Dotažení ložiska předního kola

Přední a zadní náprava, volnoběžné náboje a ostatní součásti, všechny modifikace Frontera
Odpovědět
Brunt

Dotažení ložiska předního kola

Příspěvek od Brunt »

Zdravím.Mám problém a to malou vůli předního levého kola.Skutečně nepatrnou.Lze to odstranit dotažením ložiska??Pokud ano Tak jak na to??V jednom servise, se jim do toho ale vůbec nechtělo.Díky
Uživatelský avatar
Nimrod
Site Admin
Příspěvky: 1354
Registrován: 23 dub 2005 22:26
Skype: davidek_74
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotažení ložiska předního kola

Příspěvek od Nimrod »

Za tým OFFROAD-FRONTERA
Nimrod
Revize LPG: servis@offroad-frontera.com
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Dotažení ložiska předního kola

Příspěvek od Slaava »

Nimrod píše:http://www.offroad-frontera.com/html/te ... ziska.html

TADY JE TO VŠE POPSÁNO.
Ha, byls tychlejší. :grin: De to i bez toho přípravku ale s ním je to lepší, člověk má pak větší cit.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
syro
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 18 lis 2007 13:23

Re: Dotažení ložiska předního kola

Příspěvek od syro »

caute
Pokial dotiahnem maticu dotahovania loziska musim ju trochu povolit aby sa to lozisko nezapieklo. Vie niekto poradit o kolko risiek na tej matici ju mam pootocit (UVOLNIT) naspat ??? Dik
2.2 DTI ESTATE r.v.2000
Uživatelský avatar
Franta44
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 806
Registrován: 30 led 2006 19:49
Bydliště: Svobodné Heřmanice, okr. Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotažení ložiska předního kola

Příspěvek od Franta44 »

syro píše:caute
Pokial dotiahnem maticu dotahovania loziska musim ju trochu povolit aby sa to lozisko nezapieklo. Vie niekto poradit o kolko risiek na tej matici ju mam pootocit (UVOLNIT) naspat ??? Dik
Já jsem to dotahoval tak akorát.Kolo se musí lehce otáčet.Kousek dotáhneš vyzkoušíš jestli se kolo lehce točí,pokud jde těžko trochu povolíš.
Frontera B 2,2DTI - PRODÁNO ,nyní Hyundai Terracan 2,9 CRDi, SKYPE:franta.sima
syro
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 18 lis 2007 13:23

Re: Dotažení ložiska předního kola

Příspěvek od syro »

Presne tak som to dotahoval i ja. Uvidim co mi nato povedia na geometrii- nemohli mi ju prave koli tej voli loziska urobit vraj bola velka. Este musim vymenit koncove capy riadenia a pojdem na tu geometriu. Malo by to byt OK, no vkazdom pripade o vysledku napisem. Dik Franta, ja som sa len potreboval uistit.
2.2 DTI ESTATE r.v.2000
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6690
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Dotažení ložiska předního kola

Příspěvek od Janeš Petr »

akorát,to je tak,že je znát za studena nepatrná vůle a jde,třeba šroubovákem,pohnout jednotlivejma kuželíkama.po zahřátí je to pak bez vůle. dřív se taky utahovalo na tvrdo a povolovalo o 1/6, ale výsledkem musí být pořád vůle,jinak je zaďeláno na problém.hele tu vůli nejsnaz ucejtíš s přišroubovaným kolem
Uživatelský avatar
Franta44
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 806
Registrován: 30 led 2006 19:49
Bydliště: Svobodné Heřmanice, okr. Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotažení ložiska předního kola

Příspěvek od Franta44 »

...jsem to tam myslel, že se to dotahuje s nasazeným kolem.To jsem bral jako samozřejmost, tak jsem to ani nepsal.Ale dobrá poznámka :wink:
Frontera B 2,2DTI - PRODÁNO ,nyní Hyundai Terracan 2,9 CRDi, SKYPE:franta.sima
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6690
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Dotažení ložiska předního kola

Příspěvek od Janeš Petr »

já to taky nemyslel zle,jen mně napadlo,že to nedělaj denně... :grin:
Uživatelský avatar
sowwwa
Začínající diskutér
Příspěvky: 297
Registrován: 16 pro 2007 23:43
Bydliště: Krušné hory

