skučení převodovky

Převodovky, rozvodovky, ložiska do nich, oleje do nich, a vše ostatní, co se k nim váže, opět jakékoliv modifikace Frontera
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: skučení převodovky

Příspěvek od Janeš Petr »

tak holt ty ložiska :(
Uživatelský avatar
viita
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: 27 dub 2008 20:09
Bydliště: Nové Syrovice u Moravských Budějovic

Re: skučení převodovky

Příspěvek od viita »

mám taky ten názor, no jo ale který :? má na to někdo stejnej názor, tak jak jsem to popisoval,myslím tím ohledně toho předního ložiska předlohy? a ještě, z toho výpisu, co už tu byl je to to ložisko označené jako 050524 VHNS? já na ně pitomec koukal a číslo si neopsal...školácká chyba...
Frontera A 1993,2,4i long ... no prostě můjMastodont,bydliště Nové Syrovice,tel 739312217
Uživatelský avatar
sowwwa
Začínající diskutér
Příspěvky: 297
Registrován: 16 pro 2007 23:43
Bydliště: Krušné hory

Re: skučení převodovky

Příspěvek od sowwwa »

Ja o manualnich prevodovkach vubec nic nevim, takze predem upozornuju ze mozna budu kecat blbosti :mrgreen: Pokud by to delalo to lozisko na predloze, nemelo by se to na ctyrku chovat uplne stejne jako na neutral? V obou pripadech se predloha toci a v obou pripadech neprenasi zadny moment. Stejne tak bysme mohli logicky vyloucit loziska co drzi vstupni a vystupni hridel. Zbyva jedine to lozisko mezi vstupni a vystupni hrideli, to se toci na vsechny rychlosti vcetne neutralu, krome ctyrky. Ale to uz jsi menil, jestli to dobre chapu :?: :?
Honda Passport 3.2i V6, r. 94, manual, General Grabber AT2 245/70 R16, volnobezky AVM
Peugeot 406 Break 3.0 24V, r. 98, automat
Mitsubishi L200 2.5TD
Uživatelský avatar
viita
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: 27 dub 2008 20:09
Bydliště: Nové Syrovice u Moravských Budějovic

Re: skučení převodovky

Příspěvek od viita »

To co říkáš by mohlo mít logiku,ale je i možné že i na neutrál stačí šikmé ozubení dostat předlohu do axiálního tlaku,jinak fakt už nevím.Je to nějaký začarovaný, proto jsem se obrátil sem, abych do toho dostal nějakou logiku a jsem vděčný za každý názor.Jinak jehlový klecový ložisko , co dělí hlavní hřídel jsem měnil, to právě bylo to, co mi dávalo logiku.... a ono to nebylo, když jsem dal převodovku zpátky a nastartoval, tak jsem čuměl jak péro.Pak už by musely být špatný všechny jehlový ložiska pod všema kvaltama mimo 4 ,což ale zase snad néé.Jo, je to vyšší dívčí.
Frontera A 1993,2,4i long ... no prostě můjMastodont,bydliště Nové Syrovice,tel 739312217
Uživatelský avatar
viita
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: 27 dub 2008 20:09
Bydliště: Nové Syrovice u Moravských Budějovic

Re: skučení převodovky

Příspěvek od viita »

Vím, daly by se vyměnit všechny ložiska, ale to by byla jednak darda, a jednak by mi to nic neřeklo.
Frontera A 1993,2,4i long ... no prostě můjMastodont,bydliště Nové Syrovice,tel 739312217
Uživatelský avatar
viita
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: 27 dub 2008 20:09
Bydliště: Nové Syrovice u Moravských Budějovic

Re: skučení převodovky

Příspěvek od viita »

Už nikdo žádný nápad nebo podnět?Vždyť ty samý příznaky už tu pár lidí mělo, jak to vyřešili, co to bylo???Dneska jsem zkusil vypustit olej, byl tam cca 1000 km ,zbarvenej do šeda a v oleji sem tam jemné lesklé šupinky, na zátce trošku blátivých pilin, ne moc....
Frontera A 1993,2,4i long ... no prostě můjMastodont,bydliště Nové Syrovice,tel 739312217
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: skučení převodovky

Příspěvek od Janeš Petr »

lesklé šupinky ? stříbrné ? to by byl hliník - může se protáčet nějaké ložisko v obalu. i to umí vydávat zvuk zadřeného pouzdra- skučení. zlaté ? tak hledej v těch sinchronech
Naposledy upravil(a) Janeš Petr dne 10 úno 2009 08:26, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
viita
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: 27 dub 2008 20:09
Bydliště: Nové Syrovice u Moravských Budějovic

