Stránka 8 z 17
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 14 pro 2011 14:03
od stefi_ul
tak na takovyhle hrani nemam ani misto ani cas... Co se ale podvozku tyka, udelal sem cely brzdy. Co nedobrzdim, to neokecam. Predek byl OK, zadek cely novy, vcetne lanovodu.
V zime to ale chci shodit taky dolu, tak uvidime. Na to si ale musim nejdrive u kamose v garazi - jame - udelat misto
On je hroznej sysel na sbirani veci, "co se budou hodit"

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 14 pro 2011 14:24
od nellfronteraA
tak to pevne nervy !ale ne.jde to dobře musim uznat že to maji dobře vymyšleno fakt pěkně tojde dolu!jen par zarezlich šroubu ale jinak super bal sem se toho daleko vic a maji to opravdu dobře udělane!horší je to s interierem a kabely!to byl docela masakr!ale pokud to budeš jen odpojovat u motoru tak to jde celkem dobře!je videt že je to ještě stara škola maji to dobře vymyšlene!snad se nerouham a nevimsti se mi to:-)ale zatim to jde!skoda že ta kastle neni pozinkovana no je tam spoustu falešných kapes uplně zbitečne mnoho zdvojených plechu a tak že se nedivim jak to hrozně rado kvete!makam na tom každou volnou chvili tak do jara bych rad měl hotovo tak uvidime!
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 14 pro 2011 14:36
od Slaava
nellfronteraA píše:DD sem tady novy a Fronteru mam kratce.......
Díky za slova chvály. Potěší to. Pokud nebudeš ve volnoběžkách předělávat stavěcí tyčky, tak je podle mě stačí dobře očistit (od věci nebude kartáček na zuby a benzín), nechat oschnout a fouknout zpátky.
O tom jak dotahovat matice předních ložisek se dočteš tady:
viewtopic.php?f=21&t=1588&p=23612& ale ložisko se řeší i tady:
viewtopic.php?f=21&t=1043
Jak odvzdušňovat najdeš v sekci "brzdy", to už si najdi sám - já musím jít otevřít pošťákovi...

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 14 pro 2011 16:26
od robert.kvita
D@ve píše:takze ... odzacatu ... pokud mas cit na auto !!!!!!!!!! tak zkus jemne prislapnout brzdu ... tim se prokluzujici kolo pribrzdi a to co nehrabe tak zabere ... ale opravdu opatrne .. .ted tu nekdo

resi vylamany predni diferak
inac samozrejme ze je tu este vynikajici reseni : manualy a pro rozmazlenejsi
http://www.axlelock.cz/
To je rada k nezaplacení
Ale KUWA opatrně, jak máš jedovaté brzdy jak my, tak něco praskne ( to je rada je v ceně za cca 15 tis. )
Už se těším až si to vajíčko závěrky zas potěžkám v ruce a pak bude klapat v difu.
To: D@ve: Zkoušel jsem zas řídit se spojkou a ono to, i když s velkou bolestí, trošku jde, tak se těším na jaro že si s tebou zajezdím i s Ačkem bez automatu.
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 16 pro 2011 20:24
od Tazz
robert.kvita píše:Někde to řesšené je. Ony při změně směru vypnou a zase zapnou při zatížení ( malém rozdílu otáček) Proto tak odcházejí.
Manuály:
Zde:
humwi@seznam.cz
3300,- + pošta
AVM typ 449
dnes jsem objednával........
Prosím Tě je to včetně těch ségrovek nebo je potřeba je dokoupit??? Jestli jo tak jaký???? Díky
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 16 pro 2011 20:41
od vlado007
Zatial co mi vzdy dosli AVM tak su bez segetovek. A velkost je tu niekde na fore pisana. Ale tak sa mi zda ze 28mm. Ale nejsom si uplne isty. Skus pohladat niekde
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 17 pro 2011 13:38
od Slaava
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 25 pro 2011 11:58
od koci
robert.kvita píše:Někde to řesšené je. Ony při změně směru vypnou a zase zapnou při zatížení ( malém rozdílu otáček) Proto tak odcházejí.
Manuály:
Zde:
humwi@seznam.cz
3300,- + pošta
AVM typ 449
dnes jsem objednával........
ahoj, cena mi přijde super, máte s tím někdo zkušenosti a pak - jak složitá je výměna a stačí koupit jen tuto sadu (+ segrovky) a zbytek už se mi skrývá i pod automatama?
díky
a jeden vánoční kapelní pozdrav
http://www.hodnepodne.cz/files/vesele_vanoce_HP.jpg
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 25 pro 2011 12:37
od farmář
jo, spodek je stejnej, namontuješ klec, zajistíš poloosu a vsuneš tu přesuvku s čelem a je to. plus těsnění jak maj bejt a máznout vnitřek lehce vazelínou.
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 26 pro 2011 15:37
od koci
dik, asi do nich konečně půjdu
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 27 pro 2011 14:55
od farmář
dyk je to o tolik vyšší level, že se divím, že jsi do nich ještě nešel

Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 04 led 2012 21:34
od koci
jeste jednou a jak pro blby - se omlouvam - ten tisicihran z poloosy nevadi kdyz mam na kraji od automatu odrbanej do hladka? (proto asi ty automaty nefungujou jak maj) ale co jsem na obrazku koukal na manualy (uz domlouvam koupi -
http://auto.bazos.cz/inzerat/13121776/AVM.php tak tem by to snad vadit nemuselo, je to tak?
a verte mi, jinejm vecem treba rozumim .) proste uzivatel a ne monter .)
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 04 led 2012 21:52
od Slaava
koci píše:jeste jednou a jak pro blby - se omlouvam - ten tisicihran z poloosy nevadi kdyz mam na kraji od automatu odrbanej do hladka? (proto asi ty automaty nefungujou jak maj) ale co jsem na obrazku koukal na manualy (uz domlouvam koupi -
http://auto.bazos.cz/inzerat/13121776/AVM.php tak tem by to snad vadit nemuselo, je to tak?
a verte mi, jinejm vecem treba rozumim .) proste uzivatel a ne monter .)
Dej foto ať si rozumíme. Co si pamatuju, tak konec poloosy má na svým konci dvě osazení na segrovku. Osazení dál od konce je v dážkování a do něj se dává segrovka pro zajištění poloosy při osazení manuálníma volnoběžkama AVM. Osazení blíž ke konci má menší průměr a do něj se dává segrovka pro zajištění poloosy při osazení originálníma automatickejma volnoběžkama. Mezi tímto menším osazením a koncem poloosy (homokineťáku) již drážkování není, je tam hladká hřídel a na konci je nějaký mírný sražení, takže ti tam nejspíš nic nechybí.
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 04 led 2012 22:03
od koci
bohuzel nejsem u auta a nemam to rozebrany... a asi ani nikde v kompu vyfoceny

ale prijde mi ze asi neni v origis stavu ten konec drazkovani smerem ven od auta... jakoze zaobleny hrany ...
no nejak se s tim snad poperu az AVM dorazi ..
Re: Zubové spojky nábojů předních kol (volnoběžky)
Napsal: 04 led 2012 22:30
od Slaava
Našel sem u sebe jenom tuhle fotku, žádnej zázrak ale podle mě je to na tom vidět. Pak tu sou na stránkách nějaký články, točící se okolo předních nábojů, tak tam je to taky vidět:
http://www.offroad-frontera.com/html/te ... vozek.html
homokinetak.jpg