2.5tds Otacky

Vše o motoru 25TD
Odpovědět
Maco2.2DTI
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 27 srp 2017 16:13

2.5tds Otacky

Příspěvek od Maco2.2DTI »

Zdar,mam taky problem ked som kupoval svoju fronteru 2.5tds tak auto nemalo absolutne vykon a nedrzalo volnobeh co bolo sposobene chudobnou davkou a uplne rozladenim predvstrekom.predvstrek sa nastavil davka sa skusala aj pridavat aj uberat no nieje to ono....Ked je davka dobra za studena ze ma auto vykon aj plynule padaju otacky tak zasa za studena neudrzi volnobeh a kym sa nezohreje tak skapina alebo ma volnobeh cca 500,no na druhej strane ak dam davku zastudena tak aby drzalo volnobeh tak za tepla ma moc bohatu a pred volnobehom auto zacne triast (typicky priznak bohatej davky) teplotu paliva mi ukazuje nieco cez minus 200stupnov a za jazdi ked dam neutral auto drzi cca 1200ot a po zastaveni klesnu na cca 800 co teoreticky asi je spravne.Ak ma niekdo podobnu skusenost alebo radu budem vdacny....
pripadne ak je vas tu viac co mate TDS jaku mate spotrebu?mne to vychadza na cca 11 az 12L no tento isty motor mam v grand voyageri a spravim kludne 7L z lahkou nohou
Uživatelský avatar
palo frontera
Extra diskutér
Příspěvky: 2351
Registrován: 16 črc 2011 21:15
Bydliště: Klenovec- Slovakia

Re: 2.5tds Otacky

Příspěvek od palo frontera »

Mne u mojho TDS vychadza spotreba s lahkou nohov tych 6,5-7l-100km. Vahu vzduchu mas cistu? Mne prave nechcela niekedy padat s vyssich otaciek na volnobezne a niekedy som mal volnobeh aj 1000 ot. ale len ked bola zohriata. Stacilo tuknut na pedal a upravilo sa to. Robilo mi to len pri zohriatom motore aj to nie vzdy. Vycistil som preventivne vahu vzduchu a vymenil som cidlo teploty (to dvoj-pinove na 3 hlave) chladiacej zmesi pre RJ.
Frontera A 2,5TDS rocnik 97 dlha, svetelna rampa, AVM volnobezky, pneu.- 255/70-16 mt. a pneu matador Izzarda 255/65-16 a ocelovy šusplech
Maco2.2DTI
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 27 srp 2017 16:13

Re: 2.5tds Otacky

Příspěvek od Maco2.2DTI »

Tak taku spotrebu by som uvital aj ja :shock: vahu som cistil,cidlo teploty som menil len v cerpadle skusim zajtra pozret cez diag jaku ukazuje teplotu a ked tak skusim aj ja to cidlo v hlave
Odpovědět

Zpět na „2.5 TDS“