Olympus

Odpovědět
Olympus1
Příspěvky: 12
Registrován: 03 srp 2019 06:41

Olympus

Příspěvek od Olympus1 »

Zdravím všechny Fronteráky!
Již nějakou dobu brouzdám po stránkách tohoto fóra a nedalo mi, abych se také zaregistroval. Je to snad nejlepší web na který jsem narazil, jen je škoda, že je jeho líheň kdesi u Budějic a okolí. Já jsem ze Sudet, přesně z druhého konce republiky.
Chtěl bych přispět, mimo svým ostrovtipem, i nějakým tím příspěvkem (finančním na web + z ranku poznatků), abych byl něco platný. Z toho druhého soudku mám německý web s rozkreslenými díly a katalogovými čísly Opel. Kdo o něm ví, ať nechá být, ale mě už se hodil: https://opel.7zap.com/de/car/u99/

Olympus.
Naposledy upravil(a) Olympus1 dne 08 srp 2019 06:17, celkem upraveno 1 x.
Opel Frontera (dlouhá) 2004, 2.2 DTI, Honda Blackbird (motorka) 8) , Fiat Stillo … :oops: (... no jo, no... pro manželku.)
maaaastr
Příspěvky: 6
Registrován: 04 črc 2017 06:20
Bydliště: Košice

Re: Olympus

Příspěvek od maaaastr »

vitaj v našom sladkom trápení
2.0i benzín, krátka
Olympus1
Příspěvky: 12
Registrován: 03 srp 2019 06:41

Re: Olympus

Příspěvek od Olympus1 »

Děkuju za přivítání.
Zjistil jsem, že úplně stejný katalog dílů je i v češtině, tudíž pro všechny, jenž nechtějí pilovat němčinu...
Někde jsem narazil na dotaz servisů, tedy servisů, kde o Fronterách něco vědí a nejsou úplní amatéři. Pro Náchodsko bych doporučil Autoservis Cejnar na Běloveské. Pan Cejnar dříve pracoval v Opelu u Syrovátka a alespoň on, na rozdíl od dnešních Opláků, ví, že do převodovky Frontery patří motorový olej 5W 30 a že čerpadlo BOSCH VP 44 nesmí po výměně filtru jít na sucho!
Nevím, jak bude rád, až se mu tam bude točit jedna Froni za druhou :grin: , ale nástavce na zvednutí offroadů má, tak co.
Někdy se snad dokopu sem dát fotku té svoji princezny (Frontery).
Přeji všem mnoho šťastných frontokylometrů.
Opel Frontera (dlouhá) 2004, 2.2 DTI, Honda Blackbird (motorka) 8) , Fiat Stillo … :oops: (... no jo, no... pro manželku.)
Kraken01
Začínající diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: 07 bře 2014 20:25
Bydliště: Uhřínovice (Týniště nad Orlicí)
Kontaktovat uživatele:

Re: Olympus

Příspěvek od Kraken01 »

Taky tě zdravím.
Jsi přímo z Náchoda, nebo někde okolo?
Jezdím celkem často od Dobrušky do Bukovice a do Meziměstí (se svým Campem). Kolem pekárny v Náchodě několik let registruju parkovat jedno zachovalý dlouhý áčko a teď nedávno mně někdo zdravil s fronterou. Nevíš o tom něco náhodou? :lol: :lol: :lol:
Campo 2,5D CREW CAB '92, dlouhá korba+orig HardTop SUNWIN,
Volvo V70 2,5TDI´99 V5 :lol:
Volvo XC70 2,4D5´03 4x4 automat V5 :?
traktor EICHER Diesel Panther r.v.1963 28hp vzduch
Multicar M25 třístranný sklápěč
MAN F2000 26.464´99+HR FASSI 220
Olympus1
Příspěvky: 12
Registrován: 03 srp 2019 06:41

Re: Olympus

Příspěvek od Olympus1 »

Ahoj Krakene!

