Dotažení ložiska předního kola
-
Brunt
Dotažení ložiska předního kola
Zdravím.Mám problém a to malou vůli předního levého kola.Skutečně nepatrnou.Lze to odstranit dotažením ložiska??Pokud ano Tak jak na to??V jednom servise, se jim do toho ale vůbec nechtělo.Díky
- Nimrod
- Site Admin
- Příspěvky: 1354
- Registrován: 23 dub 2005 22:26
- Skype: davidek_74
- Kontaktovat uživatele:
- Slaava
- Moderátor
- Příspěvky: 8385
- Registrován: 09 kvě 2005 21:39
- Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD
Re: Dotažení ložiska předního kola
Ha, byls tychlejší.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
-
syro
- Diskuzní Nováček
- Příspěvky: 31
- Registrován: 18 lis 2007 13:23
Re: Dotažení ložiska předního kola
caute
Pokial dotiahnem maticu dotahovania loziska musim ju trochu povolit aby sa to lozisko nezapieklo. Vie niekto poradit o kolko risiek na tej matici ju mam pootocit (UVOLNIT) naspat ??? Dik
Pokial dotiahnem maticu dotahovania loziska musim ju trochu povolit aby sa to lozisko nezapieklo. Vie niekto poradit o kolko risiek na tej matici ju mam pootocit (UVOLNIT) naspat ??? Dik
2.2 DTI ESTATE r.v.2000
- Franta44
- Pokročilý diskutér
- Příspěvky: 806
- Registrován: 30 led 2006 19:49
- Bydliště: Svobodné Heřmanice, okr. Bruntál
- Kontaktovat uživatele:
Re: Dotažení ložiska předního kola
Já jsem to dotahoval tak akorát.Kolo se musí lehce otáčet.Kousek dotáhneš vyzkoušíš jestli se kolo lehce točí,pokud jde těžko trochu povolíš.syro píše:caute
Pokial dotiahnem maticu dotahovania loziska musim ju trochu povolit aby sa to lozisko nezapieklo. Vie niekto poradit o kolko risiek na tej matici ju mam pootocit (UVOLNIT) naspat ??? Dik
Frontera B 2,2DTI - PRODÁNO ,nyní Hyundai Terracan 2,9 CRDi, SKYPE:franta.sima
-
syro
- Diskuzní Nováček
- Příspěvky: 31
- Registrován: 18 lis 2007 13:23
Re: Dotažení ložiska předního kola
Presne tak som to dotahoval i ja. Uvidim co mi nato povedia na geometrii- nemohli mi ju prave koli tej voli loziska urobit vraj bola velka. Este musim vymenit koncove capy riadenia a pojdem na tu geometriu. Malo by to byt OK, no vkazdom pripade o vysledku napisem. Dik Franta, ja som sa len potreboval uistit.
2.2 DTI ESTATE r.v.2000
- Janeš Petr
- Moderátor
- Příspěvky: 6690
- Registrován: 07 říj 2007 18:29
- Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93
Re: Dotažení ložiska předního kola
akorát,to je tak,že je znát za studena nepatrná vůle a jde,třeba šroubovákem,pohnout jednotlivejma kuželíkama.po zahřátí je to pak bez vůle. dřív se taky utahovalo na tvrdo a povolovalo o 1/6, ale výsledkem musí být pořád vůle,jinak je zaďeláno na problém.hele tu vůli nejsnaz ucejtíš s přišroubovaným kolem
603 75 12 87 http://www.stabilnimotory.estranky.cz/
- Franta44
- Pokročilý diskutér
- Příspěvky: 806
- Registrován: 30 led 2006 19:49
- Bydliště: Svobodné Heřmanice, okr. Bruntál
- Kontaktovat uživatele:
Re: Dotažení ložiska předního kola
...jsem to tam myslel, že se to dotahuje s nasazeným kolem.To jsem bral jako samozřejmost, tak jsem to ani nepsal.Ale dobrá poznámka 
Frontera B 2,2DTI - PRODÁNO ,nyní Hyundai Terracan 2,9 CRDi, SKYPE:franta.sima
- Janeš Petr
- Moderátor
- Příspěvky: 6690
- Registrován: 07 říj 2007 18:29
- Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93
Re: Dotažení ložiska předního kola
já to taky nemyslel zle,jen mně napadlo,že to nedělaj denně... 