Re: skučení převodovky

Příspěvek od viita »

jsou lesklé,stříbrné.....a olej je zasranej do šeda... to by mohlo být....nojo , ale všechny loža mjsem měl v ruce, to by muselo bejt kouslý, pak by to bylo jasný...jak má vypadat to přední ložo předlohy? je válečkové, to je jasný, ale je dvojdílné bez klece? v tomto stavu jsem ho měl já.
Naposledy upravil(a) viita dne 09 úno 2009 22:43, celkem upraveno 1 x.
Frontera A 1993,2,4i long ... no prostě můjMastodont,bydliště Nové Syrovice,tel 739312217
Uživatelský avatar
viita
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: 27 dub 2008 20:09
Bydliště: Nové Syrovice u Moravských Budějovic

Re: skučení převodovky

Příspěvek od viita »

Už jse z toho magor.Chci jen probrat co nejvíc možností, než zase půjde ven, je to blbá práce .
Frontera A 1993,2,4i long ... no prostě můjMastodont,bydliště Nové Syrovice,tel 739312217
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: skučení převodovky

Příspěvek od farmář »

pokud je olej šedý lesklý a jsou v němtyhle šupinky, urval se ti někde nálitek a převodovka ho zozchroupala. gratuluji. Já tohle měl s žací lištou....grrr.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: skučení převodovky

Příspěvek od Janeš Petr »

viita píše:jsou lesklé,stříbrné.....a olej je zasranej do šeda... to by mohlo být....nojo , ale všechny loža mjsem měl v ruce, to by muselo bejt kouslý, pak by to bylo jasný...jak má vypadat to přední ložo předlohy? je válečkové, to je jasný, ale je dvojdílné bez klece? v tomto stavu jsem ho měl já.
ještě mne napadla, s těma šedejma pilinama blbě postavená, nebo ohlá vidlička - že je pořád v tahu. to ložisko ti teda nepovím. mně tenkrát zajímalo je utěsnění mezi malou a velkou skříní a už je to pěknejch pár let. mám tu nějakej německej katalog ložisek, jestli to není zrovna jedno z těch atipickejch, zkusím ti ho najít podle čísla, když si ho dodáš
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: skučení převodovky

Příspěvek od Janeš Petr »

viita píše:jsou lesklé,stříbrné.....a olej je zasranej do šeda... to by mohlo být....nojo , ale všechny loža mjsem měl v ruce, to by muselo bejt kouslý, pak by to bylo jasný...jak má vypadat to přední ložo předlohy? je válečkové, to je jasný, ale je dvojdílné bez klece? v tomto stavu jsem ho měl já.
kouslé bej ani nemusí, stačí, když bude hodně volné ve skříni a pak má snahu se protáčet
Uživatelský avatar
viita
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: 27 dub 2008 20:09
Bydliště: Nové Syrovice u Moravských Budějovic

Re: skučení převodovky

Příspěvek od viita »

Je to bohužel to válečkové se zápichem pro seger.Volal jsem k distributorovi NSK, ten mi řekl, že je to sice ložo NSK, ale vyráběné výhradně pro automobilku, bez možnosti distribuce normální cestou.Tak jsem zavolal k Oplovi tam na mě vyvalili cenu 6600,-.Po čtvrthoďce jsem to rozdejchal a naznal jsem, že to asi nechám skučet, až něco povolí a pak seženu jinou halmaru.Ale stejně mi to nedá spát, jde mi o princip, takže po čase až se mi to rozleží v hlavě tak do toho půjdu.Jenže když to nebude ono....vyhodím ranec za blbý ložo.O práci nejde, ta mě baví.
Je fakt, že to ložo šlo do otvoru volně ale tak jako všechny,ta toleravce tam taková je,aby se protáčelo a vydávalo zvuk, muselo by , myslím bejt už pěkně přidřený a mělo by to být znát i na dosedacích plochách-všechno jsem měl rozdělaný, všechno jsem kontroloval a nic...připadám si, jak technickej analfabet.Ještě zkusím fonendoskop,kámoš to používá u motorů, dá se docela lokalizovat místo pazvuku.Ale moc děkuju za názory, každý mi dává nové možnosti, jak uvažovat, a tvoje rada po telefonu, když jsem to rozhazoval mi pomohla opravdu moc.
Frontera A 1993,2,4i long ... no prostě můjMastodont,bydliště Nové Syrovice,tel 739312217
Uživatelský avatar
viita
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: 27 dub 2008 20:09
Bydliště: Nové Syrovice u Moravských Budějovic

Re: skučení převodovky

Příspěvek od viita »

máte někdo přehled na kolik vyjde neskučící halmara na 2.4i long?
Frontera A 1993,2,4i long ... no prostě můjMastodont,bydliště Nové Syrovice,tel 739312217
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: skučení převodovky

Příspěvek od Slaava »

Už sem tu dlouho žádnou neviděl ale kdysi se tu mihly dvě a byly tuším za sedmičku. Nedalo by se to ložisko nahradit rozměrově stejným a zajištění vymyslet jinak než pružinkou strýčka Segéra?
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Odpovědět

Zpět na „PŘEVODOVKA“