Tak tu Fronteru v Náchodě znám, ale já to nejsem a že jsem tě zdravil je možný. Zdravím všechny Frontery i Campa. Jezdí jich tak málo, že mě z toho ruka nebolí :grin: .
Jinak já jsem přímo z Meziměstí a mám dlouhou B, výbava olympus, proto ta přezdívka. V Mezáru je ještě jedna "Sport", ale nevím, kdo je její šťastný majitel, ale řekl bych, podle jejího občasného zabahnění, že si jí pořádně užívá... Jakoby nevěděl, že se mu "za čas úplně rozpadne". :lol:

Omlouvám se za pozdní odpověď, byl jsem pracovně mimo.
Opel Frontera (dlouhá) 2004, 2.2 DTI, Honda Blackbird (motorka) 8) , Fiat Stillo … :oops: (... no jo, no... pro manželku.)
DYNDYSEK
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 26
Registrován: 18 zář 2018 13:32
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: Olympus

Příspěvek od DYNDYSEK »

Zdravím Vás pánové ,

když se takhle motáme blízko sebe , tak zítra 18.8.2019 po obědě se pojedu podívat na pouť na historická vozidla KHV Metuje do Police nad Metují . Budu tam odpoledne mezi 13.30 a 15 hodinou . Černý brejle proti slunci šedivý vlasy, černý triko a kšiltovku HYTORC ( utahováky na velký momenty z USA ).

Zdravím
Frontera B Olympus 3,2 V6 r.v.2004
HONDA CB Sevenfifty
Kraken01
Začínající diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: 07 bře 2014 20:25
Bydliště: Uhřínovice (Týniště nad Orlicí)
Kontaktovat uživatele:

Re: Olympus

Příspěvek od Kraken01 »

Olympus1 píše: 17 srp 2019 06:09 Ahoj Krakene!

...V Mezáru je ještě jedna "Sport", ale nevím, kdo je její šťastný majitel, ale řekl bych, podle jejího občasného zabahnění, že si jí pořádně užívá... Jakoby nevěděl, že se mu "za čas úplně rozpadne". :lol:
Když tak pátrám v paměti, možná že mně zdravil taky někdo se Sportkou (nějaká šedá, možná metalíza). No a jinak přesněji - jezdím do Starostína. V Mezáru jsem dokonce asi dva roky bydlel ve Školní ulici, ale to už je nějakých 20 let :roll:
Jezdí tam ještě bílý áčko z Vižňova, možná s tmavou střechou, tuším 2,3TD. Ten ho nešetří, tahá za ním bagřík a má ho i do lesa. Celkem si fronteru chválí, co vydrží. :wink:
Campo 2,5D CREW CAB '92, dlouhá korba+orig HardTop SUNWIN,
Volvo V70 2,5TDI´99 V5 :lol:
Volvo XC70 2,4D5´03 4x4 automat V5 :?
traktor EICHER Diesel Panther r.v.1963 28hp vzduch
Multicar M25 třístranný sklápěč
MAN F2000 26.464´99+HR FASSI 220
Kraken01
Začínající diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: 07 bře 2014 20:25
Bydliště: Uhřínovice (Týniště nad Orlicí)
Kontaktovat uživatele:

Re: Olympus

Příspěvek od Kraken01 »

DYNDYSEK píše: 17 srp 2019 11:32 Zdravím Vás pánové ,

když se takhle motáme blízko sebe , tak zítra 18.8.2019 po obědě se pojedu podívat na pouť na historická vozidla KHV Metuje do Police nad Metují . Budu tam odpoledne mezi 13.30 a 15 hodinou . Černý brejle proti slunci šedivý vlasy, černý triko a kšiltovku HYTORC ( utahováky na velký momenty z USA ).

Zdravím
Škoda, že jsme se nedohodli dřív, takhle na rychlo to nedám. Mám to do Police hoďku cesty a dnes musím něco dodělat doma a po obědě mám ještě konzultaci se zákazníkem. Není ale všem dnům konec a určitě se najde příležitost. Konečně se tu objevili nějaký nadšenci v okolí, mám radost, že tu nejsem sám. Na pouť tam obvykle jezdíme (manželka pochází z Bukovice), letos jsme jako na potvoru vynechali :oops: . Chystám se příští víkend (do Starostína), nejspíš v sobotu... :mrgreen:
Campo 2,5D CREW CAB '92, dlouhá korba+orig HardTop SUNWIN,
Volvo V70 2,5TDI´99 V5 :lol:
Volvo XC70 2,4D5´03 4x4 automat V5 :?
traktor EICHER Diesel Panther r.v.1963 28hp vzduch
Multicar M25 třístranný sklápěč
MAN F2000 26.464´99+HR FASSI 220
Olympus1
Příspěvky: 12
Registrován: 03 srp 2019 06:41

