Stránka 2 z 2
Re: Spojka a 4x4
Napsal: 04 zář 2006 22:36
od Nimrod
Slaava píše:kaktus79 píše:Chcem sa este vo finale opytat : Ma spojka vplyv na redukcnu prevodovku? Mozne je to smiesne, ale kedze som "greenhorn" v offroade, tak mam narok na takuto otazku

, treba mat pri radeni 4x4 a redukcie zoslapnutu spojku? Predtym - pred Fronterou,som mal Pajero automat,ale len kratko.
Ako je to v pripade, ak ma auto 4x4 a automat?
Sám nevím, ze zvyku vždycky když šahám na šaltrpáku (malou nebo velkou) tak sešlápnu spojku. Pokud máš ale na hlavní páce neutrál, tak by ozubení redukce mělo bejt v klidu, protože (pokud se nepletu) tato je až za hlavní pětikvaltovou částí převodovky.
S automatem nevím.
pokud jde o automat tam spojka není a pokud jde o přiřazování 4x4 není nutné mačkat spojku a ani u redukce. U frontery A je potřeba aby auto stálo v klidu. U Frontery B lze 4x4 řadit za jízdy tlačítkem, ovšem redukce se musí přiřazovat na stojícím vozidle.
Napsal: 05 zář 2006 06:30
od kaktus79
Ja vzdy priradzujem, ked auto stoji , hlavna paka je v neutrali, plus som zoslapol spojku. Teraz naposledy som to skusil zaradit 4x4 bez spojky a islo to :D
Napsal: 05 zář 2006 12:28
od kaktus79
Mam sa este co ucit :D
V poho
Napsal: 05 zář 2006 16:40
od Slaava
V pohodě, Frontera skýtá spoustu překvapení

Re: Spojka a 4x4
Napsal: 20 bře 2008 13:47
od Janeš Petr
Nimrod píše:pokud jde o automat tam spojka není a pokud jde o přiřazování 4x4 není nutné mačkat spojku a ani u redukce. U frontery A je potřeba aby auto stálo v klidu. U Frontery B lze 4x4 řadit za jízdy tlačítkem, ovšem redukce se musí přiřazovat na stojícím vozidle.
u frontery A s manuálama řadím předek normálně za jízdy bez spojky.podmínkou je,že musí být rychlost přední a zadní nápravy stejná(nezatáčím,nehrabu se),a totéž s redukcí
Re: Spojka a 4x4
Napsal: 20 bře 2008 14:30
od Slaava
Janeš Petr píše:Nimrod píše:pokud jde o automat tam spojka není a pokud jde o přiřazování 4x4 není nutné mačkat spojku a ani u redukce. U frontery A je potřeba aby auto stálo v klidu. U Frontery B lze 4x4 řadit za jízdy tlačítkem, ovšem redukce se musí přiřazovat na stojícím vozidle.
u frontery A s manuálama řadím předek normálně za jízdy bez spojky.podmínkou je,že musí být rychlost přední a zadní nápravy stejná(nezatáčím,nehrabu se),a totéž s redukcí
To jo, manuální volnoběžky maj v tomhle výhodu - ještě doplním, že při přiřazování přední nápravy za jízdy musí bejt manuální volnoběžky zapnutý aby si to někdo špatně nevyložil. Redukce ale podle mě za jízdy zařadit nejde (!?)
Re: Jak vyřadit 4x4 (náhon předku) u Frontery A
Napsal: 20 bře 2008 15:32
od Janeš Petr
jde,je normálně sinchronizovaná. ale trošku to chce cit. to víš,že když tam dáš při rozjeté čtyrce redukci,tak asi něco poletí

normálně z terenu vyjedu na 4 redukovanou, vyhodím kvalt,dám silniční a pokračuju dvojkou dál a zrovna tak to jde obráceně. Slavo,mám rozházenou tu dvačtyřku benzin. moc toho zaměnit nepujde,dokonce je to vrtaný do bloku.můžu něco nafotit ale nevím jestli by to k něčemu bylo,co?
Re: Jak vyřadit 4x4 (náhon předku) u Frontery A
Napsal: 20 bře 2008 15:46
od Slaava
Janeš Petr píše:Slavo,mám rozházenou tu dvačtyřku benzin. moc toho zaměnit nepujde,dokonce je to vrtaný do bloku.můžu něco nafotit ale nevím jestli by to k něčemu bylo,co?
Hmm..., tak na to kašli. Sorry, že jsem tě dezinformoval.

Re: Jak vyřadit 4x4 (náhon předku) u Frontery A
Napsal: 20 bře 2008 16:09
od Janeš Petr
ještě mně tak napadlo,jestli ta suchá vložka nemá zvenku průměr jako 2,4 vrtání..... to by byla ale brutalita hodná Mladé Boleslavi
Re: Jak vyřadit 4x4 (náhon předku) u Frontery A
Napsal: 20 bře 2008 22:29
od Slaava
Janeš Petr píše:ještě mně tak napadlo,jestli ta suchá vložka nemá zvenku průměr jako 2,4 vrtání..... to by byla ale brutalita hodná Mladé Boleslavi
Asi to tak bude.