Teplota motoru 2,5Tds

Vše o dieslových motorech (2.2, 2.3, 2.5, 2.8)
Michal Straňák
Příspěvky: 4
Registrován: 21 srp 2010 19:48

Teplota motoru 2,5Tds

Příspěvek od Michal Straňák »

Zdravim vsetkych fanuskou frontery!
Viem ze tato tema moze byt pre nekoho pase ale presiel som cele forum a aj tak som si nijak nepomohol.
Moj problem spociva v tom ze pri beznej jazde sa teplota motoru nevysplha do prevadzkovych hodnot, nech sa snazim akokolvek. Pri jazde v meste poskoci do normalnych cisel ale akonahle vyjdem z mesta spadne dolu. Podotykam ze som nahradil visco spojku elektrickym ventilatorom, dva nove termostaty pre istotu a posledne som musel menit aj vodnu pumpu. Stale bez zmeny!
Poradte prosim! :?
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Teplota motoru 2,5Tds

Příspěvek od Žanek »

Otázka zní jestli se nevyšplhá podle budíku kterej může proměřovat a při normální teplotě už se přehřívá a nebo netěsní termostat v sedle. Nevím jak je to tam řešený.
Uživatelský avatar
Sergio
Začínající diskutér
Příspěvky: 193
Registrován: 10 srp 2009 18:16
Bydliště: Lovosice-Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Teplota motoru 2,5Tds

Příspěvek od Sergio »

Zdar a sílu! Mě se teplota na budíku snad ještě nikdy nevyšplhala na tu prostřední bílou čárečku :lol: , ale studený to neni a topení vždycky krásně topí :twisted:
Takže jestli jsi na tom podobně, tak bych to asi ani neřešil :wink:
Roman, Frontera dlouhá 2,5Tds, r.v. 97, zvedlá +5cm zadek a 4cm předek, 31x10,5 R15
Ve 190 tkm smrt motoru. Nyní BMW :-)
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Teplota motoru 2,5Tds

Příspěvek od Janeš Petr »

také záleží na okolní teplotě. pokud je venku mráz, proudění vzduchu kolem motoru jej schladí na tolik, že aniž by otevřel termostat, motor je stále podchlazenej. pak není jiné řešení než dečka před chladič. osobně mám při mínus 5 stupních problém, dostat vodu při meziměstské jízdě přes 60stupňů, přestože vše funguje jak má, takže krabice od televize skřípnutá pod kapotu je nejsnažší řešení, jak se v autě zahřát
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Teplota motoru 2,5Tds

Příspěvek od farmář »

jj řešíš perfektní chlazení...dej si tam karton.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
matrix26
Začínající diskutér
Příspěvky: 198
Registrován: 08 dub 2006 21:58
Skype: matrix261218
Bydliště: ZL

Re: Teplota motoru 2,5Tds

Příspěvek od matrix26 »

a ten nahrazený ventilátor spíná podle jakého termostatu,či spínače, budík může proměřovat a normal je 1/4 a při zátěži max do 1/2 stupnice... být tebou bzch dal ten nahrazený ventilátor na spínač ruční a nebo na nějaký termostat z Favorita a pod který spíná od 85°C... ale určo proměř skutečnou teplotu v motoru, an ten budík nesázej... a je fakt že ji já v zimě pod -5 dávám dečku ats e to nechaldí tolik, ale zase v létě spínám přední sahary...
ex Opel Frontera A 2,5TDS, CB Team Roadcom 80k, 255/65R16 Conti CrossContact AT, šnorchl, světelná rampa, naviják přední 12000lbs a naviják zadní ATV3500lbs.
Uživatelský avatar
Sergio
Začínající diskutér
Příspěvky: 193
Registrován: 10 srp 2009 18:16
Bydliště: Lovosice-Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Teplota motoru 2,5Tds

Příspěvek od Sergio »

Tak dečka je jasná každou zimu :) , jezdim většinou krátký vzdálenosti a bez toho bych se neohřál :? osobně používám taky karton i když se hůř implantuje :evil: , ale přijde mi, že dečka by profoukovala.
A topení mě ohřejvá tak po ujetí 2 km
Roman, Frontera dlouhá 2,5Tds, r.v. 97, zvedlá +5cm zadek a 4cm předek, 31x10,5 R15
Ve 190 tkm smrt motoru. Nyní BMW :-)
George 3D
Začínající diskutér
Příspěvky: 328
Registrován: 03 čer 2008 07:23
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Teplota motoru 2,5Tds

