Lampa z Dobrejovic (Opel Campo CrewCab 2,5TD, rok 2000)

Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Lampa z Dobrejovic (Opel Campo CrewCab 2,5TD, rok 2000)

Příspěvek od Slaava »

Zánovní Campo, dost rarita.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
lampaczcz
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 61
Registrován: 22 črc 2011 11:29
Bydliště: Záhoříčko

Re: Lampa z Dobrejovic (Opel Campo CrewCab 2,5TD, rok 2000)

Příspěvek od lampaczcz »

Proc rarita ? Ono sice zanovni je, ale servis videlo mozna v zarucni dobe a to jeste mozna :) Uz mam vymene oleje (vsude), rozvody a sedacky :)
Opel Campo 2.5TD 4x4 CrewCab r.2000
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Lampa z Dobrejovic (Opel Campo CrewCab 2,5TD, rok 2000)

Příspěvek od Slaava »

Protože ten tvůj povoz alespoň na první pohled vypadá slušně, obvyklej stav Campa je asi takovej, že rám je dvoudílnej a korba zmizela při posledním silnejším dešti. :mrgreen:
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
lampaczcz
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 61
Registrován: 22 črc 2011 11:29
Bydliště: Záhoříčko

Re: Lampa z Dobrejovic (Opel Campo CrewCab 2,5TD, rok 2000)

Příspěvek od lampaczcz »

Tak to vypada ze nastal posledni rok Campa, ram uz neni takovy fesak jako byval, vareni ramu na STK nemaji moc radi a tlusta vrstva gumosfaltu to neskryje. Jeste uvidim co se da delat, ale korba je taky uz derava. Ma strach se podivat na ten ram - hlavne za kabinou. Minuly tyden srnka - clovek oceni zeleznou traverzu jako naraznik. Presmyslim jestli ma cenu sehnat ram z relativne dobreho campa (jestli takovyhle existuje) nebo se zacit pomalu a jiste poohlizet po jinem.
Opel Campo 2.5TD 4x4 CrewCab r.2000
Kraken01
Začínající diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: 07 bře 2014 20:25
Bydliště: Uhřínovice (Týniště nad Orlicí)
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampa z Dobrejovic (Opel Campo CrewCab 2,5TD, rok 2000)

Příspěvek od Kraken01 »

Zdravím tě,
solidní rám z Campa budeš těžko shánět. zkoušel jsem to a celkem bez výsledku. Pokud na něco narazíš, musel bys mít velký štěstí a i kdyby, nebylo by to určitě levný. :cry:
Já jsem volil cestu předělání velmi zachovalého rámu z Frontery A, ale je to dost pracný. Na Campo je nutné mezi nápravami nastavit rám, abys zvětšil rozvor a pak upravit zadek, abys neměl korbu moc vysoko kvůli zadnímu nosníku, který campo na rozdíl od frontery nemá. To jsem nakonec řešil bodyliftem o cca 5cm. Dále jsou držáky motoru na fronteře asi o 8cm vzadu oproti campu. Je toho víc, ale není to neřešitelný. :mrgreen:
Otázka je, co jsi ochoten pro své campo udělat. Pokud bys nebyl schopen to udělat svépomocí, asi bych o tom neuvažoval, protože ta práce by se nevyplatila dělat někde zakázkou. To by bylo dražší, než je hodnota auta. :roll:
Někdo mi říkal, že viděl inzerát na šasi kolem 20-25 tis.Kč, ale už je to delší dobu a já nikde na nic takového nenarazil.
Držím palce, ať uděláš správné rozhodnutí, co dál. :lol:
Pokud bys chtěl, mám originální technický výkres od Isuzu, kde je celé šasi do detajlu i s kótama, ale neumím si představit toho blázna, který by to byl schopen celé vyrobit :shock: :P :roll:
Campo 2,5D CREW CAB '92, dlouhá korba+orig HardTop SUNWIN,
Volvo V70 2,5TDI´99 V5 :lol:
Volvo XC70 2,4D5´03 4x4 automat V5 :?
traktor EICHER Diesel Panther r.v.1963 28hp vzduch
Multicar M25 třístranný sklápěč
MAN F2000 26.464´99+HR FASSI 220
lampaczcz
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 61
Registrován: 22 črc 2011 11:29
Bydliště: Záhoříčko

