Stránka 9 z 17
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 04 led 2012 22:46
od koci
jsem debil a verejne se priznavam...
odrbanou mam tu volnobezku - zoubky na tomto obrazku -
- to co jsi poslal ty predpokladam bude v pohode a na to se nasadí ten manual...
panove jeste ze vas mam a treba se vam i jednou odmenim .)
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 05 led 2012 00:02
od Slaava
V pohodě, vod toho to fórum je abysme(abychom) si vzájemně poradili.
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 07 led 2012 13:55
od lampaczcz
Nebudu zakladat nove tema.
Na teto strance je seznam volnobezek
http://www.pneu4x4.cz/volnobezky.html
Na moje auto bych potreboval 433, ale jak se divam tak jsou stejne (frezovani, srouby) s 449 a 449HP. Je mozno zamenit 433 za 449HP ? Tj na Opel Campo pouzit volnobezky z Frontery. Nebo tam bude jeste nejaky jiny rozdil ?
Diky za radu
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 07 led 2012 16:42
od farmář
hm že z Isuzu Trooper jdou na Campo jsem už slyšel. Ty drážky mne tam matou. Ale když srovnám ceny s těmi, co kupoval Robert před nedávnem, tak jsem ještě zmatenější.
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 09 led 2012 09:07
od lampaczcz
No ty ceny jsou dosti drsne, ale ja stranku uvadel ze je tam prehled s cislovanim a pouziti
Jinak mi volnobezky zacaly dosti cvakat - presny popis jako
http://www.offroad-frontera.com/html/te ... aboj2.html
Prvni je u spolujezdce, to vetsinou zapadne rychle, potom u ridice, to zapadne treba az po pul kilometru az se ozve mensi rana (a to se 4x4 nepouziva).
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 09 led 2012 12:58
od farmář
to by mne stálo nerv

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 09 led 2012 15:35
od lampaczcz
Tak ted jsem musel jet 160km se cvakajicima volnobezkama. Kdyz jsem zkusil zaradit 4x4 a potom vyradit cvakani prestalo, ale auto se zacalo cele nejak klepat, tak jsem zaradil 4x4 znova, pote vyradil a potom zacouval, tak to zase zacalo cvakat.
Zkusim to rozebrat a uvidim, co z toho vypadne a nevypadne. Problem je ze si nemuzu dovolit aby mi to auto stalo, to by bylo uz druhe

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 09 led 2012 23:21
od koci
jeste pomahalo to ze po vyrazeni 4x4 jet kousek v puvodnim smeru a pak ho zmenit... ne rovnou vyradit a zmenit smer jizdy...
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 10 led 2012 12:37
od Slaava
Chlapi, když si nejste jistý, jestli vám volnoběžky vyřazujou/připřazujou, tak je lepší si vytočit kola a šáhnout rukou za kolo a zkusit potočit homokineťákem.
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 10 led 2012 19:06
od Žanek
Je tam ještě jeden a podle mně ten hlavní problém při nepravidelném hrčení volnoběžek. Jehlový ložisko. Když je ve pryč tak se to celý krásně uvnitř mele a pokud jsou volnoběžky seštelovaný na malou mezeru tak drnkají zuby o sebe.

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 11 led 2012 19:30
od koci
ale to by delalo i pri tom kdyz bych nezarazoval 4x4 ne?
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 11 led 2012 20:09
od Žanek
Může to dělat jak při zařazeným tak i vyřazeným předku.
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 11 led 2012 22:15
od koci
jasne, ale pokud to dela pouze pri vyrazovani a jindy ne tak by to toto byt nemelo, ne?
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 12 led 2012 19:47
od Žanek
Kontrolovals to ložisko ? Jestli chceš na něco přijít vem to z gruntu.
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 13 led 2012 17:03
od lampaczcz
Jeste jsem se k tomu nedostal, prijdu domu uz za tmy, do garaze se nevlezu, snad ted o vikendu se k tomu dostanu, teda mimo sobotu, to jsem na vystave ;(