frontera cukani 2.2 dti

Vše o dieslových motorech (2.2, 2.3, 2.5, 2.8)
Odpovědět
lukas kolinsky
Příspěvky: 13
Registrován: 22 pro 2016 17:10

frontera cukani 2.2 dti

Příspěvek od lukas kolinsky »

nazdar pratele mam studenej motor je to ok trosku se ohreje a zacne me to cukat ,,vynechava motor ,diagnostika nic nenapise vsechno poradku, dekuji za rady..
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: frontera cukani 2.2 dti

Příspěvek od Janeš Petr »

ale nepovídej. A že jsi se nám nějak nepochlubil, čím to bylo, když to házelo ještě před pár hodinama chybu p 1220 :grin:
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: frontera cukani 2.2 dti

Příspěvek od Goauld_cz »

To asi ještě nevyřešil. Vlastně tohle téma moc nechápu, dokud nevyřeší nastavení čerpadla, tak nemá smysl se ptát na to proč to cuká.
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: frontera cukani 2.2 dti

Příspěvek od Janeš Petr »

no právě proto
Mmrazekcz
Příspěvky: 3
Registrován: 27 led 2017 20:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: frontera cukani 2.2 dti

Příspěvek od Mmrazekcz »

Ahoj, mam podobny problem, studeny teply je to jedno. Kazdych cca 10-20 km jizdy na malinkou chvilicku strati motor vykon a hned se vrati do normalu. Trva to ani ne sekundu. Poslal jsem to na pozorovani do Opelu kde se jim zavada sice po tydnu ukazala ale v podstate netusi cim vy to mohlo byt, rsp pry mozna nemusii byt jeden ze solenoidu ok. Vyzkouset to nemohli, bo nemeli ten ventil a objedavat jsem ho nechtel protoze ho chteli zaplatit , proste to chteli zkouset s mym.

Ma nekdo podobny trabl? 2.2dti 88kw, 199 tis, 2003, B dlouha diky m.
Martin
Frontera Limited 2.2 dti 88kw 2003
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: frontera cukani 2.2 dti

Příspěvek od vlado007 »

Uz som to tu niekde pisal. Skus popozerat ine temy. Odpoj hadicku zo skrtiacej klapky co je na sani, zapchaj ju aby ti cez nu netahalo vzduch a skus sa ist previest ci to spravy.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Milhausino
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: 12 led 2017 15:13

Re: frontera cukani 2.2 dti

Příspěvek od Milhausino »

Mmrazekcz píše:Ahoj, mam podobny problem, studeny teply je to jedno. Kazdych cca 10-20 km jizdy na malinkou chvilicku strati motor vykon a hned se vrati do normalu. Trva to ani ne sekundu. Poslal jsem to na pozorovani do Opelu kde se jim zavada sice po tydnu ukazala ale v podstate netusi cim vy to mohlo byt, rsp pry mozna nemusii byt jeden ze solenoidu ok. Vyzkouset to nemohli, bo nemeli ten ventil a objedavat jsem ho nechtel protoze ho chteli zaplatit , proste to chteli zkouset s mym.

Ma nekdo podobny trabl? 2.2dti 88kw, 199 tis, 2003, B dlouha diky m.
Mám stejný problém na 2,2 DTi 85kw. Zhruba stejný počet km, rok 2001. Trápím se s tím od Vánoc. Vyměnil jsem už váhu vzduchu, snímač otáček kliky, baterku, čidlo teploty oleje, palivový filtr, sundal nádrž (včera) a zkontroloval rezervoár - čistý jako slovo boží...
Mmrazekcz
Příspěvky: 3
Registrován: 27 led 2017 20:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: frontera cukani 2.2 dti

Příspěvek od Mmrazekcz »

Nojo, kdyz ja nejsem mechanik abych si s tim takhle hral....dneska se to treba neukazalo, a to jsem ji cely den trapil ve snehu.
Martin
Frontera Limited 2.2 dti 88kw 2003
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: frontera cukani 2.2 dti

Příspěvek od vlado007 »

No to chapem, ze sa ti s tym nechce hrat, ale ako to potom vyriesit :?: V tom opli netusia preto, lebo realita je taka ze sa im hlavne nechce s tym zaoberat :wink:
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Milhausino
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: 12 led 2017 15:13

Re: frontera cukani 2.2 dti

Příspěvek od Milhausino »

Tak jsem se naštval a koupil jsem si svoji diagnostiku. Připojil jsem ji a načetl tyto chyby:

P0725 - Otáčky motoru Vstup Porucha obvodu

P1335 - Vstřikovací čerpadlo: chybějící vstupní signál rychlosti otáček motoru z řídicí jednotky

P0400 - Recirkulace výfukových plynů Flow Závada

P0195 - Motorového oleje Snímač teploty Porucha

Zkusil jsem vymazat chybová hlášení, ale naskočila mi chyba komunikace. Závady se nakonec smazaly, kromě P0195. Ta smazat nejde a při každém pokusu o smazání se přeruší komunikace s ŘJ. Auto jsem jel projet, ale bez pozitivních výsledků. Auto opět cukalo, ztrácelo výkon. Ale když jsem znovu připojil diag., tak jsem již ty chyby nenačetl , kromě té P0195. Nějaké nápady?
Milhausino
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: 12 led 2017 15:13

Re: frontera cukani 2.2 dti

Příspěvek od Milhausino »

Takže dnes podávám info! Ty chyby co jsem tu napsal, byly chyby z té závady kdy mě odtahovaly do autorizovaného servisu. Ano, ti šašci prostě po výměně čidla nevymazaly historii chybových hlášení (za ty prachy)... Závada byla nejspíš v konektoru, který jsem našel nezapojený, ale ze stejného svazku jako konektor čidla teploty motorového oleje. Podle diagnostiky jsem zjistil, že tam mám jiný typ motoru, než je uvedený ve velkém TP. Má tam být Y22DTH, ale je tam X22DTH. Možná proto ten volný konektor. Každopádně jsem znovu sprejem prošplíchal ty tři hlavní konektory v motoru a jel to projet. Celou dobu jsem na diagnostice sledoval data z čidla teploty oleje a ani jedno šílené číslo, motor jel krásně plynule, ujel jsem asi cca 20 km a bez problémů.
Mmrazekcz
Příspěvky: 3
Registrován: 27 led 2017 20:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: frontera cukani 2.2 dti

Příspěvek od Mmrazekcz »

Ahoj ahezkyvecer vsem, takze sem Fronu poslal do Opelu a udelali kontrolu podtlaku a trochu to poladili a mam od toho cukani pokoj. Chtelo to vymenit podtalovy hadicky.....
Martin
Frontera Limited 2.2 dti 88kw 2003
Odpovědět

Zpět na „Dieselové motory“