech na zarezlý šrouby

Potřel sem to olejem co byl poruca,asi motorovej nebo převodovej,je to jedno. Když sem je měl po půl roce rozdělaný tak jim nic nebylo. A jak se tu psalo, uzamknout zámek ,bez 4x4 popojet a teprve potom přiřadit 4x4.
Napsal: 07 pro 2006 20:38
od farmář
takže chcete říct že já je kurvím dlouhodobě a furt šlapou?zamknu a pomalu zkusím,zamknutím se nasunou na drážky protidrážky a kolo je připojeno....a neboť pak nelehnu na plyn jako debil tak mi pořád fungujou....??jo a mě choděj kráásně,zamykám a odemykám dvěma prsty----mám sice 122 kilo na mých 198cm ale jde to dobře.Nevím,jsem asi šťastná výjimka.

Napsal: 07 pro 2006 20:52
od Petr Nespor
Taky sem je jednou zamkl až když sem zapad a opatrně jsem se rozjížděl. De to,ale až někdo dá tímto způsobem plný plyn a pustí spojku.....
