vadné hydroštely, klepání motoru 2.5 - aneb vlákno o ničem

Zde diskutujme o čemkoliv, co se nedá zařadit do jiné výše nebo níže uvedené sekce.
Odpovědět
Maximusmax
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 68
Registrován: 27 srp 2009 23:44

vadné hydroštely, klepání motoru 2.5 - aneb vlákno o ničem

Příspěvek od Maximusmax »

Zdravim chci se zeptat jestly nekdo nema nejaky zkusenosti s timto motorem.
Takze od zacatku koupil jsem auto najel 15000 a kolem 200000 se my rozlitl hydrostel.Takze jsem je vymnenil vsech osm od te doby mi tam neco bouchalo ale ne porad jen obcas kdyz to mlatilo tak byl slabsi vykon a pocitac hlasil prvni vstrik.Zkousel jsem pripravky na vycisteni a nepomohlo to.Tak jsem po 4000 tisicich koupil novy a byl klyd za tyden jsem to nastartoval a zase to mlatilo.Jel jsem domu a po kylometru se ozvala rana a zaclo to hulit a slabej vykon.Po rozebrani jsem zjistil ze je hydrostel zase rozlitlej.Takze znova novy hydrostely tesneni atd.Mlati to dal.Komprese na kazdym valci pres 30.Kdyz odpojim hadici od sani tak je zvuk bouchani hlasitejsi.Jako by propoustel ventyl ale komprese tam je a kdyz jsem mnel dole hlavy tak jsem je zalejval a neprotejkaly.Tedka uz to vstrik nehlasi.Budik na tlak oleje po nastartovani mam na trictvrte a po pridani plynu leze nahoru.Cidlo je nove.
Nevite nekdo neco k tehle zavade?Diky
Frontera A Long 2.5TDS 97R.V
George 3D
Začínající diskutér
Příspěvky: 328
Registrován: 03 čer 2008 07:23
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Rada s 2.5 tds

Příspěvek od George 3D »

Osobně bych to viděl na problém s mazáním a to konkrétně na špatnej olej, nebo ucpanej mazací kanálek k hydroštelům. Ten co se ti rozlítl byl na stejným válci, nebo pokaždý jinej?
Pokud ti to hlásilo vadnej vstřikovač, tak není třeba ho měnit, nejlepší je vymontovat všechny 4 a dát je seřídit.
To dutý mlácení znám, aspoň v mým případě to byl právě špatnej hydroštel, kterej se moc zvedal a nechával dýl otevřenej sací ventil, čímž mi šel výkon dolů a foukalo mi to do sání. Poznalo se to i tak, že to jakoby pulzovalo do sací hadice. Jo a kompresi jsem měl taky dobrou.
Frontera B long, 2000, 3,2i, dříve Frontera A long, 1996, 2,5 TDS
Maximusmax
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 68
Registrován: 27 srp 2009 23:44

Re: Rada s 2.5 tds

Příspěvek od Maximusmax »

Zdravim jj to je presne ono.
Frontera A Long 2.5TDS 97R.V
Maximusmax
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 68
Registrován: 27 srp 2009 23:44

Re: Rada s 2.5 tds

Příspěvek od Maximusmax »

Ale jak poznat jaky z osmy to je.Protoze to zaclo az kdyz jsem vymnenil hydrostely.Co tam lejete za olej?Zkousel jsem i vyndat zhavicky a mlaceni se ztisilo.Rozlitl se jinej.Poprve se rozlitl na tretim prvni a tedka se rozlitl na ctvrtym posledni.Vzdy odejde to lozisko na tom krouzku a pak se roztrha krouzek.Tedka po druhy se vlastne rozlitl jeden a druhy mnel spatny to lozisko.Vyskouset ty hydrostely zkusit ho zmacknout?Vytlacit olej?Kdyby bylo spatne mazani tak by byla velka vule a klepalo by to jinak ne?Jo jeste po prvni oprave jsem do oleje pridaval nejake prisady?
Frontera A Long 2.5TDS 97R.V
Maximusmax
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 68
Registrován: 27 srp 2009 23:44

Re: Rada s 2.5 tds

Příspěvek od Maximusmax »

Jo a jeste kolik by mnelo ukazovat mazani.Budik ja ho mam na trictvrte a po zvyseni otacek jde vejs?Kdyz by tam byl moc velky tlak oleje tak ta hydrostel bude take moc roztahlej ne?
Frontera A Long 2.5TDS 97R.V
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: vadné hydroštely a klepání motoru 2.5 tds

Příspěvek od vlado007 »

Nepridieraju sa na tom motore ventili. Moze ostat trochu priotvoreny ventil, tim padom sa zdvihatko viac natlakuje a moze do neho tuknut piest a zlomi zdvihatko.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
George 3D
Začínající diskutér
Příspěvky: 328
Registrován: 03 čer 2008 07:23
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: vadné hydroštely a klepání motoru 2.5 tds

Příspěvek od George 3D »

Ohledně mazání jsem na tom stejně. Po nastartování je na volnoběh 3/4, při jízdě jde až skoro ke konci. Po zahřátí motoru pak mám asi 1/2 na volnoběh. Olej mám Mogul Forte GX 10w40.
Frontera B long, 2000, 3,2i, dříve Frontera A long, 1996, 2,5 TDS
Maximusmax
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 68
Registrován: 27 srp 2009 23:44