Re: Olympus

Příspěvek od Olympus1 »

Konečně se to tu trochu rozjelo...
No jo, ta pouť mě taky štve, ale zase jsem si to přečetl s křížkem po funuse. Omluva... Někdy jindy to vyjde.
Jinak se musím podělit o svůj poslední offroad zážitek a vytřít hanitelům Fronter zrak.
V pátek navečer jsem se tak rozhodl, že by neškodilo pár hub a protáhnout Fróně zase jednou žebřinovou kostru. Los padl na lesy okolo Jívky a tu: Na Vápence cesta do neznáma!
"To je ono... ta je ta pravá...," říkám si, řadím předek a už slyším bahno na podbězích. Po úžasném půl kilometru zdravím saláta s plným košem podhříbků u jeho Nivy před zdánlivě bezedným rýgolem marastu, do něhož si netroufl, ale já nořím čumák a užívám si pohled ve zpětném zrcátku. Cesta stoupá a vida, dodávka T2 Synchro se dostala až sem... Škoda že v ní nikdo není. Dnes Frontera udělá čest svému jménu a dojede nejdál!
Nedojela. Po dalším kilometru byl opuštěný traktor. Ale né hezky na straně, aby pukl závistí jako ti dva, ale uprostřed úvozu u lanovky, svážející dřevo z lesa!
Co opravdu na Fronteře oceňuji, je rejd šlapacího auta. Po pátém pokusu o otočku jsem oprášil vojnu a couvání s vejtřaskou na zrcátka a celý ty dva kilometry brodil zadkem napřed... Ještě že borec s Nivou byl už v tahu. :grin:
Opel Frontera (dlouhá) 2004, 2.2 DTI, Honda Blackbird (motorka) 8) , Fiat Stillo … :oops: (... no jo, no... pro manželku.)
DYNDYSEK
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 26
Registrován: 18 zář 2018 13:32
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: Olympus

Příspěvek od DYNDYSEK »

Zdravím. Tak to máš pěkný zážitek. Tvoje připomínka vojny a V3S-ky mě dostala......Pouť v Polici nad Metují dobrý, veterány moc pěkný . Pak cesta s manželkou na Boušín nad Červený Kostelec . Tam řeči, že do lesa se chodí na procházky a ne tam prudit autem a ještě v neděli …….
Když bude ještě nějaká akce , kde bychom se i s Krakenem mohli potkat ve třech , dej vědět .
A jedna srandovní na závěr : Před měsícem poprvé a asi naposledy usedla na zadní sedadlo frontery moje dcera . " Tady je to jak na skautským táboře !" prohlásila . Za týden na to mi přišli z výprodeje dva časáky " 4 x 4 Automagazín " z roku 2000 !!! A tam jsem se dočetl v několikastránkových testech jak jsou ty frontery úžasný auta , srovnatelný s M-B ML první generace, úplně jsem se kochal a málem si stříknul do Trioly. Proto jsme si ty auta taky koupili, ne ?
Tak to jsou paradoxy, pane Vaněk ......
Zdraví a hodně šťastných kilometrů všem přeje D.
Frontera B Olympus 3,2 V6 r.v.2004
HONDA CB Sevenfifty
Uživatelský avatar
Standa27Cepec
Začínající diskutér
Příspěvky: 243
Registrován: 21 dub 2009 18:40
Bydliště: Letovice

Re: Olympus

Příspěvek od Standa27Cepec »

Ahoj, taky Tě vítám sice trošku pozdě. Pošli fotku, ať mrkneme jak vypadá Olympus po sporo 20 letech :mrgreen: :grin:
fronťák 2,2 dti r.v.2000 B AUTOMAT podložky pod kola 33mm+zvednuto o 6cm
Odpovědět

Zpět na „Představení nováčků“