Frontera 3,2 za jízdy chcípne a nejde nastartovat

Vše o motoru 6VD1
Odpovědět
Frontman
Příspěvky: 8
Registrován: 05 pro 2017 08:54
Bydliště: Staňkov

Frontera 3,2 za jízdy chcípne a nejde nastartovat

Příspěvek od Frontman »

Čau fronteráci. Moje bába začala stávkovat. Za jizdy chcípne a nejde nastartovat. Když počkám minutu dvě, naskočí a jede jakoby se nic nestalo. Udělá to jak na plyn tak na benzín. Vzdálenost zrady se liší, někdy to udělá po 20 kilometrech někdy po kilometru. Žádnou chybu to nehlásí. Vyměnil jsem čidla teploty, váhu vzduchu, čidlo klikovky, palivové čerpadlo, palivový filtr, potenciometr škrtící klapky, vyčistil škrtící, klapku, zkontroloval a očistil ukostření, přetěsnil vstřiky. Věřím že to bude nějaká kravinka jak už to bývá ale moje trpělivost není nekonečná. Budu rád za každou radu, už jsem v koncích a asi to hodím brzo ze skály... :grin: :?: :?: :?:
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: Frontera 3,2 za jízdy chcípne a nejde nastartovat

Příspěvek od Goauld_cz »

Vypadá to nejspíš na problém někde v kabeláži. Ve výjimečných případech to dělá vadná řj. motoru.
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
George 3D
Začínající diskutér
Příspěvky: 328
Registrován: 03 čer 2008 07:23
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Frontera 3,2 za jízdy chcípne a nejde nastartovat

Příspěvek od George 3D »

Chcípání za jízdy u 3,2 může znamenat problém s netěsností sání, konkrétně sběrného potrubí. Projevuje se to i pískáním za běhu motoru.
Taky by mohl bejt problém s palivovým čerpadlem.
Frontera B long, 2000, 3,2i, dříve Frontera A long, 1996, 2,5 TDS
Frontman
Příspěvky: 8
Registrován: 05 pro 2017 08:54
Bydliště: Staňkov

Re: Frontera 3,2 za jízdy chcípne a nejde nastartovat

Příspěvek od Frontman »

Palivové čerpadlo je nové, sání jsem přetěsnil, vyčistil i výřivé klapky. Když odpojím a připojím baterku chvíli jede jak břitva, pak jako by vadla, začne poškubávat a chcípne. Pak se to celé opakuje celkem periodicky cca po 12-15km. Mám teď odpojené to čidlo na sání které už je druhé nové a auto jezdí a nechcípe, ale jede tak na 70% výkonu.
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: Frontera 3,2 za jízdy chcípne a nejde nastartovat

Příspěvek od Goauld_cz »

To chce diagnostiku a za jízdy sledovat, nebo logovat co se v tom okamžiku děje.
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Odpovědět

Zpět na „3.2 V6“