Stránka 10 z 17

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)

Napsal: 31 led 2012 11:37
od pjetro

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)

Napsal: 31 led 2012 16:40
od farmář
skoro takhle vypadají originály, jen ta vnější klec je trošku u Aisin masivnější ...tady je víc vybraná zvnějšku. Otázkou tedy bude jen materiál. AVM je s origem nekompatibilní, což mne víš co :( zrovna potřebuju šrouby a pružiny :(

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)

Napsal: 31 led 2012 19:01
od radole
pjetro píše:http://aukro.cz/opel-frontera-campo-vol ... 28577.html

máte někdo zkušenost...?
mam
po pol roku som ich zapol iba nasilim a potom toto:

018.JPG

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)

Napsal: 31 led 2012 20:00
od vlado007
Tu som nasiel niake AVM za celkom dobru cenu keby niekto chcel http://auto.bazos.sk/inzerat/12952722/O ... VM-449.php

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)

Napsal: 31 led 2012 21:16
od robert.kvita
Ten polák z aukra 1Robico-K Mi nabízel komplet sadu brzdových kotoučů a desek na celé auto nakonec po smlouvání za 5 litrů, Co si myslíte, vzal jsem to? Jen do zadu jsem včera nasypal 6000,-Kč :lol: :lol: :lol: Chci jezdit, ne ležet zas v nemocnici :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)

Napsal: 16 úno 2012 16:29
od lampaczcz
Koupil jsem manualni AVM volnobezky a docela me prekvapilo ze mechanismus prepinani je plastovy (bud jsem koupil nejaky smejd nebo je to opravdu plastove)

Jak se tak koukam na zvetsene obrazky, tak si opravdu je to plastove :(

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)

Napsal: 16 úno 2012 18:28
od farmář
u origa není žádnej plast.

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)

Napsal: 16 úno 2012 19:20
od Janeš Petr
přepínátko je opravdu plastové :( mám ho taky tak ale drží už pátým rokem a nekoroduje, na rozdíl od ostatních hliníkových dílců AVM volnoběžky

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)

Napsal: 18 úno 2012 14:28
od lampaczcz
Tak to ted prave menim, a mam takovy maly problem - segrovka je nejak moc volna a na kampu opravu neni 26, ale asi 19 (tu mazu ted koupit do kramu).

Dalsi, coz nevim jak vyresit, je, ze kdyz povytahnu poloosu (za sroub), tak se mi zda ze tam je nejak moc velka mezera - kdyz se podivate na http://www.offroad-frontera.com/html/te ... naboj.html na 4.obrazek, tak polosa je zajistena segrovkou, ktera se zasekne o jakoby tu podlozku co tam je, akorat u avm to tam neni, takze mi polosa i se segrovkou zajede dovnitr. Je to tak spravne ? Jeste to zkusim vyfotit, aby bylo jasneji

Je rozdil mezi avm volnobezkama pouze mezi zuby a srouby nebo jeste v necem jinem, ze bych mel spatne volnobezky, mam 433, ale 449 ma taky 17 drazek a 6 sroubu.

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)

Napsal: 18 úno 2012 15:25
od farmář
čert ví. Jinak se to vypodkládá podložkama, aby tam nebyla ta vůle.

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)

Napsal: 18 úno 2012 18:57
od lampaczcz
Me jde o to, ze mi muze zajet polososa uplne dovnitr a mozna vypadnout z volnobezky viz obrazek, to pri plne zamacknuti poloosy dovnitr.

Jinak jak jsem to sundaval, jsem zjitil ze ta segrovka nic nezajistovala, protoze byla upadla. Tak jsem ji vzal trosku do sveraku a stahnul. Jinak jsem stare automaticke volnobezky musel rozrezat, abych z nich vytahnul prave podlozku (byla za pekne blbou segrovkou), kterou jsem prave pouzil na to aby poloosa nezajizdela tak moc dovnitr a zajistil ji segrovkou (tou ze sveraku).

Menil jsem i desticky a myslel jsem ze se z toho obesim, zatuhle jako krava, valec se vubec nehybal, ani lehky domluvaci nastroj nepomohl, nakonec brzdovka na excentry i valec a potom stolarskou sverkou stahnou, nasadit desticky.

Po nasazeni kola jsem zjistil ze avm jsou prumerove mensi bez automaty (je mezera mezi tim krytem a volnobezkou) a trosku vycnivaji - i kdyz mozna jen o kousek, protoze uz jsem na to moc nevidel.

Zitra me ceka strana ridice, tak jsem zvedav, co tam najdu, ale uz vim jak na to, tak by to nemelo trvat tak dlouho. Jen doufam ze tam bude segrovka v poradku
2012-02-18 14.33.44.jpg

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)

Napsal: 18 úno 2012 19:14
od Slaava
Spíš vyfoť, jak to vypadá, když ten homokineťák vytáhneš na maximum směrem ven. Podle mě řešíš to samý co Koci na předchozí stránce. Tou segrovkou na konci homokineťáku nic nezajistíš. Je divný, že tam nemáš v drážkování zápich na tu větší segorvku - nečekal bych, že Campo bude mít jiný homokineťáky než Frontera a ta tam tu drážku má. Tady máš fotku, kde je to vidět: viewtopic.php?f=21&t=65&p=85502#p85502

Jestli si jezdil s tím, co máš na tý fotce, tak neřeš ani tak to, že ti cestuje homokineťák ve volnoběžce ale spíš bordel, co se ti zevnitř těhlice natlačil pod těsnění hrnce homokineťáku.

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)

Napsal: 18 úno 2012 19:47
od lampaczcz
tady je ta fotka, ale nevim, jak se mi ji podarilo takhle blbe vyfotit :(

Samozrejme ze tou segrovkou zajistis aby ti nezajel uplne dovnitr, tj, aby si neudelal to co jsem udelal ja, ze to ji zamacknes uplne dovnitr, protoze podle me pri plne raidu by mohla vyskocit ve z tech zubu. Proto jsem musel rozriznout tu puvodni automatickou volnobezku a pouzit z ni tu podlozku, kterou jsem zajistil tou segrovkou.

Zitra vyfotim lip druhou stranu, predtim nez to uplne rozeberu

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)

Napsal: 18 úno 2012 19:54
od farmář
hele když koukám na AVM, jsou totálně nepříbuzný s Aisin z výroby a nechtěl bych je. U origa to vypadá lehce jinak. A je to věčný.Tedy co je věčný, že jo! :mrgreen:

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)

Napsal: 18 úno 2012 20:20
od lampaczcz
No oreginal automaty maji na sobe podezrele moc materialu - uvidime, co soudruzi z brazilie vyrobili za cinskou kopii ;)

No ono pokud jsou na te poloose 2 drazky - jedny pro automaty na konci a druha na tech drazkach pro avm, tak to bude v pohode, ale kdyz jsem to mel vytazene, tak jsem si vsimnul pouze toho jednoho zarezu, ten druhy jsem bud prehlid nebo tam neni. Uvidim zitra u druheho kola.

No rozhodne lepsi asi avm nez cvakajici automaty nebo chvejici se cele auto. Ale jak jsem se na ne dival tak nebyly nijak moc ohoblovane nic, mozna by stacila jen uprava, kterou tady nekdo popisoval - vycistit a misto kolicku pouzit vrtaky :)

Az se rozbijou AVM, tak budou rozbity - vyhodi se a pokud nerozrezu i tu druhou volnobezku kvuli podlozce, tak tchan ma jeden automat doma, tak je tam narvu zpatky