603 75 12 87 http://www.stabilnimotory.estranky.cz/
- sowwwa
- Začínající diskutér
- Příspěvky: 297
- Registrován: 16 pro 2007 23:43
- Bydliště: Krušné hory
Re: Dotažení ložiska předního kola
Kdyz sme u tech lozisek, zkousel nekdo vyndat to vnitrni ven z naboje? Me nejde na zadnou stranu, mel jsem sundanej celej naboj, tedy tu cast co z ni trci srouby na kolo, ale lozisko z toho ven neslo. Chtel bych se na nej podivat, protoze se mi zepredu ozyvaji divne zvuky (pri odpojenych volnobezkach - mam manualy) a nevim odkud to jde. Vnejsi lozisko je OK.
Honda Passport 3.2i V6, r. 94, manual, General Grabber AT2 245/70 R16, volnobezky AVM
Peugeot 406 Break 3.0 24V, r. 98, automat
Mitsubishi L200 2.5TD
Peugeot 406 Break 3.0 24V, r. 98, automat
Mitsubishi L200 2.5TD
- Slaava
- Moderátor
- Příspěvky: 8385
- Registrován: 09 kvě 2005 21:39
- Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD
Re: Dotažení ložiska předního kola
Myslíš teda to malý jehlový, který vede poloosu (komokineťák)?sowwwa píše:Kdyz sme u tech lozisek, zkousel nekdo vyndat to vnitrni ven z naboje? Me nejde na zadnou stranu, mel jsem sundanej celej naboj, tedy tu cast co z ni trci srouby na kolo, ale lozisko z toho ven neslo. Chtel bych se na nej podivat, protoze se mi zepredu ozyvaji divne zvuky (pri odpojenych volnobezkach - mam manualy) a nevim odkud to jde. Vnejsi lozisko je OK.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
- sowwwa
- Začínající diskutér
- Příspěvky: 297
- Registrován: 16 pro 2007 23:43
- Bydliště: Krušné hory
Re: Dotažení ložiska předního kola
Nene, myslim to klasicky kuzelovy loziko, co je zezadu v naboji - stejny typ jako to vnejsi, jsou 2 proti sobe. Vnejsi vypadne skoro samo po odsroubovani matice, ale vnitrnimu se nejak nechce ..
Honda Passport 3.2i V6, r. 94, manual, General Grabber AT2 245/70 R16, volnobezky AVM
Peugeot 406 Break 3.0 24V, r. 98, automat
Mitsubishi L200 2.5TD
Peugeot 406 Break 3.0 24V, r. 98, automat
Mitsubishi L200 2.5TD
- Janeš Petr
- Moderátor
- Příspěvky: 6690
- Registrován: 07 říj 2007 18:29
- Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93
Re: Dotažení ložiska předního kola
tak ještě větší kladivo

603 75 12 87 http://www.stabilnimotory.estranky.cz/
- Slaava
- Moderátor
- Příspěvky: 8385
- Registrován: 09 kvě 2005 21:39
- Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD
Re: Dotažení ložiska předního kola
Jo, jasně. Nějak jsem ten původní popis mentálně nepobral. Nevím, já ho nesundaval navíc jsem to viděl už hodně dávno, tak si nevzpomínám, jak to tam vypadá. Jak si dopad se stahovákama?sowwwa píše:Nene, myslim to klasicky kuzelovy loziko, co je zezadu v naboji - stejny typ jako to vnejsi, jsou 2 proti sobe. Vnejsi vypadne skoro samo po odsroubovani matice, ale vnitrnimu se nejak nechce ..
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
- sowwwa
- Začínající diskutér
- Příspěvky: 297
- Registrován: 16 pro 2007 23:43
- Bydliště: Krušné hory
Re: Dotažení ložiska předního kola
Zatim bohuzel nijak, snazil jsem se to co nejvic otrit zvenku, lozisko se mi vyndat nepodarilo. Dal jsem tam novou vazelinu, sestavil, dotahnul, vyjel .. a ten zvuk se ozyva porad. Vetsinou se to ozve kdyz prejizdim nejaky hrboly a trva to tak 1-2 vteriny, pak je najednou zase ticho. Porad se mi zda ze to jde od praveho predniho kola, ale mozna se pletu. Volnobezky mam vypnute (AVM), takze krome naboje by se tam tocit nic nemelo. Je to zvuk asi jako kdybych se snazil zaradit zpatecku bez spojky.
Honda Passport 3.2i V6, r. 94, manual, General Grabber AT2 245/70 R16, volnobezky AVM
Peugeot 406 Break 3.0 24V, r. 98, automat
Mitsubishi L200 2.5TD
Peugeot 406 Break 3.0 24V, r. 98, automat
Mitsubishi L200 2.5TD