Re: Dotažení ložiska předního kola

Příspěvek od sowwwa »

Kdyz sme u tech lozisek, zkousel nekdo vyndat to vnitrni ven z naboje? Me nejde na zadnou stranu, mel jsem sundanej celej naboj, tedy tu cast co z ni trci srouby na kolo, ale lozisko z toho ven neslo. Chtel bych se na nej podivat, protoze se mi zepredu ozyvaji divne zvuky (pri odpojenych volnobezkach - mam manualy) a nevim odkud to jde. Vnejsi lozisko je OK.
Honda Passport 3.2i V6, r. 94, manual, General Grabber AT2 245/70 R16, volnobezky AVM
Peugeot 406 Break 3.0 24V, r. 98, automat
Mitsubishi L200 2.5TD
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Dotažení ložiska předního kola

Příspěvek od Slaava »

sowwwa píše:Kdyz sme u tech lozisek, zkousel nekdo vyndat to vnitrni ven z naboje? Me nejde na zadnou stranu, mel jsem sundanej celej naboj, tedy tu cast co z ni trci srouby na kolo, ale lozisko z toho ven neslo. Chtel bych se na nej podivat, protoze se mi zepredu ozyvaji divne zvuky (pri odpojenych volnobezkach - mam manualy) a nevim odkud to jde. Vnejsi lozisko je OK.
Myslíš teda to malý jehlový, který vede poloosu (komokineťák)?
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
sowwwa
Začínající diskutér
Příspěvky: 297
Registrován: 16 pro 2007 23:43
Bydliště: Krušné hory

Re: Dotažení ložiska předního kola

Příspěvek od sowwwa »

Nene, myslim to klasicky kuzelovy loziko, co je zezadu v naboji - stejny typ jako to vnejsi, jsou 2 proti sobe. Vnejsi vypadne skoro samo po odsroubovani matice, ale vnitrnimu se nejak nechce ..
Honda Passport 3.2i V6, r. 94, manual, General Grabber AT2 245/70 R16, volnobezky AVM
Peugeot 406 Break 3.0 24V, r. 98, automat
Mitsubishi L200 2.5TD
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6690
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Dotažení ložiska předního kola

Příspěvek od Janeš Petr »

tak ještě větší kladivo :grin: :grin:
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Dotažení ložiska předního kola

Příspěvek od Slaava »

sowwwa píše:Nene, myslim to klasicky kuzelovy loziko, co je zezadu v naboji - stejny typ jako to vnejsi, jsou 2 proti sobe. Vnejsi vypadne skoro samo po odsroubovani matice, ale vnitrnimu se nejak nechce ..
Jo, jasně. Nějak jsem ten původní popis mentálně nepobral. Nevím, já ho nesundaval navíc jsem to viděl už hodně dávno, tak si nevzpomínám, jak to tam vypadá. Jak si dopad se stahovákama?
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
sowwwa
Začínající diskutér
Příspěvky: 297
Registrován: 16 pro 2007 23:43
Bydliště: Krušné hory

Re: Dotažení ložiska předního kola

Příspěvek od sowwwa »

Zatim bohuzel nijak, snazil jsem se to co nejvic otrit zvenku, lozisko se mi vyndat nepodarilo. Dal jsem tam novou vazelinu, sestavil, dotahnul, vyjel .. a ten zvuk se ozyva porad. Vetsinou se to ozve kdyz prejizdim nejaky hrboly a trva to tak 1-2 vteriny, pak je najednou zase ticho. Porad se mi zda ze to jde od praveho predniho kola, ale mozna se pletu. Volnobezky mam vypnute (AVM), takze krome naboje by se tam tocit nic nemelo. Je to zvuk asi jako kdybych se snazil zaradit zpatecku bez spojky.
Honda Passport 3.2i V6, r. 94, manual, General Grabber AT2 245/70 R16, volnobezky AVM
Peugeot 406 Break 3.0 24V, r. 98, automat
Mitsubishi L200 2.5TD
Odpovědět

Zpět na „NÁPRAVY“