Příspěvek od George 3D »

Mě budík taky ukazuje při ohřátým motoru tak sotva jednu čárku, ale když jsem si napíchl diagnostiku, která bere hodnoty z druhýho čidla, tak tam byla hodnota normální. Akorát s tím podchlazením je pravda, že za normálních okolností se to teďka v zimě neohřeje. Před čtrnácti dny jsem byl na emisích a chlap mě vyhnal protáhnout auto v otáčkách po okolí, ale i pak bědoval, že se to nechce zaboha pořádně ohřát. Ale je pravda, že mám zatím tu originál vrtuli a žádnou dečku.
Frontera B long, 2000, 3,2i, dříve Frontera A long, 1996, 2,5 TDS
lukes 2,5 tds
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 82
Registrován: 30 kvě 2011 15:49
Bydliště: SR hrabovka frontera 2,5 tds A krátka 97r.v

Re: Teplota motoru 2,5Tds

Příspěvek od lukes 2,5 tds »

chcel bych radu. mne sa teplota vody vyšplha na tu strednu čiarku a viacej nie. potom sa zapne niaky vetrak alebo take niečo a hned mi to schladi .
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Teplota motoru 2,5Tds

Příspěvek od vlado007 »

Nechapem tvojej otazke ohladom rady. Co vlastne chces poradit :?:
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
lukes 2,5 tds
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 82
Registrován: 30 kvě 2011 15:49
Bydliště: SR hrabovka frontera 2,5 tds A krátka 97r.v

Re: Teplota motoru 2,5Tds

Příspěvek od lukes 2,5 tds »

aku teplotu ma voda ked ručička vyšplha na strednu čiaru
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Teplota motoru 2,5Tds

Příspěvek od vlado007 »

cca 90 stupnov. Ak vsetko ukazuje jak ma.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
lukes 2,5 tds
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 82
Registrován: 30 kvě 2011 15:49
Bydliště: SR hrabovka frontera 2,5 tds A krátka 97r.v

Re: Teplota motoru 2,5Tds

Příspěvek od lukes 2,5 tds »

diky za radu velmi si mi pomohol :)
wolf14sk
Začínající diskutér
Příspěvky: 271
Registrován: 17 bře 2012 23:23
Bydliště: Kežmarok, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Teplota motoru 2,5Tds

Příspěvek od wolf14sk »

Dobrý deň, u mňa sa to chová podobne ako to bolo popisované vyššie, v zime pri bežnej jazde sa teplota nedostala ani na 1/4 teploty podľa budíka (pred chladičom boli kusy kartónu) no teraz v lete jazdím tak cca na 1/4 až 1/2 ale akonáhle idem do nejakého kopca (stačí miernejší) tak isto aj po diaľnici do mierného kopca tak teplota ide veľmi rýchlo hore, keď sa dostane na 3/4 tak sa ho snažím už radšej schladiť a nezaťažujem ho, nechcem riskovať aby sa uvaril ale takéto niečo asi nie je normálne nie ?
Termostat som vymenil a žiadna zmena.. ešte zvažujem vymeniť vodnú pumpu...
Ako je to u vás ?

Ďakujem
Frontera 3.2 V6 2003 + LPG
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Teplota motoru 2,5Tds

Příspěvek od farmář »

máš jako každej jinej po těch letech v prdeli viskospojku ve vrtuli chladiče. Je to na pikaču, ten motor je náchylnější na přehřátí takže ta vrtule jak ti není schopná sepnout naplno to nedává. Prošroubovat, udělat natvrdo, vyřadit prostě tu visko. V zimě si dáš dečku a zbytek ošéfuje termostat, hlavně to neuvařit. To by sis zadělal na velkej problém.

Leda bys neměl visko ale 2 el. sahary....to je nejlepší řešení :) kromě poruchy dobíjení, samozřejmě! :)
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Odpovědět

Zpět na „Dieselové motory“