Re: Lampa z Dobrejovic (Opel Campo CrewCab 2,5TD, rok 2000)

Příspěvek od lampaczcz »

Kupodivu jedno sasi je https://auto.bazos.cz/inzerat/96382217/ ... -campo.php

Cena je jaka je, defacto polovina auto. Vim o jedne korbe vcetne gumy, ta je za 30k. Inzerat campa co jsem ted videl, tak jedno je kolem 60k, ale stary model a bez turba, dalsi za 150k.

Ale bohuzel ja svepomoci to neudelam, nejsem tak odborny a navic cas - ten nemam.

Campo si odrelo svoje, hlavne poslednich 5 let - naklady kolem 900kg nebyly problem, drevo z lesa, proste krasa....

Kdybych chtel nahradu za Campo, tak nevim co bych si vybral, L200 uz neni to co byvalo, navara draha, amarok jeste drazsi, hilux je sice alternativa, ale ta me sezere i s botama, ford - fuj, mazda - neco jako Campo - neni.
Opel Campo 2.5TD 4x4 CrewCab r.2000
Kraken01
Začínající diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: 07 bře 2014 20:25
Bydliště: Uhřínovice (Týniště nad Orlicí)
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampa z Dobrejovic (Opel Campo CrewCab 2,5TD, rok 2000)

Příspěvek od Kraken01 »

O tomhle rámu vím, známý tady nedaleko po něm kouká už asi půl roku, ten inzerát se opakuje. Zvažoval taky výměnu místo úprav jiného šasi, protože má campo od tankána a chystá se ho taky renovovat.
Právě tankán má místo Campa Mazdu, koukal jsem u něj, že je tam rám velmi podobný.
Mazdu si pochvaluje, jen měl nějaké výtky právě ke spotřebě, no byl namlsaný z Campa :lol:
To by se ale mohl vyjádřit přímo, je tu na fóru a občas něco napíše :P
Co si pamatuju, říkal, že výkonově je ta mazda jinde, než Campo bez turba, co měl a co mám i já, ale je to právě za cenu té spotřeby...
Když se někde objevím s Campem mezi nezasvěcenými a ptají se na spotřebu, myslí si, že jim kecám, když řeknu spotřebu 6,5-7L :mrgreen:
Campo 2,5D CREW CAB '92, dlouhá korba+orig HardTop SUNWIN,
Volvo V70 2,5TDI´99 V5 :lol:
Volvo XC70 2,4D5´03 4x4 automat V5 :?
traktor EICHER Diesel Panther r.v.1963 28hp vzduch
Multicar M25 třístranný sklápěč
MAN F2000 26.464´99+HR FASSI 220
lampaczcz
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 61
Registrován: 22 črc 2011 11:29
Bydliště: Záhoříčko

Re: Lampa z Dobrejovic (Opel Campo CrewCab 2,5TD, rok 2000)

Příspěvek od lampaczcz »

Tak vcera Campo podruhe me nechalo ve stychu - spojka, nejde zaradit zadna rychlost. Odtah z povinne ruceni do servisu. No jsem zvedavy co z toho bude.

