Stránka 10 z 12
Re: Rány při 4x4 někde od přední nápravy
Napsal: 31 kvě 2011 21:45
od Slaava
Kdybys měl Fronteru A, tak je to jasná volnoběžka. U Frontery B bych to šacoval na ten rozpojovák s ovládací vidličkou nebo jak píšeš ty, vodicí ložiska poloosy (konkrétně koncové hřídele homokineťáku). Předpokládám, že nejezdíš se 4x4 na pevným povrchu.
Re: Rány při 4x4 někde od přední nápravy
Napsal: 31 kvě 2011 21:45
od Vokoun
Re: Rány při 4x4 někde od přední nápravy
Napsal: 31 kvě 2011 21:47
od Slaava
Vokoun to napsal, než sem to tam doplnil. Prostě 4x4 jenom do bláta, sněhu, písku, na mokrou trávu a tak.
Re: Rány při 4x4 někde od přední nápravy
Napsal: 31 kvě 2011 21:55
od vlado007
Ja by som to videl na ten homokinetak. Je tazke zistit podla niakeho pohladu alebo skusky z rukou ci je zly.
Re: Rány při 4x4 někde od přední nápravy
Napsal: 31 kvě 2011 22:33
od Dave136
Jj. Díky za rady

. Rozeberu ten kloub. Když to nebude budu postupovat jak říkáte ložiska a ještě v nejhorším si musím zjistit přesně jak funguje to rozpojování, ale jestli jsem to dobře pobral tak by to u Fr.B mělo být na straně řidiče a tam by to naštěstí nemlátí. Jinak na 4x4 na asfaltu fakt nejezím

. Mám své auto ráááád.
Re: Rány při 4x4 někde od přední nápravy
Napsal: 01 čer 2011 06:35
od Vokoun
To mi padl kámen ze srdce

Re: Rány při 4x4 někde od přední nápravy
Napsal: 01 čer 2011 18:13
od Janeš Petr
loupání a přeskakování v tahu u béčkové nápravy bych spíš typoval na rozpadlé jehly v jehlovém ložisku těhlice, než na vlastní homokyneťák. horší varianta je rozpadlá rozvodovka nebo diferenciál přední nápravy a mám pocit, že v tomhle případě to bude i správná odpověď
Re: Rány při 4x4 někde od přední nápravy
Napsal: 03 čer 2011 19:33
od Dave136
Ahoj,
nedávno cca 500Km jsem měnil olej převodovce (a v redukci) a žádné špony nebo něco takového jsem nenašel(už to bouchalo), tak to snad nebude. Takže myslíš, že to bude ten diff.?(jestli jsem to dobře pochopil). Samozřejmě, budu moudřejší až to rozeberu, ale abych věděl na co se mám těšit. A kdyby to byl co by byl nejlepší způsob opravy(dát Aussie nebo repas, vrakoviště asi ne)?
Děkuji za rady.
Re: Rány při 4x4 někde od přední nápravy
Napsal: 03 čer 2011 20:58
od Slaava
Nejdřív to votevři ať zjistíš, co to je. Zkus ještě vylejt olej z rozvodovky (diferenciálu) a koukni, jestli tam není nějaký překvápko. Nesedí mi ten tvůj popis "zvuk jako řehtačka". Homokineťák nebo jeho vodicí ložisko vydávaj krapet jinej zvuk (alespoň co sem měl tu čest) a vometený zuby diferáku taky. No fakt to budeš muset nejdřív vyšetřit a pak až shánět náhradní díly (naštěstí se dá jezdit i s rozebraným předkem). Kdyby došlo na ten diferák, tak bych se nebál ani bazaru ani Aussie-Koňařík volnoběžky (viz. Robert Kvita).
Re: Rány při 4x4 někde od přední nápravy
Napsal: 04 čer 2011 11:55
od Žanek
Jen taková blbost . Cuká to při té řehtačce a nebo ti jenom dře kolo o zástěrku ?
Re: Rány při 4x4 někde od přední nápravy
Napsal: 04 čer 2011 15:05
od Janeš Petr
správná připomínka

Re: Rány při 4x4 někde od přední nápravy
Napsal: 07 čer 2011 18:06
od Dave136
O zástěrku to nedře

. Kéž by. Začíná to být horší a horší, byl jsem dnes trošku v terénu. Škubání ani ne, rány to jsou pěkný. Prostě v tom loupe jako když se to někde zasekne a pak přeskočí(kov na kov).... Takže po výplatě jdu rozebírat

....aby mi na to stačila

.
Jinak všem děkuji za rady

.
Re: Rány při 4x4 někde od přední nápravy
Napsal: 07 čer 2011 18:10
od vlado007
Moc s tym asi nejazdi, aby sa tam cele nieco nerozletelo a neposkodilo viacej veci.
Re: Rány při 4x4 někde od přední nápravy
Napsal: 09 čer 2011 11:56
od Dave136
Nevíte prosím někdo jestli do Fr. B pasuje homokineťak z A?
Re: Rány při 4x4 někde od přední nápravy
Napsal: 09 čer 2011 20:04
od vlado007
Z Acka jak mam ja to znamena uzke napravy a vzadu listy nepasuje. Z Acka novsieho by teoreticky mohla. Ale neviem ci sa ti podari vyrazit ten klb. Jedine celu poloos a to zas nepasuje na vnutorny unasac sa mi tak zda.