Re: vadné hydroštely a klepání motoru 2.5 tds

Příspěvek od Maximusmax »

Je mozna aby skocily rozvody.Ja si myslim ze ne ale kamos tvrdi ze jo.
Frontera A Long 2.5TDS 97R.V
Uživatelský avatar
matrix26
Začínající diskutér
Příspěvky: 198
Registrován: 08 dub 2006 21:58
Skype: matrix261218
Bydliště: ZL

Re: vadné hydroštely a klepání motoru 2.5 tds

Příspěvek od matrix26 »

Rozvody??? tento motor má ozubené kola tak by těžko přeskočily ozub...
ukazatel by měl být max 3/4. ale občas ten ukazatel, resp. čidlo blbne tak nemusí ukazovat dobře a proto ukazuje výš...
Olej Mogul forte GX 10W40.
Jo nějakej hydroštel a vahadlo navíc bych měl.
Jak zjistit který tuká bude problém rozdělat všechny a uvidíš
ex Opel Frontera A 2,5TDS, CB Team Roadcom 80k, 255/65R16 Conti CrossContact AT, šnorchl, světelná rampa, naviják přední 12000lbs a naviják zadní ATV3500lbs.
Uživatelský avatar
Nimrod
Site Admin
Příspěvky: 1354
Registrován: 23 dub 2005 22:26
Skype: davidek_74
Kontaktovat uživatele:

Re: vadné hydroštely a klepání motoru 2.5 tds

Příspěvek od Nimrod »

Jaký máš olej? A co vačkový hřídel není vymlácenej?
Za tým OFFROAD-FRONTERA
Nimrod
Revize LPG: servis@offroad-frontera.com
Maximusmax
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 68
Registrován: 27 srp 2009 23:44

Re: vadné hydroštely a klepání motoru 2.5 tds

Příspěvek od Maximusmax »

A
Naposledy upravil(a) Maximusmax dne 17 led 2014 19:05, celkem upraveno 1 x.
Frontera A Long 2.5TDS 97R.V
Maximusmax
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 68
Registrován: 27 srp 2009 23:44

Re: vadné hydroštely a klepání motoru 2.5 tds

Příspěvek od Maximusmax »

A
Naposledy upravil(a) Maximusmax dne 17 led 2014 19:06, celkem upraveno 1 x.
Frontera A Long 2.5TDS 97R.V
George 3D
Začínající diskutér
Příspěvky: 328
Registrován: 03 čer 2008 07:23
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: vadné hydroštely a klepání motoru 2.5 tds

Příspěvek od George 3D »

Asi už moc neporadím, jen bych doporučil všechny ty hydroštely rozebrat, pořádně vymejt v ředidle a zkontrolovat jestli se nepřidírají vevnitř. Ohledně novejch mi někde někdo doporučoval vylejt ten transportní konzervační olej a dávat je do motoru prázdný.
Taky píšeš cosi o přísadě do oleje, toho bych se možná trošku bál, protože ne všechny přísady musí být zákonitě ku prospěchu motoru. Ostatně i tady se už psalo o takovejch věcech.
A jak tady někdo psal o tom tlaku oleje, že by mohl bejt vysokej, tak se toho taky trochu bojím, protože můj motor si toho u předchozího majitele docela dost vytrpěl, takže nemůžu tvrdit že je OK. A i mě byl ten vyšší tlak podezřelej. Možná máme přidřenej obtokovej ventil, nebo ucpanej nějakej kanálek. Chtělo by to informaci od dalšího majitele 2,5TDS, i když asi nejjistější by bylo změření tlaku přímo manometrem, ale kdo zná ten motor, tak ví, že jakýkoli rozebíraní na něm je děsnej vopruz.
Frontera B long, 2000, 3,2i, dříve Frontera A long, 1996, 2,5 TDS
Maximusmax
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 68
Registrován: 27 srp 2009 23:44

Re: vadné hydroštely a klepání motoru 2.5 tds

Příspěvek od Maximusmax »

Tak byl jsem to trochu project a mazani kolysa-Od tryctvrte do ctrt za stejnych otacek.Vykon zadny.Vule hydrostelu na ctyrech jinak bez vule.Cim vetsi tlak oleje tim to vic mlati.Jak ma jit zmacknout pruzina v hydrostelu mnel bych to zmacknout volne nebo hodne trvde kdyz je venku.Zkousel jsem ty stary a musel sem ho zmacknout ve sveraku.Pak uz de volne.
Frontera A Long 2.5TDS 97R.V
George 3D
Začínající diskutér
Příspěvky: 328
Registrován: 03 čer 2008 07:23
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: vadné hydroštely a klepání motoru 2.5 tds

Příspěvek od George 3D »

Hydroštel jde zmáčknout i rukou, fígl je v tom, že normálně je plnej oleje a ten ven sám od sebe moc neteče (a taky se prevít nechce nechat stlačit), protože tam je zpětnej ventil s kuličkou. Abys vypustil olej, tak nějakým drátkem zamáčkni kuličku co je ve středový díře v horní části hydroštelu a olej vylej. Pak ti to půjde zmáčknout.
Frontera B long, 2000, 3,2i, dříve Frontera A long, 1996, 2,5 TDS
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o čemkoliv“