Jakou ma mazdu ? Ja si myslim ze s ND na tu mazdu to bude stejne jako na Campo :)
Opel Campo 2.5TD 4x4 CrewCab r.2000
Kraken01
Začínající diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: 07 bře 2014 20:25
Bydliště: Uhřínovice (Týniště nad Orlicí)
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampa z Dobrejovic (Opel Campo CrewCab 2,5TD, rok 2000)

Příspěvek od Kraken01 »

V popisu má Mazda B, já se v mazdách neorientuju, zkus mu napsat, je tu na fóru registrovaný jako tankán. Určitě ti rád řekne víc.
U profilu má fotku, je to hodně podobný s campem. V reálu se mi líbila, je to skoro totéž. S dílama nevím, ale dnes se dá sehnat takřka cokoliv, pokud je člověk ochoten obětovat nějaký čas hledání po internetu.
Já jsem například nějakou plechařinu na campo sehnal přes ebay z Německa za pěkný peníze, spoustu věcí jsem objednával z USA přes Rockauto včetně ložisek a simerinků do převodovky a náprav a něco i z Číny na Aliexpressu, takže je to hlavně o hledání...
Všecko, co jsem sháněl na campo bylo pro následující auta: Opel / Isuzu Campo, Vauxhall Brava, Isuzu Trooper UBS, Holden Rodeo Pickup, Isuzu TF/KB. To jsou modely, ze kterých se dá nakombinovat celý Campo. Jen je potřeba u konkrétních dílů pořádně prostudovat rozměry a parametry, protože ne všechny jsou stejný, ale dá se to. Nevím třeba, jakou máš spojku, ale z USA na Rock autě mně vyšla sada (lamela, přítlačák a ložisko) cca 3000kč včetně poštovného a nebylo to nejlevnější, co tam měli. Mají tam i solidní akce, kde jsou výprodejové ceny, že by tomu člověk ani nevěřil. Ložiska zadních kol jsem kupoval asi po 400kč/ks. Já mám ale zadní nápravu z troopera s kotoučovými brzdami, takže rozměr ani cenu původních ložisek neznám. Ber to jen jako příklad.
Campo 2,5D CREW CAB '92, dlouhá korba+orig HardTop SUNWIN,
Volvo V70 2,5TDI´99 V5 :lol:
Volvo XC70 2,4D5´03 4x4 automat V5 :?
traktor EICHER Diesel Panther r.v.1963 28hp vzduch
Multicar M25 třístranný sklápěč
MAN F2000 26.464´99+HR FASSI 220
lampaczcz
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 61
Registrován: 22 črc 2011 11:29
Bydliště: Záhoříčko

Re: Lampa z Dobrejovic (Opel Campo CrewCab 2,5TD, rok 2000)

Příspěvek od lampaczcz »

Tchan ma isuzu trooper 2.7TD, zmoan pujde pouzit spojka z tama. O tom ze Campo neni vzdy campo, ale opel monterey a ruzne nazvy, ktere si jmenoval i ty je mi jasne ;)

Spojkovou sadu jsem nasel i u nas za nejakyh 3k, takze teoreticky pokud bude pasovat, tak jde, horsi je kdyz nebude pasovat, budu shanet dal. No uvidime, co bude...

Myslim ze to je mazda bt-50, ale tu jsem snad u nas v CR videl jen jednu
Opel Campo 2.5TD 4x4 CrewCab r.2000
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Lampa z Dobrejovic (Opel Campo CrewCab 2,5TD, rok 2000)

Příspěvek od farmář »

BT-50 je moc nové, tipnu si B2500, jde o Ford Ranger.
Campo je Isuzu Pickup, s Isuzu Trooper by měl být zaměnitělný co vím min.motor. Froňa je Isuzu Rodeo.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
lampaczcz
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 61
Registrován: 22 črc 2011 11:29
Bydliště: Záhoříčko

Re: Lampa z Dobrejovic (Opel Campo CrewCab 2,5TD, rok 2000)

Příspěvek od lampaczcz »

Tak spojka se nakonec vyresi - rozlamany pritlacak.

