Stránka 9 z 12

Re: V rejdu s 4x4 škube = NEJEZDIT SE 4x4 NA PEVNÉM POVRCHU!!!!!

Napsal: 18 pro 2010 20:47
od pavel.zaj
Ahoj Michale,

potom co jsem videl ve svem prednim difu kompletne ocesane satelity po predcozich majitelich, tak bych se nedivil, kdyby uz tam taky nejaky jeden zub chybel. Predpokladam, ze se nevycesou vsechny najednou. Kdyz je to v taku,tak se to ciste teoreticky muze vice projevit. Asi bych jezdil dal, az se to zmrsi jeste vice. Pak se pozna odkud to jde. Tema vadna rozvodovka jsem tady jeste necetl- tak snad bude taky OK, kardan ? ten by vybroval apod.Homokinetaky ? Je tu tech neznamych jeste dost.
Pak se urcite ozvi,jestli se ti podari na neco prijit.

P.

Re: V rejdu s 4x4 škube = NEJEZDIT SE 4x4 NA PEVNÉM POVRCHU!!!!!

Napsal: 18 pro 2010 21:11
od Petas480
Ja teda nevim jak u fronter, nebo oplíků všeobecně a podle některých to snad ani není možný, ale zkotroluj jen pro jistotu přední kardan protože u nissan doublecab (máme jich u firmy asi 15) už ani na jednom není origo přední kardan, páč se u nich protočily na drážkách. Jinak mi to hodně připomíná, jak to popisuješ, tak se to taky chová a některý nemají volnoběžky vůbec a při vyřazení předku se kardan točí pořád a nic to nedělá, při připojení předku a normální jízdě to občas přeskočí, v tahu třeba po blátě, nebo hlubokém sněhu to chrastí a škube autem a při zapadnutí je to rachot jako kráva a přední kola stojí, zatim co zadek hrabe.

Re: skubani pri 4-4

Napsal: 29 pro 2010 20:40
od Janeš Petr
Michal Havelka píše:ted mi pri 4-4 zacala divne cukat a ozyva se neco jako nejake preskoceni zeleza(neco jako kloub ci diferak
pozn. moderátora - jednalo se o vysypaná jehlová ložiska v těhlici a volný kloub poloosy. desítky odkazů na jiná vlákna toto fora, které se nám tu nahromadily jsem vymazal. pan Havelka mi to jistě promine ale už musí začít hledat sám ( i když na to má bohužel málo času ) a své jednotlivé přspěvky bude vkládat do správných vláken. Díky

Re: Rány z nápravy ??????????

Napsal: 30 pro 2010 19:41
od D@ve
tak to bych necekal.. super napad .. me tam neco drhne .. sem mysleel led a ee ja tam mel sutr ... jeste od jezdeni v BRANKACH :lol: :lol: :lol:
a to sem s nim prosel technicku :mrgreen:

Re: Rány z nápravy

Napsal: 30 pro 2010 20:20
od farmář
aha, něco jako když se mě ptali, jestli nejsem lišák.....červený campo.....koukal jsem jako idiot. Nebudu to protahovat, dvě zelený huňatý větve zapíchnutý pod autem, trochu to vypadalo jako zametání stop :mrgreen: jsem to nabral v lese a nechápu, jak ty klacky tam mohou tak držet! kdybych je tam chtěl narvat, nepovede se.

To nebylo na STK :lol: :lol: :lol:

Re: Rány z nápravy

Napsal: 01 led 2011 14:34
od Michal Havelka
procpak bych neprominul?Jen nejsem zas tak stary na oslovovani pane :lol: Jen jeste jednou dekuji za pomoc a uz se na mne nezlobte za ty otazky a nedostatek casu,prosim :wink: :oops:

Re: Rány z nápravy

Napsal: 01 led 2011 14:39
od farmář
no jestli nejsi pán, jsi dáma, tak bacha na to :lol:

Re: Rány z nápravy

Napsal: 01 led 2011 15:01
od Michal Havelka
a nebo by jsem mohl byt jeste hermafrodit :lol: :lol: Ale to urcite nejsem,tak radeji zustame toho pana,ale jen co se pohlavi tyka :oops: :lol:

Re: Rány z nápravy

Napsal: 01 led 2011 15:04
od farmář
opět sry,ale nás se tvoje pohlaví netýká :twisted: 8) prostě si jen vyber, jsi-li zde za male or female :mrgreen:

Re: Rány z nápravy

Napsal: 01 led 2011 15:11
od Michal Havelka
v tom pripade si vybiram male :roll: Ale moje nervy uz berou pomalu za sve,jelikoz musim cekat tyden az dorazi loziska,kloub bude sice driv,ale ty blaznivy gufera nemuzu nikde sehnat a nejaka nahrada pry nejde kvuli rozmeru :?

Re: Rány z nápravy

Napsal: 01 led 2011 15:38
od farmář
viewtopic.php?f=21&t=149&p=69902#p69902

tenhle thread jsi nečetl?

Re: Rány z nápravy

Napsal: 01 led 2011 15:59
od Michal Havelka
to jsem necetl,az po tvem odkazu.Jen mne mate,ze je to o zadni naprave,ale to se dostavame mimo zdejsi tema :wink: Nekde jsem tu cetl,ze je nejaka nahrada,ale tady u nas to asi nikdo neumi :? Bylo mi receno,ze se normalni gufero o tehlech potrebnych rozmerech nevyrabi.Budu hledat dal a snad neco najdu.Doufam ze co nejdriv,protoze musim ted jezdit brichoplazem a je to utrpeni :roll:

Re: Rány z nápravy

Napsal: 01 led 2011 18:07
od Janeš Petr
Brněnská mateza ti vyrobí řádově za 500,- kč gufero na míru, stačí zadat průměry a šířku, pokud nechceš přistoupit k některému ze zde popsanejch řešení

Re: Rány z nápravy

Napsal: 10 led 2011 21:05
od Žanek
Michal Havelka píše:to jsem necetl,az po tvem odkazu.Jen mne mate,ze je to o zadni naprave,ale to se dostavame mimo zdejsi tema :wink: Nekde jsem tu cetl,ze je nejaka nahrada,ale tady u nas to asi nikdo neumi :? Bylo mi receno,ze se normalni gufero o tehlech potrebnych rozmerech nevyrabi.Budu hledat dal a snad neco najdu.Doufam ze co nejdriv,protoze musim ted jezdit brichoplazem a je to utrpeni :roll:
Pokud seženeě menší gufero ale s potřebnou dírou tak na povrch se dá udělat kroužek.

Re: Rány při 4x4 někde od přední nápravy

Napsal: 31 kvě 2011 21:37
od Dave136
Ahoj, mám problém když mám 4x4 a jedu do zatáčky (hodně vytočená kola), nebo prudkého kopce tak jdou od předního pravého kola rány jako když něco přeskakuje (takové nepříjemné hlasité cvakání něco jako řehtačka). Na ložiska v kole jsem koukal a homokineťák se zdá taky ok. Nevím co by to mohlo být (napadá mě dif a nebo ty ložiska na poloose)? Díky za radu.

Snažil jsem se něco tady na fóru najít podobný problém a pak teprve jsem napsal.