Shanim ted gumy, protože ty co tam jaou uz moc nejsou. V tp mam uvedeno pouze 205/80r16 104q. Chtel jsem vranika, ale tam ma index pouze 102, coz mi neprojde u bezne kontroly stk a policie. Nasel jsem Gripmax Mud Rage M/T 205/80 R16 104 Q nebo 205/80 R16 MATADOR C MP72 110S FR. Ty druhe mam ted, ale je to spise na silnic nez na teren. Mam to takovych 80% silnic a 20% teren. Jdd nejakym jiny a rychlym zpuaobem zapsat do tp jine gumy mebo nejaky tip na gumu do cca 2000 tisic? Zivotnost gumy je u me max 3 roky /spise 2/
Opel Campo 2.5TD 4x4 CrewCab r.2000
Kraken01
Začínající diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: 07 bře 2014 20:25
Bydliště: Uhřínovice (Týniště nad Orlicí)
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampa z Dobrejovic (Opel Campo CrewCab 2,5TD, rok 2000)

Příspěvek od Kraken01 »

Co se týká zápisu do TP, hodně jsem kolem toho zjišťoval a jsou pouze dva způsoby:
1) Zkušebna, což je naprostá blbost. Bylo by to dražší, než celé auto
2) Sehnat typový list od nějakých disků s požadovaným rozměrem, kde musí být napsáno, že ty disky s těma pneu lze použít na Opel Campo.
Takovýho něco už dva roky zkouším sehnat, ale zatím se mi nepodařilo

3) Prodejce vozidla pro ČR (v tomto případě Opel) může mít homologované alternativní rozměry disků a pneu, ale Opel si pro Campo neregistroval nic, takže pro toto auto neexistuje jediný alternativní rozměr pneu ani disků, který by v ČR bylo možné přímo zapsat.
P. Fiala z homologací v Praze se snažil, byl ochotný, ale sdělil mi tuto informaci s tím, že kdybych měl fronteru, nabídl by mi několik možností, ale s Campem mám smůlu, i když je mu jasný, že to co jde na Fronteru, by muselo jít i na Campo. Doporučil mi, pokud to chci za každou cenu řešit, ať jdu cestou typového listu k diskům
Moc jsem tě asi nepotěšil, alespoň nejsem sám s tímto problémem :oops:
Campo 2,5D CREW CAB '92, dlouhá korba+orig HardTop SUNWIN,
Volvo V70 2,5TDI´99 V5 :lol:
Volvo XC70 2,4D5´03 4x4 automat V5 :?
traktor EICHER Diesel Panther r.v.1963 28hp vzduch
Multicar M25 třístranný sklápěč
MAN F2000 26.464´99+HR FASSI 220
lampaczcz
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 61
Registrován: 22 črc 2011 11:29
Bydliště: Záhoříčko

Re: Lampa z Dobrejovic (Opel Campo CrewCab 2,5TD, rok 2000)

Příspěvek od lampaczcz »

Tak Campo je uz zase pojizdne :)

Penumatiky to bude velmi slozite, ach jo, proc to takhle ti zli lidi udelali :) i isuzu tam ma vice penumatik zapsano

Nemenil jste nekdo lozisko ulozeni kardanu ? Je tam v nem hodne velka vule a je potreba vymenit. Problem je ze nejde sehnat, resp neco jsem nasel, ale jedine podle rozmeru. Vnitrni prumer je 30mm ? Jake jsou zbyle rozmery ? Vi nekdo ? Diky
Opel Campo 2.5TD 4x4 CrewCab r.2000
lampaczcz
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 61
Registrován: 22 črc 2011 11:29
Bydliště: Záhoříčko

Re: Lampa z Dobrejovic (Opel Campo CrewCab 2,5TD, rok 2000)

Příspěvek od lampaczcz »

Jeste k tem pneu.

http://www.acrw.de/Files/Gutachten_Fulda.pdf
https://www.goodyear.eu/de_de/images/Opel.pdf
https://offroadreifen.com/gutachten/181 ... -4-I43.pdf

Nemecke shody, ktery by asi mely jit pouzit

https://www.motor-talk.de/forum/aktion/ ... tId=459096 ma campo zapsane rafky 6JJx16 (strana 46), ale na strane 179 jsou i alternativni rozmery rafku/pneu
Opel Campo 2.5TD 4x4 CrewCab r.2000
Odpovědět

Zpět na „Představení nováčků“